Okładka wydania

Połącz Kropki Kraków

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Połącz Kropki Kraków | Autor: Agata Toromanoff

Wybierz opinię:

MB

"Połącz kropki. Kraków" to książka ciekawa i niecodzienna w swojej formie. Nawiązuje do zabawy znanej wielu z nas z dzieciństwa, która polega na łączeniu punktów zgodnie z ich numeracją. W rezultacie otrzymujemy rysunek skryty pod tytułowymi kropkami. Najciekawsze w tej książce jest to, że adresowana jest zarówno do dorosłych, jak i do dzieci. Łączenie kropek to dobrze mi znana zabawa i sprawiło mi olbrzymią przyjemność odkrycie tej książki. Tym bardziej, że poza wspomnianą wyżej zabawą, jest tu skryty olbrzymi walor edukacyjny.

 

Na zawartość publikacji składają się 22 zdjęcia, odpowiadające im numeryczne szkice oraz załączone do nich krótkie noty informacyjne o danych budowlach, miejscach i innych elementach, które nieodłącznie kojarzone są w Krakowem. Znajdziemy tu zatem nie tylko część merytoryczną, ale również zabawę graficzną dedykowaną między innymi Kościołowi Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (bardziej znanemu jako Kościół Mariacki), ale także Plantom, Smokowi Wawelskiemu oraz Lajkonikowi. Papier, na którym nadrukowane są informacje oraz gra jest gruby i matowy (odpowiada typowemu papierowi używanemu na potrzeby szkicowników), co znacznie ułatwia łączenie kropek i nie powoduje powstawania wgnieceń. To ważny zabieg dokonany przez wydawcę, ponieważ strona, na której znajduje się część dedykowana zabawie jest awersem dla części informacyjnej o innym obiekcie. Zdjęcia, które dla całego projektu są kluczowe i stanowią wzornik tego, co powinniśmy otrzymać po połączeniu kropek są dobrej jakości i widać, że wykonane zostały przez osoby, które o fotografowaniu mają pojęcie większe niż li tylko blade. To ważne, ponieważ tym elementem można bardzo łatwo zaprzepaścić całą ideę książki. Każde ze zdjęć okraszone jest krótkim opisem zawierającym najważniejsze informacje o danym obiekcie, a na przeciwległej stronie znajduje się element kropkowy.

 

Autorom udała się również jeszcze jedna rzecz, która przekłada się między innymi na to, że przy osiemnastym rysunku nadal mamy przyjemność z zabawy. Po pierwsze rozmieszczenie elementów jest nieoczywiste. Budowle lub symbole najbardziej znane są rzeczywiście w pierwszej trójce, ale idąc dalej mamy większą zagadkowość tego, co spotkamy przewracając kartkę. Po drugie, wspomniana wyżej roszada zapewnia różnorodną trudność poszczególnych elementów. Mam również wrażenie, że Autorom nie zabrakło poczucia humoru przy umieszczaniu ostatniego fragmentu gry. Nie zdradzając go tutaj (miejmy wszyscy przyjemność i niespodziankę), przyznać trzeba, że dzięki temu zabiegowi czytelnik może się uśmiechnąć, zanim zabawa skończy się na dobre.

 

Taka forma promocji miasta jest doskonałą alternatywą dla osób, które szukając pamiątek z podróży, próbują znaleźć coś, co ma większy sens niż kolejny kubek albo figurka-kurzołapka. To także doskonały prezent dla dzieci. Pozwala on na wspólną zabawę z rodzicami. Poprzedzenie zaglądnięcia do książki wizytą w Krakowie, a następnie powrót w odwiedzone miejsca właśnie dzięki publikacji, to dodatkowy walor edukacji maluchów lub nastolatków. Jakkolwiek równie dobrze można najpierw sięgnąć po książkę, a następnie odwiedzić miejsca, które zostały w niej wskazane. Taka kolejność pozwoli na pewno na to, że nie umknie naszym oczom wieża ratuszowa oraz elementy skryte w obramowaniu jej drzwi wejściowych.

 

Nie znajduję żadnych "ale" do tej publikacji. Stanowi ona autorski pomysł na naukę poprzez zabawę, zachęca do odwiedzenia wszystkich zawartych w niej miejsc i byłoby pożądane, żeby każde polskie miasto miało swoje kropki, które można połączyć.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial