Okładka wydania

Uzdrawiająca Moc Lasu Lecznicza Energia Drzew

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Uzdrawiająca Moc Lasu Lecznicza Energia Drzew | Autor: Clemens G. Arvay

Wybierz opinię:

KatZmu

Zapewne wszyscy zdają sobie sprawę z leczniczych właściwości ziół, mają świadomość jak korzystne jest spożywanie owoców i warzyw. Poradnik zdrowotny „Uzdrawiająca moc lasu. Lecznicza energia drzew”wyjaśnia jak wielki wpływ na kondycję psychofizyczną człowieka mają drzewa i energia natury oraz jak ważne w dzisiejszym świecie jest obcowanie z przyrodą.

 

Od początku swojego istnienia ludzie związani byli z naturą – współpracowali z nią, korzystali z jej darów, żyli według wyznaczanych przez nią rytmów. Rozwój cywilizacyjny zniszczył większość terenów zielonych, zmuszając ich do życia w sztucznym, betonowym, zanieczyszczonym świecie, coraz bardziej oddalając ludzi od ich korzeni, od przyrody, której przecież są żywą częścią. Na własne życzenie przestali korzystać z jej bogactw i energii, zapomnieli o wszystkich przyjemnościach jakie się z nią wiążą. Ludzie żyjący w miastach nie mają czasu na zwykły spacer po parku, często brakuje im nawet krótkiego kontaktu z roślinami. Clemens G. Arvay w swojej książce przedstawia liczne sposoby na połączenie obu tych światów, radzi jak odnaleźć odpowiednią równowagę, aby czerpać z dobrodziejstw lasu nie odrzucając tego, co oferuje postęp technologiczny. Stara się przekazać czytelnikom jak wiele tracą rezygnując z kontaktu z przyrodą oraz jak wiele mogą zyskać częściej przebywając na łonie natury.

 

Poradnik zawiera typowo medyczne wyjaśnienia sposobu oddziaływania roślin na system immunologiczny oraz psychikę człowieka. Zdaniem autora, dzięki występowaniu molekularnej komunikacji roślin ze wszystkimi istotami żywymi, w tym także ludźmi, obcowanie z naturą może znacząco wpłynąć na nasze samopoczucie. Wystarczy postawić w mieszkaniu małą roślinę doniczkową, obejrzeć film przyrodniczy czy popracować w przydomowym ogrodzie, a najlepiej wybrać się na spacer do lasu. Każda z tych czynności pomoże w osiągnięciu lepszej kondycji psychicznej oraz polepszeniu stanu zdrowia.

 

Clemens G. Arvay dzieli się z czytelnikami nie tylko swoimi doświadczeniami, ale również wielu innych osób, a także przytacza wyniki badań i doświadczeń potwierdzających zdrowotne oddziaływanie powietrza zawierającego substancje wytwarzane przez drzewa.Imponująca ilość zebranych dowodów przekonuje, że współczesna, konwencjonalna medycyna i nauka potwierdzają korzystny wpływ drzew i innych roślin na profilaktykę oraz procesy zdrowienia. Autor udowadnia, że las ma do zaoferowania znacznie więcej niż ktokolwiek mógłby się spodziewać. Łagodzi objawy depresji, kryzysów emocjonalnych, wypalenia czy przemęczenia, wspomaga koncentrację i redukuje ilość hormonów stresu. Dobroczynnie wpływa na osoby z problemami kardiologicznymi i chorujące na cukrzycę, łagodzi ból, przyspiesza rekonwalescencję, wzmacnia odporność, przeciwdziała powstawaniu nowotworów. I to wszystko całkowicie za darmo!Autor zachęca więc do jak najczęstszego spędzania czasu w otoczeniu roślin, dotykania, wdychania ich zapachu i uważną obserwację, jednocześnie wielokrotnie podkreślając, że w przypadku poważnych chorób konieczna jest konsultacja z lekarzem, przy czym przebywanie na łonie natury może dodatkowo wspomóc terapię.

 

Regularny kontakt z przyrodą – spacery czy jogging po parku lub lesie, pikniki na łące, a także inne formy relaksu pośród zieleni – pomaga dotlenić organizm, zrelaksować się, uspokoić i odstresować, dzięki czemu czujemy się zdrowsi i szczęśliwsi. Większość ludzi zdaje sobie z tego sprawę, jednak ciągle brakuje im czasu, aby skorzystać z dobrodziejstw natury. Po przeczytaniu książki, z pewnością postarają się wygospodarować na to chociaż kilka godzin w tygodniu.

 

Końcowe rozdziały książki zawierają mnóstwo porad jak urządzić ogród, aby stworzyć „zielony salon”, idealne miejsce do wypoczynku dla osoby chorej, seniora lub dzieci. Autor dzieli się podstawowymi informacjami na temat właściwości wybranych gatunków krzewów, drzew i innych roślin, a także radzi jak ekologicznie o nie dbać. W poradniku znajdują się także liczne opisy ćwiczeń umysłowych – przykłady medytacji i wizualizacji, które wykonane na łonie natury pomogą w pełni skorzystać z dobrodziejstwa ekosystemu.

 

Książka została napisana w bardzo przystępny sposób, jest łatwą w odbiorze i przyjemną lekturą.Opisując przebieg i wyniki badań oraz doświadczeń, autor skupia się bowiem jedynie na najważniejszych kwestiach, nie zanudzając czytelnika naukową terminologią.

 

„Uzdrawiająca moc lasu. Lecznicza energia drzew” to ciekawy poradnik, który niejednemu czytelnikowi pomoże otworzyć oczy. Jako osoba, całe życie otoczona zielenią, mieszkająca w pobliżu lasu, uwielbiająca bose spacery po łąkach i przebywanie na łonie natury, nie znalazłam w niej wielu zaskakujących treści. Mam niestety świadomość, jak wiele ludzi odrzuca dary przyrody, uważając kontakt z nią za coś absurdalnego i niepotrzebnego, dlatego to głównie oni powinni przeczytać tę książkę. Polecam ją jednak każdemu - miłośnikom natury oraz osobom, które dopiero planują nimi zostać, ale przede wszystkim właśnie negującym wpływ natury na swoje życie – ta lektura każdemu może się przydać.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial