Okładka wydania

Multimedialna Malowanka Najpiękniejsze Piosenki Świąteczne

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 13 votes
Akcja: 100% - 8 votes
Wątki: 100% - 7 votes
Postacie: 100% - 9 votes
Styl: 100% - 11 votes
Klimat: 100% - 14 votes
Okładka: 100% - 9 votes
Polecam: 100% - 10 votes

Polecam:


Podziel się!

Multimedialna Malowanka Najpiękniejsze Piosenki Świąteczne | Autor: Beata Pawlikowska

Wybierz opinię:

Książkojady

Relaksujące słuchanie i malowanie

 

Beata Pawlikowska jest bardzo pozytywną osobą, pełną energii i życiowego optymizmu. W swoich książkach zaraża radością i uczy czerpania przyjemności z drobnostek każdego dnia. Jej seria malowanek z duszą to zachęta do twórczego relaksu i porzucenia stresowego gorsetu. Miałam przyjemność zapoznać się ze świątecznym wydaniem tej serii – „Multimedialna malowanka. Najpiękniejsze piosenki świąteczne”, którą wydało wydawnictwo Edipreese Książki. Chociaż wiosna za oknem nie sprzyja atmosferze świat Bożego Narodzenia, to warto pamiętać o tej książce w okresie przedświątecznym. Bowiem nie jest to zwykła malowanka, ale dzięki smartfonowi i kodom będzie nam towarzyszyć nastrojowa muzyka, bez której nie potrafię wyobrazić sobie klimatu tych niezwykłych, rodzinnych świąt. To niezbędnik każdego fana grudniowych melodii. Wystarczy przygotować telefon, zestaw kredek, znaleźć wygodne miejsce i chwilę czasu.

 

W interaktywnej książce Beaty Pawlikowskiej odnajdziemy aż 70 piosenek, które tworzą świąteczną atmosferę, wypełniając dom nastrojowymi i klimatycznymi melodiami, słuchanymi tylko raz w roku. W publikacji odnajdziemy fragmenty utworów zarówno naszych tradycyjnych, polskich jak i zagranicznych. Przy niektórych tekstach autorka dodała komentarz, tłumaczenie czy ciekawostkę dotyczącą danego utworu. Także proponowane malowanki są wyjątkowe, bo stworzone odręcznie przez Beatę Pawlikowską i Macieja Szymanowicza. Przedstawiają one różne motywy orientalne, roślinne, tworząc ciekawe, geometryczne kompozycje.„Multimedialna malowanka” wyzwala w nas endorfiny poprzez muzykę, nastrajającą na ten wyjątkowy czas, oraz poprzez kreatywne malowanie. Stajemy się współtwórcami książki, zapełniając ją własnymi, ulubionymi barwami. Odtworzenie muzyki też nie powinno sprawić nam problemu – wystarczy zeskanować rysunek poprzez specjalną aplikację TAP2C i możemy cieszyć się muzyką. Jak to wygląda w praktyce? Sama musiałam sprawdzić czy zadziała, owszem kod odsyła nas na stronę YouTube z konkretną piosenką. Jedynym mankamentem jest brak możliwości zainstalowania aplikacji na smartfony z systemem operacyjnymWindows. Lubię takie nowinki technologiczne, ale nie miałabym nic przeciwko tradycyjnej płycie CD, którą można byłoby dołączyć do malowanek. Chyba byłoby to prostsze rozwiązanie niż klikanie i skanowanie każdego obrazka telefonem.

 

Wśród świątecznych piosenek nie zabrakło „Driving Home for Christmas” Chrisa Rea, „Let It Snow” Franka Sinatry, nieśmiertelne „LastChristmas” zespołu Wham czy polskich kolęd „Wśród nocnej ciszy”, „Cicha noc” oraz tych bardziej współczesnych – „Wielkie świąteczne całowanie” Andrzeja Piasecznego i Seweryna Krajewskiego, „Ding Dong” Kayah, „Daj im znak” w wykonaniu Braci Cugowskich, Grzegorza Markowskiego i Macieja Silskiego. Autorka postawiła pod tym względem na dobrze znane przeboje, czasami w nowych aranżacjach, jak i te zapomniane, które nie są tak popularne. Książka może więc pełnić rolę, multimedialnego, nowoczesnego śpiewnika świątecznego. Oczywiście można utyskiwać na zbyt małą ilość polskich kolęd, ale autorce przyświecał cel pokazania przekroju muzycznego też z innych krajów.

 

Pierwszy raz miałam w ręku książkę łączącą multimedia, muzykę i formę malowanki. Jest to ciekawy pomysł pozwalający na spędzenie grudniowych dni w sposób nastrojowy i twórczy. „Multimedialna malowanka. Najpiękniejsze piosenki świąteczne” Beaty Pawlikowskiej to świetna rozrywka na zimowe dni, oczywiście pod warunkiem, że jesteśmy fanami nowinek technologicznych i mamy smartfona z dostępem do Internetu. Ostatecznie pozostaje nam własny akompaniament oraz kredki do malowania. Z publikacji podróżniczki zadowoleni będą na pewno fani malowanek, kolorowanek, które są świetną formą rozładowywania stresu. Wybrana przez Beatę Pawlikowską lista piosenek świątecznych naładuje każdego pozytywną energią, a w ferworze przygotowań przedświątecznych będzie miłą odskocznią. Pozostaje nam czekać na kolejne Boże Narodzenie.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial