Okładka wydania

Rosyjski Leksykon Zdrowia. Ludowe Metody Przywracania Równowagi Duszy I Ciała

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 4 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 4 votes
Postacie: 100% - 4 votes
Styl: 100% - 5 votes
Klimat: 100% - 5 votes
Okładka: 100% - 4 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Rosyjski Leksykon Zdrowia. Ludowe Metody Przywracania Równowagi Duszy I Ciała | Autor: Vadim Tschenze

Wybierz opinię:

Pani M

Tyle mówi się o tym, że Rosja to nie kraj, a stan umysłu. Vadim Tschenze – terapeuta duchowy oraz uzdrowiciel od wielu lat stosujący dawną wiedzę, której źródłem jest rosyjski szamanizm, opisał w leksykonie, o którym chce opowiedzieć to, co przekazali mu przodkowie. Według wydawcy jest to uniwersalne kompendium wiedzy o energii życiowej, mocy, powodzeniu oraz zdrowie. Z lektury dowiemy się, jak dzięki ludowym, naturalnym metodom:

 

• Wspomóc swoją odporność i zdrowie
• Wzmacniać i ochraniać aurę
• Przepracować karmę
• Wyciągnąć wnioski z chorób
• Tworzyć amulety na różne okazje
• Korygować własną bioenergię

 

Nie wierzę w szamanizm. Nigdy nie umiałam się do niego przekonać i nie wiem, ile musieliby mi zapłacić, żebym zgodziła się na wypróbowanie jego zastosowania na mnie. Co prawda ciągnie mnie do tego, by czytać książki na ten temat, ale na tym moje zainteresowanie się kończy.

 

Leksykon to nie tylko porady dotyczące zdrowia, lecz również relacji międzyludzkich. Kłótnie zdarzają się wszystkim. Jak ich uniknąć? Pozwólcie, że przytoczę kilka porad z tej książki.

 

• Gdy dasz komuś w prezencie nóż bądź coś ostro zakończonego lub otrzymasz taki prezent – oznacza on wściekłość, niezadowolenie oraz kłótnię. Jeśli już go dostałeś, kłótni można uniknąć, mocząc nóż w wodzie z dodatkiem octu.
• Nie powinno się wycierać stołu ręcznikiem papierowym; przynosi to pecha i wywołuje nieporozumienia rodzinne oraz sprzeczki
• Kiedy wychodzisz do mieszkania z parasolką, powinieneś ją natychmiast zamknąć. Nigdy nie powinno się wchodzić z otwartą parasolką do mieszkania – przynosi to stratę pieniędzy i łzy (nie wiem, jakie oni w Rosji mają parasolki i drzwi do mieszkania, ale ja nie byłabym w stanie z otwartą parasolką wejść do swojego. Nawet bokiem)
• Gdy odwiedzasz kogoś, zawsze powinieneś przekraczać próg prawą stopą – wtedy odwiedziny udadzą się.
• Jeśli sam masz gości – nigdy nie sprzątaj mieszkania natychmiast po ich wyjściu (jasne, niech resztki na talerzach zaczną żyć własnym życiem. Zawsze marzyłam o tym, by poznać inną cywilizację).

 

Zdecydowanie nie jestem najodpowiedniejszym odbiorcą tej książki. Większość rzeczy, o których przeczytałam, po prostu mnie śmieszyła. Za żadne skarby nie włożyłabym mężowi liścia laurowego do kapci, żeby się z nim nie kłócić. Jeszcze bym za to burę dostała. Nie wierzę w skuteczność tego, o czym napisał autor. Musiałabym to zobaczyć na własne oczy. Niekonwencjonalne sposoby leczenia mnie nie przekonują.

 

Nie uważam, że książka jest zła. Tego o niej napisać nie mogę. Vadim Tschenze postanowił stworzyć leksykon, w którym przekaże wiedzę, jaką on sam otrzymał od swoich przodków. I to mu się chwali. Układ książki jest przejrzysty, wszystko jest pogrupowane w taki sposób, by czytelnik nie czuł się zagubiony w trakcie lektury. Nie ma tu co prawda zdjęć, ale nie uważam, że jest to coś złego. W paru miejscach by się przydały, lecz nie będę robić tragedii, że ich nie dołączono.

 

Grupa odbiorców tej publikacji zdecydowanie będzie bardzo okrojona. Nie każdego interesują rosyjskie sposoby leczenia i nie każdy też w nie wierzy. Dlatego nikogo nie będę zachęcała na siłę do czytania tej książki. Jeśli czujecie potrzebę sięgnięcia po nią, po prostu to zróbcie. Może akurat wam się na coś przyda.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial