Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Twoim Śladem

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Twoim Śladem | Autor: Meredith Walters

Wybierz opinię:

Książko, Miłości Moja

Życie bywa gorzkie, czasami na barki młodych ludzi spadają problemy, z którymi nie są oni w stanie sobie poradzić. Jedni są silni, inni szukają ucieczki od trosk i zmartwień. Jedni uciekają w alkohol inni w narkotyki. To najgorsze z możliwych wyjść, ponieważ najgorszą drogą ewakuacyjną jest droga w szpony nałogu.

 

Aubrey przed laty straciła siostrę. Po dziś dzień obwinia się za to, co spotkało najbliższą jej osobę, stara się wszystkim pomagać, zapominając o tym, że sama potrzebuje pomocy. Jej misją życiową staje się naprawianie innych. Najpierw usiłuje ze wszystkich sił pomóc swojej przyjaciółce, kiedy jednak ta spławia jej pomoc, dziewczyna całą swoją uwagę przenosi na Maxxa. Chłopaku, pełnym sprzeczności i uzależnionym od narkotyków. Maxx uczęszcza na spotkania grypy wsparcia, w której pomaga Aubrey. Wszystkie znaki na niebie i ziemi ostrzegają Aubrey przed angażowaniem się w tę relację, ona jednak nie słucha głosu zdrowego rozsądku, tylko kieruje się emocjami.

 

Twoim śladem to jedna z tych książek, która wciąga już samym początkiem. Prolog zapowiada nam trudną i wręcz destrukcyjną lekturę. Każdy kolejny rozdział pokazuje nam jak gorzkie i bezbarwne potrafi być życie. Autorka porusza w swojej książce problematykę narkomanii, ale nie skupia się ściśle tylko na uzależnianiach. Porusza wiele tematów, jednym poświęca więcej uwagi innym mniej, ale całość wychodzi jej niezwykle dobrze, emocjonująco i prawdziwie.

 

Miłość to jeden z wątków, który rozwija się gdzieś na drugim planie, nie dominuje, ale jest wyraźnie zarysowany. Możecie uważać, że wątków romantycznych nie da się już przedstawić w oryginalny sposób, jednak Meredith Walters się to udało, a ja jestem jej za to ogromnie wdzięczna. Autorka potrafi wzbudzić w czytelniku wiele emocji, rozgrzać i jednocześnie ochłodzić nasze serca. Zabiera nas w podróż do krainy, w której miłość i przyjaźń są wartościami nadrzędnymi, takimi, które będą się chwiać pod naciskiem przeciwności, ale nigdy nic nie będzie w stanie ich zburzyć.
Meredith Walters w piękny sposób potrafi opisywać uczucia, jednak romans rozwijający się w tej powieści nie jest różowy i przepełniony słodyczą, jest trudny, zgubny i chwytający za serce. W tym wątku jest wiele sprzeczności, podobnie jak w głównych bohaterach, nie ma mowy o prostych i nieskomplikowanych relacjach, kiedy w grę wchodzi ciążka choroba – uzależnienie.

 

Uzależnienie od narkotyków (i innych substancji, rzeczy) jest niezaprzeczalnie chorobą. Osoba uzależniona nie jest w stanie kontrolować tego, co się z nią dzieje, stawia nałóg na pierwszym miejscy, nie potrafi i nie chce pomocy, uważa, że wszystko jest w najlepszym porządku, a on sam w każdej chwili może przestać brać. Jednak rzeczywistość jest inna niż chore wyobrażenie uzależnionego. Wcale nie tak łatwo jest zapomnieć, przestać się narkotyzować, wstąpić na prawą drogę, kiedy całe ciało i duch są przesiąknięte złymi nawykami. Temat narkomanii był już w książkach poruszany wielokrotnie, z różnym skutkiem, Meredith Walters postąpiła jednak po mistrzowsku. Przede wszystkim nie karmi czytelnika bzdurami, jakoby miłość wystarczyła, aby uleczyć kogoś z uzależnienia. Nie wystarczy... może być bakcylem, motorem napędowym do łaknienia nowego życia, ale samo uczucie to za mało, aby stawić czoła wszystkim przeciwnościom. Jestem zauroczona tym, w jaki sposób Meredith Walters poprowadziła ten wątek i jak realnie zarysowała każdą z możliwych sytuacji.

 

Charyzmatyczne i nietuzinkowe postacie są nakreślone grubą kreską. Autorka nie skupia się tylko na tym, co tu i teraz, ujawnia nam przeszłość bohaterów, obnaża przed nami ich najbardziej skryte i intymne myśli. Ukazuje umysł osoby uzależnionej, wychodzi jej to naprawdę bardzo dobrze. Ja jestem czytelnikiem, który lubuje się w literaturze uzależnień, czytałam wiele historii osób uzależnionych i przyznam, że ta wymyślona historia nie różni się znacząco od tych prawdziwych. Realności wypływa z każdego czynu, słowa i myśli bohaterów. Jestem pod wrażeniem!

 

Miłość i uzależnienia to nie wszystko, na czym skupia się autorka. Gdzieś w tle rozgrywają się inne sprawy. Meredith Walters porusza temat uzależnienia psychicznego, toksycznego związku, mówi o przyczynach i skutkach uzależnień. Każdy wątek w powieści autorka poparła mocnymi i konkretnymi argumentami, nic nie dzieje się przez przypadek. Niemal każda sytuacja ma swoje rozwinięcie i zakończenie, choć wiele wątków zostało jeszcze niedomkniętych, budząc w czytelniku ciekawość i sprawiając, że łakniemy kolejnego tomu niczym narkotyku.

 

Twoim śladem to książka, która każdą stroną wzbudza nowe nieznane emocje. Raduje i smuci na zmianę, pokazuje, co w życiu jest najważniejsze i jak łatwo można stracić samego siebie. Trudna tematyka połączona z lekkością pióra autorki i z pobocznymi wątkami sprawia, że książka jest unikalna, niepowtarzalna i pochłaniająca. Jeżeli ktoś jeszcze nie zna tej historii, powinien nadrobić ją czym prędzej, bo to książka warta zapamiętania!

Książkomaniaczka

"Twoim śladem" autorstwa A. Meredith Walters to powieść, która na długo pozostanie w mojej pamięci. To jedna z tych "młodzieżówek", która porusza trudne tematy oraz daje do myślenia. Mogę szczerze powiedzieć, że to "młodzieżówka" lecz nie tylko dla młodzieży. Książka, której zakończenie rozerwało moje serce na milion drobnych kawałeczków, a potoku łez nie było końca. Powieść, którą bez wahania mogę polecić każdemu czytelnikowi.

 

Aubrey to ułożona, wręcz pedantyczna studentka psychologii, która współpracuje z grupą uzależnień jako koordynatorka. Działając w tej grupie stara się zachować pamięć po zmarłej piętnastoletniej siostrze, która przedawkowała narkotyki. Aubrey to bohaterka, którą od razu polubiłam. Jej osobowość i charakter bardzo przyciągają i nie da się jej nie lubić.

 

Maxx to przystojny, charyzmatyczny student, który niestety zmaga się z problemem narkotykowym. Przez sąd zostaje skazany na przymusowe odbycie 12 godzin w grupie uzależnień. Trafia on do grupy, w której koordynatorką jest Aubrey. Chłopak prowadzi podwójne życie. Czy da radę zerwać ze swoim drugim, nieciekawym, niebezpiecznym wcieleniem?

 

Między bohaterami zaczyna rodzić się uczucie. Lecz czy będzie ono miało szanse bytu? Aubrey potrzebuje Maxxa, Maxx potrzebuje Aubrey lecz czy bohaterom dane będzie żyć ze sobą? Czy bohaterowie zaryzukują i zrezygnują z marzeń? Czy ich związek nie okaże się toksycznym?
"Twoim śladem" to powieść, której nie da się zapomnieć. Fabuła świetna, bohaterowie cudownie wykreowani, akcja ma swój stały rytm. W tej książce wszystko idealnie ze sobą współgra i się nawzajem dopełnia. Dzięki czemu czytanie tej książki jest czystą przyjemnością.

 

W powieści "Twoim śladem" autorka porusza bardzo poważny problem. Problem narkotykowy, który dotyka bardzo wiele osób. Niestety dzięki książce możemy zauważyć, że kiedy ktoś z naszego otoczenia zaczyna zażywać narkotyków początkowo nie jesteśmy w stanie nawet zauważyć, że coś jest nie tak, a kiedy się zorientujemy jest już w bardzo wielu przypadkach niestety za późno gdyż osoba taka jest już mocno uzależniona, albo dowiemy się, że zmarła na skutek przedawkowania. Autorka powieści "Twoim śladem" A. Meredith Walters pracowała jako konsultantka terapeutyczna z uzależnioną młodzieżą także dzięki jej doświadczeniu książka bardzo dokładnie opisuje odczucia bohaterów, czy też między innymi pracę grupy uzależnień. Szczególnie dobrze jest opisane życie Maxxa, oraz jego zachowanie kiedy jest na głodzie narkotykowym. Uwierzcie mi, ale dla mnie to był szok, że osoba, która tak bardzo potrzebuje narkotyku, za jedną działkę jest w stanie zrobić wszystko, dosłownie wszystko.
Bardzo cieszę się, że było dane mi poznać losy Aubrey i Maxxa, ponieważ książka pokazuje w bardzo dobitny sposób jak narkotyki wpływają na zachowanie młodego człowieka, jak chęć sięgnięcia po narkotyk jest silniejsza niż wszystko inne. Pokazuje, że człowiek uzależniony dla narkotyku jest w stanie zrobić wszystko. Ale powieść ukazuje również jak bardzo osoba uzależniona potrzebuje drugiego człowieka, który nie będzie go osądzał, który go pokocha mimo wszystko, mimo jego wad, mimo jego uzależnienia. Człowieka, który pokaże mu, że prawdziwa, głęboka miłość jest w stanie wygrać walkę z najgroźniejszym, najniebezpieczniejszym wrogiem.

 

"Twoim śladem" to powieść, która pokazuje, że miłość jest w stanie wygrać każdą, nawet najtrudniejszą walkę. Pokazuje, że wsparcie i wiara w drugiego człowieka jest w stanie wyciągnąć z najgłębszych otchłani. Pokazuje również, że jeśli bardzo chce się coś zmienić nie ma przeszkód, których nie można pokonać.

 

"Miłość ogłupia.
Zaślepia.
Potrafi obezwładnić i uczynić nas zupełnie bezbronnymi.
Ale może też wszystko naprawić".

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial