Okładka wydania

Fiszki Plus Niemiecki Dla Początkujących 2

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Opracowanie Zbiorowe
 • Tytuł Oryginału: Fiszki Plus. Niemiecki Dla Początkujących 2
 • Seria: Fiszki Plus
 • Gatunek: Języki ObceNauka Języków
 • Język Oryginału: Niemiecki, Polski
 • Liczba Stron: 1200
 • Rok Wydania: 2014
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 86x185
 • ISBN: 9788377884362
 • Wydawca: Edgard
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  6/6

 • Nośnik: 600 Fiszek + Program I Nagrania Do Pobrania + Kolorowe Przegródki + Etui

Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Fiszki Plus Niemiecki Dla Początkujących 2 | Autor: Opracowanie Zbiorowe

Wybierz opinię:

Krecik

Fiszka - niewielki kartonik, bądź kawałek papieru lub plastiku (najczęściej jednak w wersji małej, sztywnej i tekturowej) z hasłem lub słówkiem (albo inną istotną rzeczą, którą usiłujemy zapamiętać) na awersie oraz definicją, tłumaczeniem, odpowiedzią na rewersie. Fiszka idealnie sprawuje się jako pomoc naukowa, umożliwiająca i uprzyjemniająca systematyczne uczenie się, a także przyswajanie i utrwalanie sobie nowych informacji. Szczególnie użyteczne okazują się być przy nauce języków obcych, jako świetna metoda do uzupełniania braków w leksyce. Można bardzo łatwo przygotować je samemu (potrzeba tylko zestawu karteczek, długopisu i chęci), ale na rynku jest dostępnych na tyle dużo tego typu pozycji, że raczej nie powinno być to konieczne. Fiszki mogą przyjmować różne formy - znajdziemy je w wersji online, istnieją nawet programy komputerowe do stworzenia ich samodzielnie, jednak wciąż niesłabnącą popularnością, zwłaszcza wśród osób, które chcą się nauczyć się języków obcych, bądź uzupełnić swoją wiedzę na ten temat, cieszą się tradycyjne fiszki papierowe. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi wydawnictwo Edgard, posiadające już pewną renomę jeśli chodzi o branżę lingwistyczną.

 

"Fiszki Plus Niemiecki Dla Początkujących 2" to kontynuacja "Fiszek Plus Niemiecki Dla Początkujących 1", które miałem już przyjemność zrecenzować. Jak wskazuje sama nazwa, są one przeznaczone dla osób będących na nieco wyższym poziomie zaawansowania niż ci, którym dedykowano część pierwszą. Ten stoi na poziomie A1-A2, co oznacza, że jest skierowany dla osób "rozumiejących wypowiedzi i często używane wyrażenia związane z życiem codziennym". Fiszki jako takie są wykonane w sposób raczej tradycyjny, acz schludny - utrzymane w czarno-białej tonacji, co można zapisać na plus, gdyż bogatsza kolorystyka mogłaby dekoncentrować. Na awersie przykładowej fiszki znajdziemy słówko w języku niemieckim, zdanie z jego użyciem oraz dodatkowe wskazówki gramatyczne, np. sposób tworzenia liczby mnogiej, czy też rodzajnik. Niektóre z fiszek opatrzono rysunkiem, ułatwiającym skojarzenie słówka i zapamiętanie go. Warto dodać, że wszystkie ponumerowano, co dodatkowo ułatwia ich uporządkowanie. Zapakowano je w ładne, schludnie wykonane kartonowe kolorowe pudełko, dość sporych rozmiarów, lecz nadal wygodne i pojemne.

 

To jednak nie wszystko, co umieszczono w tym zestawie. Całość uzupełnia memolista, czyli wykaz wszystkich umieszczonych na fiszkach słówek, ponumerowanych i pogrupowanych tematycznie, ulotka zawierająca wskazówki, co do sposobu użycia fiszek, reklamę innych produktów wydawnictwa Edgard, czy też instrukcję obsługi programu komputerowego. Owemu programowi warto poświęcić kilka osobnych słów. Pięknie bowiem spina i uzupełnia całość świetnego już przecież produktu, jakim są fiszki. Nie dość, że znajdziemy w nim wszystkie słowa zawarte w wersji papierowej, to także możemy stworzyć sobie z nich dowolną playlistę, pograć w różnego typu gry, ułatwiające i uprzyjemniające naukę, a na koniec rozwiązać test końcowy. Miłym uzupełnieniem są także różnokolorowe przegródki, które pomogą pogrupować i poszeregować materiał, od tego, którego się dopiero uczymy, który powtarzamy, a który już umiemy.

 

Jak już napisałem, owe fiszki dedykowane są dla osób, już nieco obytych z językiem niemieckim, przy czym można je wykorzystać też na szereg innych sposobów. Tak na dobrą sprawę możemy uczyć się z nich wszędzie, ale też możemy przedsięwziąć szereg innych czynności, by lepiej przyswoić sobie wiedzę. Warto czytać jak najwięcej różnego typu artykułów po niemiecku, czy też posłuchać piosenek w tym języku, gdzie możemy pobawić się w wyłapywanie nauczonych słówek, utrwalić je sobie, a także - w miarę możliwości- przyswoić sobie nowe.
Serdecznie polecam.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto