Okładka wydania

Olej Magnezowy. Bezpieczne Terapie Środkiem O Najwyższej Przyswajalności

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Olej Magnezowy. Bezpieczne Terapie Środkiem O Najwyższej Przyswajalności | Autor: Brigitte Hamann

Wybierz opinię:

Dzięcielinek

Muszę przyznać się do tego, że o oleju magnezowym nigdy nie słyszałam, dlatego z ciekawością sięgnęłam po to opracowanie. I tutaj, od razu na wstępie bardzo rozczarowałam się, ponieważ konkretnych treści o nim jest dosłownie parę stron, i to dotyczących takiej formy jaką jest olejek, co dla mnie stanowi dość dużą różnicą. Głównym bohaterem jest magnez przedstawiony czytelnikowi jako jeden z tych minerałów, który może odmienić nasze życie. Stanowi substancję o wręcz kluczowym działaniu. Wiele czynności w naszym organizmie, może przebiegać w sposób prawidłowy tylko dzięki udziałowi różnego rodzaju minerałów oraz pierwiastków śladowych, które uchodzą za istotne składniki naszych tkanek. Magnez pełni w naszym organizmie szczególną rolę, ponieważ jest jednym z najważniejszych składowych komórek. Jest nazywany „minerałem kluczowym” czy wręcz „minerałem życia”. Bierze udział niemal we wszystkich procesach zachodzących w naszym organizmie. Jest obecny zarówno w trakcie procesu przemiany energii wewnątrz komórek jak i podczas podziału komórkowego. Odpowiada za produkcję białek i za aktywację różnych enzymów. Ma również wkład w przekazywaniu informacji genetycznej oraz impulsów nerwowych. Ma wpływ na funkcjonowanie naszych mięśni i jest ważnym elementem procesu trawienia.

 

Autorka opisuje bardzo dokładnie rolę magnezu w naszym organizmie, który praktycznie bierze udział w większości procesów życiowych. Ukazuje jego uniwersalne i najważniejsze funkcje. Wskazuje na jego lecznicze działania. Znany jest jako lek rozkurczowy i przeciwzapalny, obniżający cholesterol czy na zaparcia. Bardzo często jednak zapominamy o nim, gdy dopada nas choroba a stanowi on jeden z najtańszych lekarstw na wiele schorzeń. Można go traktować jako uzupełnienie leczenia, lecz również często stanowi podstawowy lek.

 

Książka jest wydana bardzo ładnie, kolorowa okładka kusi swoim wyglądem, a wewnątrz zamieszczono mnóstwo barwnych fotografii, które są doskonałym uzupełnieniem tekstu. Jako pozycję poradnikową jednak ciężko go ocenić, ponieważ co prawda zawiera bardzo dużo, skondensowanej wiedzy na temat tego minerału, jednak momentami treść nie jest przejrzysta jak i wiele jest pewnych powtórzeń. Książka podzielona jest na konkretne działy, łatwo więc wyszukać w spisie gdzie mamy szukać potrzebnych informacji, lecz tak jak wspomniałam wcześniej pewne wiadomości powielają się. Jeśli chodzi o sam olej magnezowy to 31% jego zawartości stanowi chlorek magnezu a pozostałe 69% to po prostu sama woda. Jest to inaczej wodny roztwór soli magnezowej, który wbrew swojej nazwie nie jest olejkiem, mimo że jego konsystencja uchodzi za dość oleistą. Jeśli weźmie się pod uwagę głównie procentową zawartość poszczególnych składników olejku magnezowego, to będzie on niczym innym jak tylko nasyconym roztworem chlorku magnezu. Do czego jest przydatny ? Bardzo dobrze działa na naszą skórę jak i stanowi znacznie efektywniejszą metodę na usprawnianie wewnętrznego wchłaniania magnezu przez nasz organizm i nawet stosunkowo duże dawki nie podziałają na nas przeczyszczająco. Można go kupić zarówno w jego gotowej formie jak i bez problemu przygotować samemu na bazie chlorku magnezu oraz wody. Trzeba pamiętać, że istnieją pewne przeciwwskazania np. przy zaburzeniach pracy nerek, bloku serca czy też miastenii. Również powinno się uważać wtedy, gdy stosujemy kortyzol.

 

Warto przeczytać ten poradnik choćby z tego powodu by uzmysłowić sobie ogromne znaczenie magnezu, oraz dowiedzieć się jak jego niedobór wpływa negatywnie na nasz organizm. Okazuje się, że ma ogromne znaczenie o czym często zapominamy.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto