Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Ja Też Się Spowiadam. Przygotowanie Do Sakramentu Pokuty I Pojednania

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Ja Też Się Spowiadam. Przygotowanie Do Sakramentu Pokuty I Pojednania | Autor: Tonino Lasconi

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Pierwsza Komunia Święta - to wyjątkowy, niezwykły i niepowtarzalny czas w życiu każdego dziecka, będący tak naprawdę pierwszym w pełni świadomym spotkaniem z Bogiem i jego miłością:) Spotkaniem wyjątkowym także i za sprawą pierwszej spowiedzi świętej, która to dla każdego 9 -latka stanowi niezwykle ważną, ale także i budzącą pewne obawy i strach, próbę. Dlatego też właśnie z myślą o tych dzieciach i ich obawach, powstała wspaniała książka pt. "Ja też się spowiadam. Przygotowanie do sakramentu pokuty i pojednania", autorstwa włoskiego pisarza - Tonino Lasconi. Lektura tej pozycji nie tylko doskonale przygotuje dzieci do tego sakramentu, ale także i pozwoli pokonać im wszelkie nieuzasadnione obawy:)

 

Książka ta ukazuje w bardzo prosty, zrozumiały i przystępny dla dziecka sposób ideę, sens, wartość i piękno sakramentu spowiedzi świętej, odwołując się przy tym zarówno do Pisma Świętego, nauki Katechizmu i samej religii, jak i również poprzez zabawę. Dzięki temu każde dziecko dowie się jak przebiega sakrament spowiedzi, jak wielka jest jego wartość dla każdego chrześcijanina, oraz jak dużą radość niesie sobą wyzbycie się grzechów i uzyskanie rozgrzeszenia. Całości dopełnia zaś przepiękna szata graficzna, z licznymi ilustracjami, efektownymi tabelami i logicznymi zadaniami na czele.

 

To, co w szczególny sposób zachwyca i zaskakuje przy lekturze tej książeczki, to niezwykle inteligentne, trafne i barwne podejście autora do sposobu prezentowania istoty jej treści, czyli wartości i piękna sakramentu spowiedzi i pokuty. Otóż Tonino Lasconi podszedł do tego zagadnienia w jedynie słuszny i trafny sposób - czyli poprzez zabawę i ciekawą, niemalże bajkową opowieść. Zabawę opartą chociażby na udzielaniu przez dzieci odpowiedzi na poszczególne pytania zawarte w tekście, w miejscach specjalnie do tego stworzonych, gdzie to czytelnik może wpisać swoje własne wnioski, przemyślenia, obserwacje, wynikające tak i z lektury tej pozycji, jak i własnego życia. Jeśli chodzi zaś o bajkową narrację, to opiera się ona na interpretowaniu fragmentów Pisma Świętego, ale w jak najbardziej prosty, zrozumiały i czytelny dla dziecka sposób, wyjaśniający krok po kroku i słowo po słowie przesłanie danego cytatu i fragmentu Biblii, oczywiście w oparciu o przepiękne ilustrację, które dopełniają ów tekst. Tym samym książka ta oferuje młodemu czytelnikowi nie tylko wielką mądrość i ważna naukę, ale także i jak najwspanialszą literacką zabawę i rozrywkę:)

 

Jeśli chodzi o wartość edukacyjną tej pozycji, to prezentuje się ona w iście wybornie. Otóż czytające tę książkę dziecko, poza poznaniem samej idei spowiedzi świętej i jej źródeł w Biblii oraz historii Kościoła, dowie się także tego, jaka jest rola kapłana, rodziców, katechetów, ale także i jego samego w sakramencie spowiedzi. To także nauka o fundamentalnych elementach wiary w Boga, a więc o grzechu pierwotnym, rachunku sumienia, przebaczeniu Chrystusa i odkupieniu. Jednocześnie autor bardzo często odnosi owe kwestie także do codziennego, zwykłego, dziecięcego życia czytelnika, tłumacząc mu w bardzo prosty i inteligentny sposób skąd biorą się grzechy, jak można się ich wystrzegać i jak ważnym jest to, by spowiadać się z nich przed kapłanem.

 

Na duże słowa uznania zasługuje wspominana już powyżej strona graficzna tej książki, a w szczególności przepiękne i niezwykle malownicze ilustracje w niej zawarte. Są one dziełem włoskiej ilustratorki - Giusy Capizzi, która stworzyła tu wspaniałe, niezwykle bajkowe i przyciągające uwagę rysunki, ukazujące zarówno sceny z Pisma Świętego, jak i scenki z życia dziecięcych bohaterów tej publikacji. Zachwycają tu zjawiskowe kolory, bardzo delikatne pociągnięcia kreski, wielka szczegółowość tych rysunków, jak i również ciepło bijące z tych grafik. Tym samym jestem absolutnie przekonana o tym, iż każde dziecko będzie zauroczone i zachwycone tym obrazkami:)

 

"Ja też się spowiadam. Przygotowanie do sakramentu pokuty i pojednania", to doskonała propozycja nie tylko dla przygotowującego się do Pierwszej Komunii Świętej dziecka, ale także dla jego rodziców, młodszego rodzeństwa, katechetów i kolegów z klasy. Na tę naukę nigdy nie jest bowiem za wcześnie, a przyjemność poznawania i rozumienia swojej własnej wiary, zawsze będzie czymś ważnym, wyjątkowym, pięknym. Ponadto książka ta świetnie sprawdzi się także jako doskonały materiał do pracy na lekcjach religii, zarówno w formie dyskusji, jak i zalecanego przez autorów wspólnego przepisywania tej książki i tworzenia jej własnej wersji, co będzie z pewnością wspaniałą i pouczającą zabawą:) Reasumując - to jedna z najciekawszych i najlepszych pozycji religijnych dla młodego czytelnika, jakie ukazały się w ostatnim czasie:)

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial