Zdrowe Oczy. Jak Zapobiegać I Leczyć Zaćmę, Jaskrę Oraz Inne Dolegliwości Oczu

Autor: Bruce Fife

Okładka wydania

Zdrowe Oczy. Jak Zapobiegać I Leczyć Zaćmę, Jaskrę Oraz Inne Dolegliwości Oczu


Dodatkowe informacje

 • Autor: Bruce Fife
 • Tytuł Oryginału: Stop Vision Loss Now! Prevent And Heal Cataracts, Glaucoma, Macular Degeneration And Other Common Eye Disorders
 • Gatunek: Medycyna I ZdrowiePoradnikiZdrowie
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Anna Jurga
 • Liczba Stron: 336
 • Rok Wydania: 2016
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205 mm
 • ISBN: 9788365404220
 • Wydawca: Vital
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  5/6

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Manue

Dbaj o wzrok, póki nie jest za późno!

 

Ostatnio nieco większą uwagę zaczęłam przywiązywać do diety i zdrowego odżywiania. Jako że zwykle jadłam w pośpiechu bądź o bardzo nieregularnych porach, chciałam przynajmniej ograniczyć spożywanie niezdrowych składników. Kiedy więc zobaczyłam pozycję, dotyczącą kondycji oczu, przedstawiającą między innymi dietę, korzystnie oddziałującą na wzrok, postanowiłam po nią sięgnąć. Właściwie na tę książkę czaiłam się już od dawna i wreszcie, po dwóch miesiącach, trzymam ją w rękach. W zasadzie wzrok to kluczowy zmysł w moim zawodzie, dlatego uznałam, że warto byłoby zrobić coś w tym kierunku, by jak najdłużej pozostał sprawny. Pełna nadziei, wybrałam więc poradnik doktora Bruce’a Fife.

 

Autor tej pozycji to dietetyk, który zajmuje się między innymi badaniami nad kokosem jako ważnym składnikiem odżywczym w codziennym menu człowieka. W ramach książki stara się przedstawić program żywieniowy, mający na celu zapobieganie rozwojowi chorób oczu. Jego bazowy składnik stanowi olej kokosowy, na którego zbawienne właściwości wskazuje doktor Fife.

 

„Zdrowe oczy” ukazały się nakładem wydawnictwa Vital. Od strony graficznej raczej nie mam im nic do zarzucenia. Okładka jest prosta, estetyczna i sugestywna, natomiast wnętrze zadbane, a co więcej urozmaicone pojedynczymi zdjęciami. Fakt, że może brakuje im nieco koloru, dzięki któremu książka mogłaby zyskać jeszcze na atrakcyjności wizualnej, jednak czarno-białe fotografie równie dobrze uzupełniają treść.

 

Pozycja jest dość szerokim studium, w całości poświęconym oku oraz prawidłowemu widzeniu. Książka została napisana przyjemnym, zrozumiałym językiem, choć zawierała trochę fachowego słownictwa. W każdym razie ja nie miałam najmniejszych problemów ze zrozumieniem najbardziej „medycznego” rozdziału o budowie oka. W jasny i przystępny sposób zostały też przybliżone poszczególne wady wzroku, na jakie najczęściej cierpią ludzie. Rysunki i grafiki, umieszczane przy opisie każdej z nich, pozwalają wszystko odpowiednio zobrazować, dzięki czemu poruszane kwestie stają się całkiem oczywiste.

 

Naturalnie, najbardziej zainteresowała mnie część, skupiająca się na diecie, mającej wspomagać prawidłowe widzenie. Pomocna okazała się zwłaszcza tabelka, w której przedstawione zostały wartości węglowodanów w poszczególnych produktach. Dzięki wykazowi łatwiej mi się teraz zorientować, co jem i jakie może to mieć konsekwencje nie tylko dla mojego wzroku, ale i całego organizmu. Zdobycie większej ilości informacji na temat najczęstszych chorób oczu, a także dolegliwości ściśle z nimi związanych, pozwoliło mi także na pewno znacznie zwiększyć swoją świadomość w tym temacie. Bez wątpienia nie zdawałam sobie też sprawy z wielu właściwości, jakie posiadają olej kokosowy i sam orzech kokosu. Teraz wiem, że mogę cieszyć się z ich częstej obecności w mojej diecie.

 

Książkę „Zdrowe oczy” z czystym sumieniem polecam wszystkim, którzy chcieliby się dowiedzieć czegoś więcej o naturalnych sposobach na dobry wzrok. Może nie jest to pozycja idealna do czytania dla samej przyjemności, wynikającej z lektury, jednak jako fachowy poradnik (takie zresztą ma przeznaczenie) sprawdza się doskonale. Ja również mam zamiar zaglądać do niej w konkretnych sytuacjach, by znaleźć rozwiązanie, jakiego aktualnie będę potrzebowała. Na pewno praca doktora Fife nie poszła na marne, ponieważ stworzył prawdziwą kopalnię wiedzy dla niewtajemniczonych, czyli takich czytelników, jak ja. Myślę jednak, że książka może też okazać się pomocą dla wszystkich tych bardziej doświadczonych odbiorców, którzy posiadają już jakiekolwiek pojęcie o rozmaitych schorzeniach oczu i ich zapobieganiu, a chcą poznać bliżej specyficzną „dietę kokosową”.

Bnioff

„Zdrowe Oczy” to kolejna pasjonująca praca doktora Bruce’a Fife, który znany jest przede wszystkim z uwielbiania, jakim darzy olej kokosowy. Chodzi naturalnie o uwielbienie do zdrowotnych właściwości tego wyjątkowego specyfiku. Doktor Fife jest nie tylko autorem wielu publikacji z zakresu zdrowego żywienia i medycznych aspektów kokosa, ale także założycielem Ośrodka Badań nad Kokosem, którego podstawowym celem jest propagowanie wiedzy na temat tego cudownego owocu. W swojej najnowszej pracy skupia się na kolejnych właściwościach kokosa, które zresztą odkrył całkiem przypadkowo. W publikacji „Zdrowe oczy” skupia się na poradach odnośnie zapobiegania i leczenia zaćmy, jaskry oraz innych dolegliwości oczu, takich jak chociażby kurza ślepota, podwójne widzenie czy bardziej wysublimowane schorzenia, jak retinopatia cukrzycowa, zespół Sjogrena i zapalenie nerwu wzrokowego. Jeśli przyjrzeć się sprawie bliżej, okazać się może, że problemy z oczami są niestety całkiem powszechne i praktycznie trudno znaleźć we współczesnym cywilizowanym świecie osoby, które byłby od nich wolne. Jak też często się zdarza, tak i w tym przypadku, remedium na większość chorób i dolegliwości cywilizacyjnych są naturalne rozwiązania. Tym bardziej, że ingerencja chirurgiczna nie zawsze daje spodziewane skutki, często niestety bywa też szkodliwa. Doktor Fife jest znanym orędownikiem naturalnych metod leczenia i naturalnych lekarstw, czyli wszystkich tych cudownych substancji, które dostępne są zazwyczaj dosłownie na wyciągnięcie ręki.

 

„Pomimo, że nie ma żadnych farmaceutyków, które mogłyby skutecznie zwalczyć większość powszechnych chorób oczu, istnieje terapia, która może pomóc. Nie bazuje na lekach, operacjach ani innych medycznych zabiegach. Jej podstawą jest dieta. Opisany w tej książce program żywieniowy oparty na oleju kokosowym może zapobiec wielu powszechnym problemom ze wzrokiem, a nawet cofnąć niektóre z nich.”

 

Ci, którzy zetknęli się z wcześniejszymi pracami Bruce’a Fife wiedzą doskonale, jak wiele korzyści płynie z jego stosowania. Sam Autor przyznaje, że stosowanie go w leczeniu schorzeń związanych ze wzrokiem, nie zostało być może jeszcze dostatecznie zbadane i potwierdzone, ale on sam dzieli się z czytelnikami swoimi w tym zakresie doświadczeniami. Faktycznie bowiem doświadczył na własnej skórze i dosłownie ujrzał na własne oczy, że poddanie się stosownej terapii spowodowało u niego znaczące cofnięcie wady wzroku. Eksperymentowanie na sobie to jedno, co innego oczywiście przekonanie do podobnej kuracji innych. Warto więc przypomnieć, że ojej kokosowy jest całkowicie nieszkodliwy i nie żadnych przeciwwskazań, rozszerzyć jego zbawienne na ludzki organizm działanie, także na oczy. W najgorszym wypadku, jak przyznaje Autor, olej nie zadziała w ogóle. Podkreśla też, by w ramach podejścia holistycznego nie zaniedbać regularnych konsultacji z okulistą, który przy okazji będzie w stanie potwierdzić, bądź zaprzeczyć efektywności kokosowej terapii.
Znaczną część niniejszej pracy stanowi szczegółowy opis diety, która pomaga w terapii mającej pomóc w zwalczaniu dolegliwości związanych z oczami. Nie tylko jednak, sporo miejsca poświęcone jest także innym schorzeniom i diecie nakierowanej na ogólną poprawę funkcjonowania całego organizmu. Po raz kolejny kłania się tutaj ów holistyczny charakter porad doktora Fife. Dużo dobrego można na przykład wyczytać na temat jajek, a dokładnie substancji odżywczych w nich zawartych, które mogą okazać się zbawienne w zwalczaniu zwłaszcza chorób serca. Autor przytacza sporo ciekawych i mało znanych faktów na temat jajek, o których wydawałoby się wiemy już sporo.

 

„Zdrowe oczy” to pozycja, z którą z całą pewnością warto się zapoznać, chociażby po to, by przejrzeć na oczy.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z: