Okładka wydania

Tajemnicze Kolorowanki. Złam Ten Szyfr

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Aurélie Desfour
 • Tytuł Oryginału: Colos Mystères: Codes En Folie!
 • Seria: Tajemnicze Kolorowanki
 • Gatunek: Literatura DziecięcaMalowankiKolorowanki
 • Język Oryginału: Francuski
 • Liczba Stron: 32
 • Rok Wydania: 2017
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 210x295mm
 • ISBN: 9788328042490
 • Wydawca: Wilga
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5/6

 • Ilustracje: Alice Turquois

Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Tajemnicze Kolorowanki. Złam Ten Szyfr | Autor: Aurélie Desfour

Wybierz opinię:

Michał Lipka

KOLORUJ, ODKRYWAJ, BAW SIĘ

 

Kolorowanki dla dzieci i dorosłych oraz łączenie punktów, dwie z wielu antystresowych mód, jakie wybiły się na rynku wydawniczym w ostatnich latach, przybierają różne formy. Najciekawszym przejawem tworzenie ilustracji za pomocą kolorów są zdecydowanie kwerkle – dziesiątki, setki okręgów, które przenikając się wzajemnie tworzą przepiękne arcydzieła, urzekają złożonością i realizmem. Nakładem wydawnictwa Wilga ukazała się jednak kolejna intrygująca pozycja podobna gatunkowo. „Złam ten szyfr”, bo o nim mowa, chociaż przeznaczony jest z założenia dla najmłodszych, dostarczy dużo przyjemności każdemu czytelnikowi, bez względu na wiek, o ile wciąż ma w sobie coś z dziecka zafascynowanego podobnymi rozrywkami.

 

Czym na tle podobnych propozycji wyróżniają się „Tajemnicze kolorowanki: Złam ten szyfr”? Przede wszystkim tym, że wymagają więcej, a jednocześnie bardziej angażują niż typowe „malowanki” dla dzieci. Mamy tutaj rysunki, którym trzeba dodać barw, ale nie widzimy ich wyraźnie. Kierując się szyfrem, schematami i podpowiedziami mamy za zadanie znaleźć właściwy kolor żeby pokryć konkretne elementy. A trzeba pamiętać, że wszystkie te wskazówki zmieniają się wraz z kolejnymi obrazkami, stawiając wyzwania przed odbiorcą, a także ucząc go najróżniejszych rzeczy.

 

Ta nauka obejmuje zresztą bardzo wiele dziedzin. Żeby odkryć właściwą barwę zapamiętujemy miasta leżące nad danym akwenem wodnym, obce języki, uczymy się liczenia, węzłów żeglarskich, kulinariów, znaków drogowych a nawet chemii oraz walut. Na przykład, żeby przekonać się, jakiej kredki użyć do pól oznaczonych napisem „skrót” musimy najpierw odnaleźć ilustrację przedstawiającą ten właśnie węzeł, a potem w tabelce kolor, który reprezentuje. Niby proste, ale skutecznie uczy konkretnych, może drobnych, ale ciekawych i często też pożytecznych rzeczy, bo z kolejnymi sprawdzeniami chcąc czy nie bawiące się dziecko zapamiętuje kolejne fakty. To dobra metoda przyswajania wiedzy i „Złam ten szyfr” byłoby bardziej znaczącą książką, gdyby skupiło się na jednej konkretnej kategorii. Tak fakty wydają się rozmyte, ale nadal dziecko coś z tej zabawy wynosi.

 

Poza tym takie sposób odgadywania kolorów dostarcza naprawdę sporej porcji rozrywki. Wiem, że jako dziecko bawiłbym się przy tej książce znakomicie, więc grupa docelowa będzie zadowolona. I to bardzo. Szczególnie, że efekt końcowy zabaw z kredkami jest bardzo ładny. Gotowe ilustracje, intensywnie kolorowe, choć proste i czasami wręcz cartoonowe, wyglądają jak dziecięce wersje witraży. Poza tym ilość zabawy, chociaż książeczka nie imponuje ilością stron, jest naprawdę duża. Przede wszystkim jednak cieszy to, jak sama propozycja aktywizuje i skłania do myślenia, zapamiętywania i kojarzenia. I pewnie niejednego małego czytelnika skłoni także do samodzielnego zgłębienia co ciekawszych treści. Choćby tematu węzłów żeglarskich – jak się je robi i do czego właściwie służą. Widzieliśmy je na filmach, pewnie i w niejednej książce przygodowej o nich czytaliśmy, ale czy mamy pojęcie czym się różnią i jaki można mieć z nich użytek? Dlaczego wymieniam właśnie, to? Bo z ciekawości sam rzuciłem okiem na fakty na ich temat i nie żałuję. W końcu nawet najbardziej dziecinna książka może nauczyć czegoś także osoby dorosłe.

 

Podsumowując: ciekawa i wciągająca pozycja. Dobry pomysł na pożyteczne i przyjemne spędzenie wolnego czasu, a zarazem naprawdę ładna książka. Warto ją poznać, a na przyszłość pozostaje mieć nadzieję, że ukażą się kolejne podobne, ale bardziej sprecyzowane pod względem dziewczyny wiedzy.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial