Okładka wydania

100 Zasad Udanego Związku

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

100 Zasad Udanego Związku | Autor: Harriet Lerner

Wybierz opinię:

Pani M

Jak przekonuje nas autorka książki:

• Jesteś jedyną osobą, którą możesz zmienić
• Szczęśliwe pary to nie te, które nigdy się nie kłócą
• Konstruktywna krytyka partnera powinna dotyczyć tylko jego czynów
• Negocjacje to jasne, spokojne, pozbawione oskarżeń i wykłócania się określenie, co powinno zmienić się w waszym układzie
• Zmierz się z problemami. To trudne, ale się opłaca
• Powiedz, co ci przeszkadza – albo sobie odpuść

 

On nie chce ze mną rozmawiać, ona nie chce się ze mną kochać. Poznaj nowe sposoby rozwiązywania odwiecznych problemów. Sto zasad udanego związku to prawdziwa skarbnica życiowych praktycznych porad, jak dobrze funkcjonować w parze ze swoim partnerem, zachowując zdrowy rozsądek, odwagę i radość. Znana terapeutka Harriet Lerner pomoże Ci poradzić sobie ze wszystkimi problemami w stałym związku. Życie z drugim człowiekiem jest wielką sztuką, a dzięki tym radom może być fascynujące, przyjemne i odkrywcze, nawet po wielu latach. Autorka obala stereotypy i zaleca cudowną prostotę. To działa. Ta jedna książka śmiało zastąpi dziesiątki innych poradników.

 

Jestem w związku od 6 lat. Czy jest idealny? Dla nas tak. Dla innych nie musi być. Czy się nie kłócimy? A w życiu, czasem nawet latają w powietrzu talerze. Czy chciałam coś zmienić w swoim małżeństwie, że sięgnęłam po tę książkę? Nie, byłam po prostu ciekawa, jak według autorki wygląda 100 zasad udanego związku. Chciałam się przekonać, czy ta publikacja faktycznie może zamienić dziesiątki innych. I wiecie co, z każdą przeczytaną stroną miałam coraz większą ochotę, by podrzeć poradnik na drobne kawałeczki i wyrzucić je przez okno. Zwłaszcza wtedy, gdy czytałam o sprawach związanych z seksem. Demony się we mnie budziły z niesamowitą mocą. Wielokrotnie parskałam sarkastycznym śmiechem i zdecydowanie nie polecam tej książki nikomu.

 

Nie mam pojęcia, czy komukolwiek te porady pomogą w zbudowaniu szczęśliwego związku. Miałam wrażenie, że autorka jest kompletnie oderwana od rzeczywistości. Nie wiem, skąd wzięła swoje mądrości, ale jak dla mnie, może je sobie wsadzić głęboko w kieszeń. Może i parę z nich dało mi do myślenia, ale na tym zasadniczo się skończyło. Krew mnie zalała, gdy przeczytałam o zdradzie. Według autorki to nic takiego. Zdarza się. Trzeba to przełknąć i iść dalej. Zdarzy się kolejna zdrada, phi, co to takiego? Możecie się ze mną nie zgodzić, ale ja nie umiałabym żyć ze świadomością, że mąż wraca do mnie od kochanki i dotyka mnie zaraz po tym, jak ją dotykał. Albo jest ze mną albo nie. Krótka piłka. Na trójkąciki się nie pisałam, nie piszę i raczej pisać nie będę. Nie oceniam osób, które to wybaczają. Ja sama to przerabiałam i nie umiałam żyć z myślą, że znów mogę być zdradzona.

 

Po lekturze chciałam dokonać rytualnego spalenia tego "poradnika" i tylko mój szacunek do książek nie pozwolił mi tego zrobić. Moim zdaniem ta lektura to kompletna strata czasu. Niczego nie wniosła w moje życie. Jedyne, co udało jej się zrobić, to podnieść mi ciśnienie. Już dawno nie byłam tak wściekła podczas czytania czegokolwiek. Mnie autorka nie kupiła swoimi radami. Podejrzewam, że rozwiodłabym się z mężem po paru miesiącach, gdybym wprowadziła je w życie.

 

Sami zadecydujcie, czy chcecie sięgnąć po tę lekturę. Mnie mogła się nie spodobać, ale nie jest powiedziane, że i wam nie przypadnie do gustu.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto
  • Zobacz Mini Tutorial