Pod Podszewką Magii

Autor: Zbigniew Chrząszcz

Okładka wydania

Pod Podszewką Magii


Dodatkowe informacje

 • Autor: Zbigniew Chrząszcz
 • Tytuł Oryginału: Pod Podszewką Magii
 • Gatunek: KryminałSensacja
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 442
 • Rok Wydania: 2016
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 125x210mm
 • ISBN: 9788380833302
 • Wydawca: Novae Res
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gdynia
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Książkomaniaczka

"Współczesnemu człowiekowi, niezależnie od stopnia wykształcenia, trudno jest uwierzyć w istnienie czegoś tak dziwnego jak magia".
Po książkę "Pod podszewką magii" sięgnęłam ze względu na zachwycającą oraz niesamowicie przyciągającą niczym magnez okładkę oraz opis, który na tyle mnie zaintrygował, i zaciekawił, że nie byłam w stanie przejść obok tej pozycji obojętnie. I powiem Wam, że nie zawiodłam się. Zbigniew Chrząszcz pozytywnie zaskoczył mnie swoim warsztatem pisarskim i jestem przekonana, że sięgnę (jeżeli będę tylko miała okazję) po kolejne książki jego autorstwa.

 

Tajemniczy chłopiec Marek, którego poznajemy na samym początku powieści został przedstawiony jako jedenastoletni chłopiec, który był bity, poniżany i wyśmiewany przez swoich rówieśników. Jego dziadek chcąc mu pomóc poradzić sobie z problemami zabiera go do Milanówka do do tajemniczego psychologa. Po tej wizycie życie Marka diametralnie się zmienia. Mało tego czytelnik zostanie zaskoczony, gdy odkryje tajemnice chłopaka!

"Dziadek obiecał mu, że pan, którego odwiedzą odmieni jego życie. Zlękniony chłopiec bardzo chciał, żeby to była prawda".

 

Fabuła powieści jest bardzo zróżnicowana pod względem rozwoju wydarzeń, oraz zawartych wątków. Książka dzieli się na dziewięć części. W każdej części w poszczególnych podrozdziałach zostały przedstawione różne postacie, które wbrew pozorom różne od siebie zostały połączone jednym wątkiem, jakim jest wyjątkowy, obdarzony niezwykłymi zdolnościami iluzjonista Rubik. Mało tego w pewnym momencie powieści nasi bohaterowie, którzy nigdy się nie spotkali zostali ze sobą połączeni poprzez wiele wydarzeń łączących się ze sobą.

Tajemnicze morderstwa, które zostały opisane naprawdę realistycznie (czytając mamy wrażenie, że znajdujemy się w centrum wydarzeń), wypadki, opętania, zniknięcia. Wszystko sprowadza się do jednego. Wszystkie tragiczne wydarzenia poprzedzane są występami magika. Jednak, aby znaleźć rozwiązanie tajemniczych śmierci koniecznie musicie zajrzeć do powieści "Pod podszewką magii". Momentami książka potrafi naprawdę zaszokować! A zakończenie bardzo zaskakuje.
Sprawę tajemniczych zabójstw chce rozwiązać profesor Koch ze swoimi podopiecznymi oraz najbliższymi przyjaciółmi, Marią, jego kuzynką, Anną i Markiem Bielskimi, księdzem Jackiem, Justyną, Marcinem, Kasią, Łukaszem oraz Gosią. Używając najnowocześniejszych technologi bohaterowie starają się rozwikłać zawiłe zagadki, jednak ktoś próbuje pokrzyżować ich plany, co skutecznie mu się udaje. Nasi bohaterowie będą mieli do czynienia z niezwykle niebezpiecznym wrogiem, który w sposób prawie niezauważalny pozbywa się niewygodnych postaci. Bohaterowie powieści sami staną w obliczu zagrożenia, jednak czy wszystkim uda się przetrwać to stracie? Aby się tego dowiedzieć koniecznie sięgnijcie po powieść Zbigniewa Chrząszcza "Pod podszewką magii".

Bardzo spodobało mi się w powieści to, że początkowo opisywane są losy bohaterów z lat 1983 oraz 1989, następnie wydarzenia są osadzone w wieku dwudziestym zaczynając od roku 2014. Fajnie czyta się książkę, która wręcz jest napisana pod scenariusz filmowy, ponieważ czytając ją wyobrażając sobie poszczególne sceny możemy się czuć we własnym umyśle jak w kinie. Co jak dla mnie jest dużym plusem tej pozycji.

 

Powieść zaskakuje czytelnika od pierwszych stron. Trudno się od niej oderwać, bo jesteśmy tak zafascynowani i zaciekawieni rozwojem wydarzeń, że chwila przerwy psuje nastrój książki! Z każdą kolejną stroną czytelnik chłonie słowa jak gąbka, a każda kolejna część szokuje i sprawia, że odłożenie książki na bok staje się wręcz niemożliwe. Świetnie napisany kryminał, pełen tajemnic, sekretów, ze szczyptą magii w tle wbija (dosłownie wbija) w fotel.
Książka zdecydowanie skierowana jest do osób, które uwielbiają dreszczyk emocji, historie owiane tajemnicą, fabułę zawierającą wiele sekretów. Czytelnicy, którzy lubią rozwiązywać zagadki kryminalne również znajdą coś dla siebie.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!