Okładka wydania

Fiszki Plus. Francuski Dla Początkujących 1

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Praca Zbiorowa
 • Tytuł Oryginału: Fiszki Plus. Francuski Dla Początkujących 1
 • Seria: Fiszki Plus
 • Gatunek: PoradnikiJęzyki Obce
 • Język Oryginału: Francuski, Polski
 • Liczba Stron: 600 Fiszek
 • Rok Wydania: 2015
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 65 x 194 x 91 mm
 • ISBN: 9788377885321
 • Wydawca: Edgard
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  6/6

 • Nośnik: 600 Fiszek + Program I Nagrania Do Pobrania + Kolorowe Przegródki + Etui

Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 5 votes
Klimat: 100% - 5 votes
Okładka: 100% - 4 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Fiszki Plus. Francuski Dla Początkujących 1 | Autor: Praca Zbiorowa

Wybierz opinię:

Rudaczyta

Fiszki - malutkie karteczki ze słowami w obcym języku oraz ich tłumaczeniem na rewersie strony. Już od dawna wiodą prym wśród najskuteczniejszych metod przyswajania języka obcego. Prosta metoda, wymagająca jedynie systematyczności i wytrwałości. Dająca współmierne i spektakularne efekty.

 

Nie ma znaczenia, czy chcemy nauczyć się francuskiego, angielskiego, chińskiego czy włoskiego. Fiszki pomogą w zrobieniu pierwszego kroku w każdy nieznany obszar lingwistyczny oraz sprawnie pokierują w kontynuacji nauki w stopniu zaawansowanym.

 

Małe karteczki - wielka moc. Chociaż tak naprawdę ta moc tkwi w powtarzalności. Fiszki są tak "skonstruowane", a raczej podlegają prostej i skutecznej zasadzie powtarzalności. Wybieramy kilka karteczek ze słówkami, im prostsze tym lepiej, aby juz na początku nie wdarła się w nasz zapał podstępna bestia o nazwie "zniechęcenie", zwana także "eeee, to za trudne". Umieszczamy fiszki w przegródce "uczę się". Każdego dnia sprawdzamy w jakim stopniu zrobiliśmy postępy względem dnia poprzedniego. Jeśli uznamy, że dane słowo juz przyswoiliśmy - "przenosimy" fiszkę do przegródki "powtarzam". Miejscem docelowym, do którego "dążą" wszystkie fiszki to przegródka "umiem". Proste jak pół metra sznurku i bardzo skuteczne.

 

Firma Edgard idzie z duchem czasu. Łączy prostotę fiszek, ich skuteczność z programem komputerowym. I ten fakt - ta idealna korelacja papierowych fiszek z wersją mobilną sprawia, że nauka staje sie jeszcze bardziej przystępna, a tym samym łatwiejsza.

 

W skład "Fiszki Plus Francuski dla początkujących 1" (analogicznie "Fiszki Plus Francuski dla początkujących 2") wchodzi:
- 600 fiszek na których znajdziemy, jak zapewnia producent - sama nie sprawdzałam, nie liczyłam - 1600 słów, zwrotów, wyrażeń i zdań
- memolista, czyli spis najprostszych słówek. Podzielone na kategorie tożsame z kategoriami na fiszkach
- papierowa imitacja płyty, na której mamy kod do pobrania ze strony www.fiszkiplus.pl. Kod umożliwia ściągnięcie i zainstalowanie programu, który będzie idealnym dopełnieniem nauki słówek.
- trzy kolorowe kartoniki: "uczę sie", "powtarzam", "umiem", które umożliwiają sprawną i odpowiednią klasyfikacją fiszek.
- poręczne, plastikowe, małe etui na oko 30 sztuk fiszek - aby móc uczyć się w każdym miejscu nie zabierając całego pudła ze wszystkimi fiszkami
- swego rodzaju instrukcje obsługi, która podpowiada, informuje i prezentuje inne produkty firmy Edgard =)

 

Wszystko to opakowane w schludnym, pudełku o optymalnej wielkości.

 

Pod względem estetycznym zestaw prezentuje się bardzo dobrze. Opakowanie, które posłuży jako miejsce układania fiszek jest solidne. Cóż można napisać o samych fiszkach - ot, niewielkie kartoniki, zachowane w stonowanej, czarno-biało-szarej tonacji, co zdecydowanie poczytać trzeba na plus, gdyż kolory rozpraszałyby i byłyby po prostu zbędne. Na każdej fiszce znajduje się słowo w języku obcym, tłumaczenie, wymowa oraz przykład wykorzystania tego obcego słowa w zdaniu. Na niektórych fiszkach mamy delikatną grafikę. W rogu każdej fiszki znajduje sie oznaczenie - czyli znak informujący nas do jakiej kategorii dana fiszka przynależy. Dodatkowo na dole widnieje numerek, który jest tożsamy z numerkiem słowa w programie multimedialnym. Dzięki czemu z łatwością możemy odnaleźć słowo na liście i poznać jego wymowę. Na niektórych fiszkach znajdziemy adnotację, uwagi, które pozwolą zrozumieć gramatykę albo specyfikę użycia danego słowa.

 

Program Kurs Podstawowy Aktywny Trening jest bardzo prosty w obsłudze. W widoku podstawowym widzimy wersje elektroniczną każdej papierowej fiszki, którą posiadamy w pudełku. Możemy wybrać konkretną grupę tematyczną. Wiele opcji umożliwia zsynchronizowanie nauki z naszymi potrzebami. Możemy tworzyć playlistę, odtwarzać tylko słowa, słowa z tłumaczeniem, możemy ustawić czas między wypowiadanym przez lektora słowem a znaczeniem danego słowa. Pełna paleta ustawień. Prócz playlisty mamy także alternatywne metody nauki poprzez rozwiązanie ćwiczeń oraz gry. Z opcji tych najlepiej korzystać wówczas jeśli dysponujemy już konkretną pulą znanych i rozumianych przez nas słówek. W celu podsumowania i sprawdzenia wiedzy zdobytej dzięki fiszkom możemy rozwiązać test końcowy.

 

Całokształt Fiszki Plus Francuski dla Początkujących 1 oraz 2 firmy Edgard oceniam bardzo dobrze. Prostota fiszek wraz z wersją komputerową gwarantują, że nauka francuskiego od podstaw będzie łatwiejsza i przyjemniejsza.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial