Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Stefek Burczymucha

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Maria Konopnicka
 • Tytuł Oryginału: Stefek Burczymucha
 • Seria: Klasyka Polska
 • Gatunek: Literatura DziecięcaWiersze Dla Dzieci
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 8
 • Rok Wydania: 2016
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x155 mm
 • ISBN: 9788328042728
 • Wydawca: Wilga
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  6/6

 • Ilustracje: Aleksandra Krzanowska

Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 4 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 4 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 4 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Stefek Burczymucha | Autor: Maria Konopnicka

Wybierz opinię:

Et1978

I po raz kolejny w rączki małego czytelnika trafia książka z serii „Klasyka polska” pod tytułem „Stefek Burczymucha”. Co tu dużo pisać Stefka nikomu nie trzeba przedstawiać, to postać znana wszystkim, na której wychowały się pokolenia.

 

Warto jednak zwrócić uwagę na ciekawą serię „Klasyka polska”, którą w przepięknej formie wydaje Grupa Wydawnicza Foksal. Przybliża ona, w postaci ciekawie wydanych i ilustrowanych książeczek, najciekawsze polskie wierszyki rymowanki np.: Aleksandra Fredry, Marii Konopnickiej, Ewy Szelburg Zarembiny i. in.

 

Co takiego jest niezwykłego w książeczkach dla dzieci spytacie? Jest i to wiele:

1. Stymulują one umysł dziecka – zarówno wtedy, kiedy taka książka rymowanka jest czytana dziecku przez dorosłego, jak i wtedy, kiedy czyta ono już samo. Czytanie i oglądanie kolorowych książeczek, bo szczególnie małe dzieci uwielbiają przerzucać strony i oglądać ilustracje, stymuluje i rozwija mózg dziecka.

2. Redukują one stres – często zdarza się, że mamy do czynienia z dzieckiem nerwowym, nadpobudliwym – czytanie wycisza je i uspokaja.

3. Zwiększają one zasób wiedzy – bajki, wierszyki z serii „Klasyka polska” zawsze niosą w sobie przesłanie, puentę, wnioski, które wytłumaczone uczą dziecko jak się wolno w określonych sytuacjach zachowywać, a jak nie wolno i tłumaczą, dlaczego.

4. Zwiększają one zasób słownictwa – w szczególności, gdy mamy do czynienia z wierszykami rymowanymi, które szybko i łatwo wpadają w ucho. A jak dziecko kilkakrotnie taki wierszyk czytany usłyszy, z czasem zacznie go sam recytować, a tym samym powiększy swój zasób słownictwa. Co w przypadku dzieci zawsze wychodzi im tylko na dobre.

5. Poprawiają one pamięć – ilustracje, postacie, bohaterowie, szczególnie przez dziecko polubione na długo zapadają mu w pamięci, podobnie jak i tekst wierszyka, a to tylko pobudza, wspomaga i rozwija pracę mózgu w części odpowiedzialnej za zapamiętywanie i logiczne myślenie.

6. Uczą one skupienia i koncentracji – aby książeczkę wysłuchać, aby ją przeczytać, aby posłuchać jak mama opowiada o ilustracjach, trzeba się skupić. A to u współczesnych dzieci bardzo ważna kwestia. Dzieci atakowane są zewsząd bodźcami, które tylko rozpraszają je i powodują rozproszenie uwagi, książeczki mogą to zmienić. Wyciszyć, nauczyć słuchania, cierpliwości, spokoju.

7. Poprawiają one umiejętność pisania – dotyczy to dzieci, które już same czytają i piszą. Książeczki, tak proste i łatwe jak te z serii „Klasyka polska” powodują poszerzenie zasobu słów dziecka a tym samym jego teksty pisane stają się ładniejsze i bardziej barwne.

8. Dają one całe mnóstwo przyjemności – nie ma znaczenia czy dziecko czyta już samo, czy dziecku czyta ktoś dorosły. Czytanie książek to sama przyjemność. To bliskość, doskonale spędzony wspólnie czas i tylko płynące z tego tytułu zalety, żadnych wad!

 

Dlatego też z pełną odpowiedzialnością polecam serię „Klasyka polska” wydaną przez Grupę Wydawniczą Foksal dla dzieci w każdym wieku. W moim przypadku pokochał ją zarówno czterolatek jak i dwulatka. Warto zwrócić uwagę na solidne wykonanie książeczek, twarda oprawa, zaokrąglone rogi, mały format, bardzo dla dziecka wygodny. I te przepiękne, ciekawe i barwne ilustracje, piękne w swojej prostocie, można o nich mówić, mówić i opowiadać bez końca. Warto również zwrócić uwagę na przystępną cenę książeczek, oraz fakt, iż można stworzyć z nich ciekawą i wartościową kolekcję. Kupcie Państwo jedną a z pewnością wrócicie po kolejne. Polecam zarówno dla małych jak i dużych dzieci!

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial