Wielka Biblia Mały Ja

Autor: Agnes De BezenacSalem De Bezenac

Okładka wydania

Wielka Biblia Mały Ja


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 3 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Et1978

Maj to czas komunii, a więc i prezentów. Z pewnością podzielicie Państwo moje spostrzeżenia, że uroczystość ta już dawno straciła wymiar okoliczności przeżywanej duchowo. Oczywiście bez obrazy rodzin, które w takim duchu do tej uroczystości dziecko przygotowują, bo mam głęboką nadzieję, że takowe jeszcze są. Realia jednak są takie, że dzieci czekają bardziej na drogie prezenty, które z tej okazji mają otrzymać. Laptopy, rowery a nawet quady, goście prześcigają się w wymyślaniu, co jeszcze drogiego można dziecku podarować.

 

Ja osobiście cały czas pamiętam jak mówiła moja mama, że dla niej prezentem na komunię 60 lat temu było to, że mogła założyć piękną sukienkę, taką, jakiej, na co dzień nie miała, buty jak u księżniczki a w prezencie od chrzestnej dostała worek cukierków. Pomyślcie, jakie to musiało być przeżycie dla dziecka w tamtych czasach, że z upływem tylu lat nadal, jako dorosła osoba to pamięta.

 

A może by tak zacząć powoli zmieniać zwyczaje i podarować dziecku coś, co będzie pogłębiało jego wiedzę o chwili, która właśnie w jego życiu zaistniała. Trudno jest, bowiem wytłumaczyć dziecku tajemnicę, jaką samą w sobie jest wiara. Przecież często i my dorośli mamy z tym problem. Wierzymy, pochodzimy z katolickich rodzin, opatrzeni jesteśmy sakramentami a czy do końca rozumiemy przesłanie, jakie niesie w sobie Biblia? Czy postępujemy zgodnie z jej wytycznymi, by żyć w zgodzie z samym sobą naszą wiarą i Bogiem?

 

Z pewnością lata temu był to trudny temat dla rodziców, bo ciężko wytłumaczyć jest dziecku tematy, które dla dorosłych niekiedy też nie są zrozumiałe: ukrzyżowanie, wniebowstąpienie itd. Teraz jest inaczej, na rynku wydawniczym jest, bowiem wiele wspaniałych książek, które wprowadzają dzieci w świat religii i wiary, w sposób łatwy, interesujący i przyjemny.

 

Agnes Bezenac i Salem Bezenac w książce pod tytułem „Wielka Biblia mały ja” poprzez opowiadania, których jest w książce aż sześćdziesiąt, wprowadzają dziecko w świat opowiadań biblijnych postaci, zdarzeń i nauk płynących ze Starego i Nowego Testamentu. Książka napisana jest językiem prostym i zrozumiałym. To uproszczone opowiadania biblijne przerobione w taki sposób, aby trafiały do dziecka i rozwijały jego wyobraźnię. Bardzo ciekawym ujęciem są ich odniesienia do dnia codziennego, jak dane opowiadanie należy postrzegać i jak przełożyć je potem na postępowanie w życiu codziennym. Z pewnością ułatwią to komiksowe ilustracje, które przedstawiają, zakończone morałem, wnioskiem, czy wyszczególnieniem cechy, tak istotnej dla danego fragmentu książki. To bardzo nowatorskie i bardzo interesujące ujęcie tematu, które trafi z pewnością do każdego dziecka.

 

W książce znajdują się również odesienia do Biblii, wskazanie określonych cytatów, co dla dziecka nieco starszego stanowi wytyczne, gdzie szukać, jeśli zechce pogłębić swoją wiedzę, jeśli określony fragment książki go zainteresuje. Książka zawiera również wskazówki dla rodziców, książkę można podpisać a na koniec odnajdujemy w niej modlitwę.

 

Ilustracje są bajeczne, piękne postacie, zwierzęta, przyroda, przemawiają do dziecka i czynią z niej interesującą książkę dla niego. Wydanie książki też jest wyjątkowo piękne: twarda oprawa, doskonałej jakości papier, wszystko to czyni ją doskonałym egzemplarzem na prezent dla dziecka nie tylko z okazji komunii. Uważam, że czas na obdarowanie dziecka taką publikacją jest zawsze dobry, bo nie ma znaczenia moment, czy okazja, ale sposób, w jaki zaczniemy wprowadzać dziecko w świat wiary i religii.

 

Warto podkreślić, że książka jak na tak piękną i porządną oprawę jest przystępna cenowo, biorąc pod uwagę ile setek złotych wydają dorośli na prezenty dla dzieci, cena z okładki 45 zł nie jest wygórowana. Jednak w sklepach internetowych często można tą książkę znaleźć w promocyjnej cenie. To 248 stron pouczającej i mądrej publikacji religijnej dla dzieci, która powinna znaleźć miejsce w każdym domu. Ja i moje dzieci ją już mamy a dla mojego chrześniaka na komunijny prezent kupiłam kolejny egzemplarz. Zachęcam do zapoznania się, nie oprzecie się Państwo urokowi i mądrości tej publikacji.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!