Okładka wydania

Zwierzenia Wandali

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 11 votes
Akcja: 97.11% - 9 votes
Wątki: 100% - 11 votes
Postacie: 100% - 10 votes
Styl: 100% - 10 votes
Klimat: 100% - 9 votes
Okładka: 100% - 10 votes
Polecam: 100% - 11 votes

Polecam:


Podziel się!

Zwierzenia Wandali | Autor: Tomasz Chrobok

Wybierz opinię:

Pani M

Dzisiaj porozmawiamy o tym, co mają na sumieniu pewni wandale. Według wydawcy ta powieść jest historyczno-przygodowa i bez morałów. Dwaj przyjaciele, Sasza i Rudi, spotykają się po latach. Niespiesznie pity alkohol i wolny czas sprzyjają wspomnieniom i długim nocnym rozmowom o tym, co może się wydarzyć. Mężczyźni nawet nie spodziewają się tego, jaki finał będą miały ich nocne rozmowy. Krok w przeszłość może zmienić przyszłość. Jak bardzo? Tego nie wie nawet Ona...

 

Kompletnie nie wiedziałam, czego mogę spodziewać się po tej książce. Opis wskazywał na jedną z dwóch rzeczy: albo literackie objawienie, albo kompletną klapę. Powiedziałabym, że Zwierzenia wandali znajdują się pomiędzy nimi. Powieść nie jest obszerna. Liczy sobie nieco ponad 200 stron i czyta się ją w miarę szybko, choć muszę powiedzieć, że w pewnym momencie musiałam sobie zrobić przerwę od lektury. To nie do końca były moje klimaty.

 

Żaden z bohaterów nie podbił mojego serca. Nie umiałam znaleźć z nimi żadnego punktu wspólnego. Nasze życiowe doświadczenia diametralnie się od siebie różniły. Poza tym dzieli nas sporo lat różnicy. Podejrzewam, że moi rodzice prędzej by ich zrozumieli niż ja. Nie powiem jednak tego, że Sasza i Rudi działali mi na nerwy. Nie, nic z tych rzeczy. Poznałam ich, przekonałam się, co mają mi do powiedzenia. Czy jeszcze kiedyś się z nimi spotkam? Tego nie jestem pewna.

 

To specyficzna powieść. Jeśli ktoś nie przepada za ironią, może mieć problem z przejściem przez tę książkę. Autor bawi się czytelnikiem. Momentami strasznie mnie to drażniło. Na szczęście nie działo się to zbyt często.

 

Podejrzewam, że jestem za młoda na tego typu lekturę. Trafiła teraz w ręce moich rodziców. Jestem bardzo ciekawa, co oni powiedzą na temat tej książki. Myślę, że lepiej niż ja zrozumieją bohaterów. Może za kilka lat i ja bym na nich spojrzała bardziej przychylnym okiem. Będę musiała się o tym kiedyś przekonać.

 

Z tego, co wiem, Zwierzenia wandali to literacki debiut Tomasza Chroboka. Całkiem udany, chociaż specyficzny. Nie każdemu przypadnie do gustu. Nie mogę doczepić się do wykreowania bohaterów. Chociaż nie chciałabym siedzieć z nimi przy piwie, zapadli w moją pamięć. Zwłaszcza Sasza. Jakoś było mi do niego bliżej. Sama fabuła również nie budzi większych zastrzeżeń. Widać, że autor przemyślał to, co chciał powiedzieć czytelnikom i udało mu się to.

 

Mam nieco mieszane uczucia, jeśli chodzi o okładkę. Patrząc na nią, nie do końca wiem, co mam o niej myśleć. Z jednej strony całkiem nieźle pasuje do tematyki, ma swój klimat, ale z drugiej strony napawa przerażeniem. Zwłaszcza ten pierwszy pan z lewej, który nie ma oczu. Aż mi się przypomina film o pani Peregrine.

 

Ta książka raczej nie jest odpowiednią lekturą dla nastoletnich czytelników. Nie jestem pewna, czy będą w stanie zrozumieć to, co autor chce im przekazać. Warto nieco się wstrzymać i sięgnąć po nią za parę lat. Dorośli czytelnicy zdecydowanie lepiej odnajdą się w świecie wandali. Podejrzewam, że panom ta opowieść spodoba się bardziej niż paniom, chociaż nikomu nie mam zamiaru odradzać lektury. Sami zadecydujcie, czy chcecie wysłuchać zwierzeń wandali. Jeśli nie będziecie chcieli tego zrobić – nie będę miała do was o to pretensji.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Komentarze  

0 # Roko 2018-09-08 11:46
fajna lektóra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial