Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Dzikie Krainy

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 4 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Dzikie Krainy | Autor: Kacper Bębenek

Wybierz opinię:

KatZmu

Po lekturze książki „Monnumiterra” – pierwszego tomu cyklu „Trzy siostry”, byłam niesamowicie oczarowana światem, historią oraz klimatem powieści. Kacper Bębenek powraca z kolejną częścią, a w nasze ręce trafia tytuł „Dzikie krainy”.

 

Tym razem Emily, Osetia i Elisabethmierzą się z bardzo trudnym zadaniem. Siostry muszą pokonać Tyrana, który pragnie zdobyć pełnię władzy na wszystkich terenach Dzikich Krain, a także zawładnąć umysłami żyjących tam istot. Aby obalić jego rządy, kobiety postanawiają zjednoczyć mieszkańców okolicznych ziem oraz przekonać ich, że jedynie działając razem będą w stanie przeciwstawić się złu. Wierzą one, że po pokonaniu Tyrana na terenach Dzikich Krain zapanuje spokój i dostatek. W misji pomoże im legendarny Amulet Pięciu Serc, który jednak najpierw muszą same skompletować. To kolejne niełatwe zadanie, ale siostry mają przecież magię orazwsparcie wielu ludzi, którzy również pragną zwycięstwa.Serdecznie zachęcam do przeczytania książki, aby przekonać się jakie przeciwności będą musiały pokonać trzy siostry, aby ocalić tę piękną krainę.

 

Historia w powieści „Dzikie krainy” jest zupełnie inna niż w pierwszym tomie. Tym razem bowiem najważniejsza jest wędrówka, poznawanie nowych krain oraz wykonanie trudnego zadania, z którym muszą się zmierzyć siostry. W książce jest za to zdecydowanie mniej magii, przez co przypomina ona bardziej pozycję literatury przygodowej niż fantastycznej. Mocno mnie to zaskoczyło, muszę jednak szczerze przyznać, że mam same pozytywne odczucia.
Kacper Bębenek bardzo płynnie i lekko rozbudował przedstawiony w pierwszym tomie świat, stworzył historię dopracowaną w każdym calu. Wątki posiadają bardzo dużą liczbę detali, zostały one jednak ukazane z wielkim smakiem i wyczuciem, dzięki czemu nie przytłaczają, a wręcz pozwalają lepiej poznać świat i postaci oraz mocniej zagłębić się w ich historię. Ponownie rozszerzając stworzony przez siebie świat, autor dał czytelnikowi możliwość odkrywaniakolejnych, nieznanych dotąd terenów. Umieścił w nim także wiele nowych, niesamowicie ciekawych bohaterów – zarówno ludzi,jak i fantastyczne stworzenia, te powszechnie znane (smoki i wampiry), ale również wymyślone przez samego autora niezwykłe połączenia różnych zwierząt. Wszystkie zamieszczone w książce opisy są niezwykle barwne i precyzyjne, czytając je możemy sobie dokładnie wyobrazić wszystkie te piękne krainy oraz magiczne istoty.

 

Autor zamieścił w powieści wiele zachwycających „dodatków”, takich jak wiersze Anonima, przepowiednie elfickie, fragmenty encyklopedii znajdujących się w bibliotekach stworzonego świata czy specjalne wprowadzenia w każdym rozdziale. Niekiedy takie dodatki sprawiają, że powieść jest zagmatwana lub po prostu nieciekawa, ale w tym przypadku wszystkie zostały dokładnie opracowane i dopieszczone – widać, że autor ma niesamowity talent do takich rzeczy oraz jak wiele pracy włożył w ich przygotowanie. Mi najbardziej przypadły do gustu znajdujące się w książce mapy przedstawiające poszczególne częściAngvaaii, dzięki którym podczas czytania mogłam śledzić bohaterki i przemierzać razem z nimi niezwykłe krainy. Wszystkie dodatki do powieści są świetnym pomysłem, ale to właśnie mapy sprawiają, że przedstawiony w niej świat staje się nieco bardziej materialny, rzeczywisty.

 

„Dzikie krainy” to naprawdę duża dawka przygód – w końcu książka liczy ponad 500 stron. Zawarta w niej opowieść niesamowicie wciąga, przez co czyta się ją bardzo szybko i ciągle ma ochotę na więcej.

 

Książkę szczerze polecam wszystkim - głównie fanom fantastyki, jednak moim zdaniem „Dzikie krainy” można także polecić miłośnikom powieści przygodowej, lekko wzbogaconej o elementy fantasy. Każdy czytelnik miło spędzi przy niej czas, jest to bowiem lektura porywająca, która bawi i wzrusza, a przedstawiony niesamowity świat sprawia, że bardzo ciężko się od niej oderwać.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial