Okładka wydania

Zwyczajna Opowieść O Miłości

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Zwyczajna Opowieść O Miłości | Autor: Steven Camden

Wybierz opinię:

Anena

Luke i Leia poznają się na przystanku autobusowym. Chłopak cały przemoczony wydawał się nie potrzebować schronienia, ale dziewczyna i tak zaproponowała mu miejsce pod swoim parasolem. Ale to nie był odpowiedni moment na zawarcie znajomości. Luke nie był w nastroju do rozmowy, a jego myśli krążyły wokół własnych problemów. Nastolatki ponownie spotykają się na zajęciach kółka filmowego i wchodzą w ostrą polemikę dotyczącą Leona zawodowca. Wrażliwa Leia widziała w tym typowo męskim kinie opowieść o miłości i poświeceniu, z czym Luke całkowicie się nie zgadzał. Po wymianie zdań między nimi zawiązuje się nić porozumienia. Okazuje się, że Luke i Leia doskonale uzupełniają się , a ich pomysł na scenariusz zyskuje uznanie prowadzącego zajęcia. Podczas wspólnej pracy bardzo zbliżają się do siebie, ale na ich drodze stają były chłopak Lei będący całkowitym przeciwieństwem Luke’a (przystojny, wysportowany, opalony i bogaty) oraz kumple chłopaka z dzielnicy robotniczej. Czy rodzące się między Lukiem i Leią uczucie jest w stanie pokonać różnice klasowe? Koniecznie przeczytajcie tę powieść, jeśli chce się tego dowiedzieć.

 

Autor powieści jest poetą i performerem, a także autorem słuchowisk. Prowadzi zajęcia dla młodzieży, na których uczy sposobów ciekawego opowiadania. Tą wiedzę pisarz doskonale przekłada w praktyce. Zwyczajna opowieść o miłości jest utworem bardzo ciekawie skonstruowanym. Między narracją fabularną umiejętnie wplata fragmenty z prywatnych zapisków Luke’a oraz fragmenty dotyczące lokalizacji zbudowane w formie scenariusza filmowego. Wbrew pozorom taka urozmaicona kompozycja nie utrudnia procesu czytania, a wręcz urozmaica powieść i nadaje jej dodatkowych walorów. Taki nowy sposób konstruowania fabuły bardzo przypadł mi do gustu i sprawił, że utwór Stevena Camdena wyróżnia się na tle innych książek przeznaczonych dla młodzieży.

 

Bardzo spodobała mi się także perspektywa prowadzania narracji okiem głównego bohatera. Dzięki temu można lepiej go poznać, wniknąć w głąb jego psychiki i spróbować zrozumieć niektóre jego dziwne zachowania. Poznajemy także jego wspomnienia dotyczące rodziny i przyjaciół oraz ważne momenty, które ukształtowały światopogląd chłopaka. Powieściowy Luke jest chłopakiem małomównym, bardzo zamkniętym w sobie i stale wspominającym przeszłość. W nowej szkole czuje się wyobcowany, bo jego rówieśnicy są skupionymi na sobie dzieciakami pochodzącymi z bogatych rodzin - noszą markowe ciuchy, mogą pochwalić się najnowszymi gadżetami, dlatego z rezerwą i złośliwością traktują osoby, które w jakiś sposób odstają od przyjętego wzorca zachowań. Nasz bohater mimo, że jest chłopakiem inteligentnym i sprytnym, to woli tego nie pokazywać na forum szkolnym w obawie przed zwróceniem na siebie uwagi. Jest zdeterminowany przez środowisko, w którym się wychował i uważa, że nic lepszego nie może go spotkać. Poza tym bardzo martwi go zachowanie brata, o którym czytelnik na początku nie wie, ale w miarę postępu lektury dowiaduje się coraz więcej.

 

Zwyczajna opowieść o miłości to powieść wciągająca już od pierwszej strony. Mimo, że jestem dużo starsza niż powieściowi bohaterowie i potencjalni czytelnicy, to bardzo dobrze spędziłam czas przy tej książce. Camden stworzył uniwersalną powieść obyczajową, która traktuje o ważnych problemach wkraczających w dorosłość nastolatkach. Z jednej strony pragną samodzielności, ale marzą również o przyjaźni na całe życie i miłości. Okazuje się również, że młodzi wiekiem ludzie mają już spore życiowe doświadczenie i muszą walczyć z własnymi demonami. Jestem przekonana, że ta powieść spodoba się każdemu, nawet trochę starszemu czytelnikowi, który ceni historie niebanalne i opowiedziane w wyjątkowy sposób.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto