Okładka wydania

Małpa W Kąpieli

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 8 votes
Akcja: 100% - 10 votes
Wątki: 100% - 6 votes
Postacie: 100% - 8 votes
Styl: 100% - 9 votes
Klimat: 100% - 9 votes
Okładka: 100% - 9 votes
Polecam: 100% - 7 votes

Polecam:


Podziel się!

Małpa W Kąpieli | Autor: Aleksander Fredro

Wybierz opinię:

Et1978

Uwielbiam czytać książki, bo to moja pasja. Ale najbardziej kocham czytać książki moim dzieciom :) Czytanie książek to wspólna zabawa, przytulenie, wycałowanie i wspólny, długi spacer do krainy wyobraźni. Czytanie dzieciom to wspaniała forma spędzania czasu i bliskość - nic, bowiem nie zastąpi bliskości, ani super auta, ani klocki. By zasłużyć na piękny uśmiech dziecka trzeba podarować mu coś innego. Trzeba podarować mu bezgraniczne zainteresowanie, miłość, radość i wspólne świata odkrywanie, trzeba wziąć dziecko za rękę i poprowadzić do krainy Narnii, na drugą stronę lustra Alicji, do Stumilowego Lasu, trzeba zaprowadzić je do świata magii, świata wyobraźni i świata bajek.

 

Kocham czytać książki dzieciom, bo widzę, na co dzień jak one je rozwijają, jak rozszerzają ich słownictwo, jak barwne stają się ich rysunki i dlatego lubię czytać książki dzieciom :) W związku z tym, że czytałam książki moim dzieciom, od momentu, kiedy wróciliśmy do domu ze szpitala po narodzeniu, to jest to dla nich tak naturalne jak moja obecność przy nich. Uwielbiałam siedzieć przy ich łóżeczkach i czytać, a mój głos działał na nich uspokajająco i zasypiały. Także jak teraz wieczorem biorę książkę do ręki (a często też w ciągu dnia) widzę jak oczy moich dzieci błyszczą i czekają na wspólną wyprawę do świata magii.

 

Dlatego też dla mniejszych dzieci zdecydowanie polecam klasykę polskich wierszyków przepięknie wydanych przez Grupę Wydawniczą Foksal. Książeczki są niezwykle kolorowe, wydane na grubych tekturowych stronach, które nie ulegną zniszczeniu nawet, jeśli wpadną w ręce najmłodszych milusińskich. Ponadto warto zwrócić uwagę również na ich mały format, dostosowany o rączek małego czytelnika. Będzie on mógł swobodnie książeczkę trzymać, przerzucać strony, nawet, kiedy rodzic przestanie już czytać. Zaokrąglone rogi powodują, że książeczka długo nie ulegnie zniszczeniu i z pewnością będzie służyła przez kilka najbliższych lat. Ciekawe ilustracje autorstwa Aleksandry Krzanowskiej są niezwykle barwne, proste w swoim przesłaniu i daleko odbiegające od dziwacznych postaci, jakie to możemy oglądać we współczesnych, chociażby bajkach dla dzieci. Dużo rysunków przyrody, zwierząt, pozwala poza czytaniem na spędzenie dłuższego czasu na opowiadaniu o nich, jak ja to na przykład, robię w przypadku 2 letniej córki. Ciekawa kolorystyka, pełna żywych kolorów, również z pewnością nie ujdzie uwadze dziecka.

 

A co do polskich wierszyków, to zaletą ich jest rymowanie, przez co łatwo wpadają one w ucho dziecka i już nawet czterolatek swobodnie po kilkukrotnym ich przeczytaniu potrafi je wyrecytować z pamięci. „Małpa w kąpieli” jak każdy z wierszyków Aleksandra Fredro ma przesłanie i morał, o którym to po przeczytaniu można porozmawiać z dzieckiem i wytłumaczyć, jakie zachowania są dobre a jakie złe. Bardzo spodobało mi się również nazwanie kolekcji wierszyków mianem „Klasyka polska”, bo i owszem wydane w tej postaci książeczki obejmują najwybitniejszych autorów piszących dla dzieci: Aleksander Fredro, Maria Konopnicka, Ewa Szelburg Zarembina i inni.

 

Nie bez znaczenia pozostaje również cena książeczek mieszcząca się w przedziale 4 -5 zł, co powoduje, że za tak niewiele można sprawić dziecku tak wiele radości. I zachęcić do zebrania całej kolekcji, tak jak postanowiliśmy to zrobić my... już sporo książeczek z kolekcji „Klasyka polska” udało nam się kupić. Zdecydowanie polecam dziecięce wydania polskich wierszyków Grupy Wydawniczej Foksal, jako sposób na wprowadzenie malucha w świat piękna książki.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial