Okładka wydania

Kacperiada Opowiadania Dla Łobuzów I Nie Tylko (Audiobook)

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Kacperiada Opowiadania Dla Łobuzów I Nie Tylko (Audiobook) | Autor: Grzegorz Kasdepke

Wybierz opinię:

Linda

Grzegorz Kasdepke to autor wielu książek dla dzieci, które cieszą się zawsze ogromną popularnością. Sam Kasdepke jest doceniany nie tylko wśród oddanych czytelników, ale także nagradzany jest wieloma wyróżnieniami np. Nagrodą im. Kornela Makuszyńskiego. Taki dorobek świadczy o tym, że w ciemno można sięgać po jego książki, co potwierdzają rzesze najmłodszych fanów jego prozy.

 

„Kacperiada” w formie audiobooka to zbiór opowiadań z życia codziennego zwykłej trzyosobowej rodziny. Zawarta w nich codzienność, zwyczajność „normalnego” życia to dobry pretekst do ciekawych spostrzeżeń, do przekazania dzieciom prawd dotyczących rzeczywistości, a rodzicom podsuwa umiejętnie i jakby mimochodem sposoby na ujarzmianie małych urwisów. Okazuje się, że zwyczajna zabawa, wspólny obiad czy kąpiel to wspaniała, pełna humoru przygoda, ciekawa zarówno dla dziecka jak i dla dorosłego.

 

Sama forma audiobooka jest naprawdę świetna – w przypadku, gdy nie mamy czasu, czy możliwości można odtworzyć płytę, a dziecko słucha i poznaje przeróżne sytuacje opowiedziane przez autora. Opowiadania czyta Jarosław Boberek i trzeba przyznać, ze wychodzi mu to świetnie – odpowiednio modulowany głos, spokojny, oddający uczucia, które zawarte są w wypowiedziach ułatwia wizualizowanie sobie przygód Kacperka – głównego bohatera. W dodatku nie odnosi się wrażenia, że Boberek „szarżuje” swym aktorskim fachem, a jego głos kojarzy się dzieciom z postaciami z bajki. Na początku nagrania znajduje się kilka słów od samego autora, który wprowadza słuchacza w opowiadanie.

 

Wychowując dzieci zbieramy takie anegdoty z ich życia – ich spostrzeganie świata, które dopiero się kształtuje, jest ciekawe i bywa, że nam, dorosłym wydaje się niekiedy zabawne. Grzegorz Kasdepke w „Kacperiadzie” przedstawia kilka takich życiowych anegdotek, które jednocześnie rozśmieszają, ale pięknie ukazują dziecięce i rodzicielskie podejście do rzeczywistości. To zbiór zabawnych historii takich jak „Wyścigi” czy „Klepsydra”, w której tata przynosi do domu, zakupioną na targu staroci klepsydrę i próbuje wytłumaczyć synkowi jej zastosowanie. Potraktowane z przymrużeniem oka i ze sporą dawką zdrowego dystansu codzienne sytuacje to znakomita lektura dla małych i dużych.

 

Najbardziej ujmujące w tym wszystkim jest to, ze przedstawione w opowiadaniach wydarzenia i postacie odwzorowane są z wielką miłością i zrozumieniem. Dziecko ma tutaj wyraźny, niesamowicie pozytywny przekaz, który dociera do nich i pozostawia po sobie wspomnienie dobrej, ciepłej powieści. Myślę, że jest to dla nich niezwykle ważne – móc poznawać przygody- codzienne sytuacje takiego bohatera jak oni sami, mogą się z nim łatwo utożsamiać i lepiej zrozumieć przesłanie zabawnych historyjek. Autor w piękny i niewymuszony sposób ukazuje więź między członkami rodziny – mamą, tatą i dzieckiem, mają oni swoje wady i zalety, ale bliskość między nimi sprawia, że te złe strony można naprawić, wspólnie dążąc do tego, by każdemu żyło się w tej małej wspólnocie jak najlepiej, z poszanowaniem drugiej osoby.

 

„Kacperiada” otrzymała Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego i Wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY, w dodatku, od czasu pierwszego wydruku, została już wielokrotnie wydawana i chętnie kupowana, co doskonale świadczy o jej wartości. Jest znakomitą lekturą dla dzieci powyżej trzeciego roku do... no cóż... chyba w tym przypadku nie ma górnej granicy wieku, ponieważ nawet ja miałam niezłą frajdę ze słuchania. Forma audiobooka daje dużo możliwości – można słuchać jej podczas długiej podróży samochodem (szczególnie polecam), jak i w pochmurne, deszczowe dni, wspólnie z dzieckiem.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial