Okładka wydania

Liga Mistrzów. Magia Futbolu

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Romek Pawlak
 • Tytuł Oryginału: Liga Mistrzów. Magia Futbolu
 • Gatunek: Dziecięce i MłodzieżoweSport
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 176
 • Rok Wydania: 2016
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 170x240mm
 • ISBN: 9788380620865
 • Wydawca: Rebis
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Poznań
 • Ocena:

  4.5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Liga Mistrzów. Magia Futbolu | Autor: Romek Pawlak

Wybierz opinię:

Kropka99

Na pytanie zadane każdej przypadkowej osobie, które brzmiałoby: co jest polskim sportem narodowym, odpowiedź byłaby oczywista: piłka nożna. „Liga mistrzów. Magia futbolu” to książka Romka Pawlaka wystosowana do dzieci i młodzieży na temat piłki nożnej.

 

Kacper to młody chłopak, który uwielbia piłkę nożną. Jest zafascynowany wszystkim co jest z tym związane. W trakcie wakacji przebywał na obozie piłkarskim, gdzie wraz urządzona została wakacyjna liga mistrzów pomiędzy drużynami z Poznania, a drużynami z Łodzi. Chłopiec wraca bardzo szczęśliwy i ma nadzieję, że przez lekką kontuzję jaką złapał, mama nie zabroni mu gry w piłkę, wiedział jednak, że zawsze może liczyć na wsparcie taty. W trakcie wakacji rodzina odwiedziła Francję i Grecję, jednak Kacper wciąż starał się obserwować wszystkie wydarzenia sportowe. Po powrocie niestety nie miał z kim grać w piłkę, więc siedział w domu i czytał komiksy. Tata starał się zachęcić go do obejrzenia filmu o tematyce związanej z jego pasją, na co Kacper przystał. Doszedł jednak do wniosku, że od tego typu filmów dużo ciekawsze są komiksy, jednak z kolejnym filmem zaproponowanym przez ojca, chłopiec zrozumiał ile wysiłku i serca wkładają sportowcy w to co robią, ponadto sam stwierdził, że zacznie dawać z siebie wszystko podczas gry. Miłość bezwarunkowa, jaką chłopak darzył sport, zaczęła z dnia na dzień rosnąć. Dzięki ingerencji taty, a później trenera chłopak postanawia zgłębić się w przebieg Ligii Mistrzów 2016/2017 oraz poznać drużyny biorące w niej udział i ich najlepszych piłkarzy. Coś co wydawało mu się nudne i bezsensowne, zmieniło się w pełną zaciętości pasję.

 

Książka jest skierowana głównie dla dzieci, które interesują się piłką nożną jak sam tytuł wskazuje. Osobiście nie jestem wielką fanką tego sportu, ale razem z moją młodszą siostrą, która nie opuszcza żadnych rozgrywek piłkarskich, postanowiłam zgłębić się w tą treść. Książka jest bardzo kolorowa, zawiera sporo fotografii, które zachęcają dziecko do sięgnięcia po nią. Język jest dostosowany do pułapu wiekowego dla którego jest przeznaczona ta pozycja. Poprzez przyjemność czerpaną z sięgnięcia po ten egzemplarz, możemy poznać 32 drużyny piłkarskie, jednych z najsłynniejszych piłkarzy, którzy grają w najlepszych europejskich klubach, a także historię Ligii Mistrzów. Wielką radość sprawiać może także wypełnianie tabel, które znajdują się w książce. Dotyczą one rozgrywek w poszczególnych grupach. Znalazło się tutaj także miejsce poświęcone polskim akcentom – jest tutaj rozdział poświęcony polskim drużynom, które zakwalifikowały się do Ligii Mistrzów oraz osobny na temat polskich piłkarzy, którzy mieli okazję brać w tym wydarzeniu udział. Legia Warszawa, która miała okazję wystąpić w Champions League, ma w tej książce także swoje pięć minut. Uważam, że jest to bardzo dobra pozycja na prezent dla dzieci, dla których piłka nożna to główna pasja. Moja siostra była zachwycona taką formą nauki, a ja cieszyłam się, że może pokazać mi i nauczyć mnie cząstki swojego świata. Doskonały język i kapitalne grafiki sprawiają, że ciężko jest się oderwać od czytania tej książki. Zachęcam do kupna tej pozycji nawet jeśli sami nie jesteśmy zainteresowani piłką nożną, gdyż możemy zachęcić dzieci do czytania równocześnie rozwijając ich zainteresowania.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial