Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

250 Smoczych Zagadek

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

250 Smoczych Zagadek | Autor: Aleksandra Golecka Mazur

Wybierz opinię:

Krzywa Prosta

Dzieci uwielbiają smoki. Kochają opowieści o baśniowych stworach, tych lepszych i bardziej przyjaznych i tych trochę gorszych i straszniejszych. Dzieciaki z zapartym tchem i wypiekami na policzkach śledzą opowieści o dzielnych rycerzach toczących zaciekłe boje o uwięzione w wierzy księżniczki, gdzie w końcu smok zostaje pokonany, a w wersji bardziej współczesnej i oryginalnej stanie się w ostatecznym rozrachunku niezastąpionym sprzymierzeńcem w walce z jeszcze większym przeciwnikiem.

 

Dzieci uwielbiają też stwory mniej mityczne, lecz równie odległe. Jest coś, co sprawia, że gdy powiemy słowo dinozaur w niejednym dziecięcym, i nie tylko dziecięcym, oku zaświeci iskierka ogromnej fascynacji. I trudno się w sumie temu dziwić. Mityczne czy prehistoryczne stworzenia jak dinozaury właśnie pochodzą ze świata, który dawno już przestał istnieć, bądź istniał jedynie w legendach. To świat niesamowity i tajemniczy, który pobudza dziecięcą wyobraźnię.

 

O smokach i dinozaurach napisano sporo książek, nakręcono mnóstwo filmów. Smoki i dinozaury stały się również początkiem doskonałej zabawy połączonej ze sporą dawką nauki w niejednej książce aktywizacyjnej dla dzieci. Wiadomo nie od dziś, że najlepszą metodą nauki jest właśnie zabawa, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci. Jedną z takich książek jest 250 smoczych zagadek autorstwa Aleksandry Goleckiej-Mazur, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Adamada.

 

250 smoczych zagadek to doskonały sposób na naukę matematyki, logiki, ćwiczenie spostrzegawczości i koncentracji czy nawet usprawnianie umiejętności manualnych. Na kartach tego opracowania znajdziemy pomysłowe zagadki i zadania, które przyciągają ciekawą formą, są barwne, radosne i z pewnością dadzą mnóstwo frajdy najmłodszym użytkownikom. A przy okazji wprowadzą ich do świata nauki, robiąc to jakoby przy okazji dobrej zabawy a to w edukacji młodego pokolenia jest bardzo ważne.

 

Na kartach 250 smoczych zagadek dziecko będzie wraz ze smokami i dinozaurami pokonywać kręte labirynty, odnajdywać różnice pomiędzy podobnymi obrazkami, liczyć smoki, dinozaury i inne zwierzęta, łączyć cyferki, by stworzyć ukryty obrazek, łączyć zwierzątka w zbiory, kolorować dinozaury czy doklejać brakujące części smoków. A to zaledwie ułamek wszystkich zabaw, które odnajdziemy w książce.

 

Opracowanie przeznaczone jest dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Zagadki i zadania mają zróżnicowany poziom trudności. Dzięki temu zarówno młodsze jak i starsze dzieci mają szansę na doskonałą zabawę i sporą dawkę wiedzy, zdobywania nowych umiejętności i szlifowania tych zdobytych już wcześniej. Młodsze dziecko nie poczuje frustracji, że zadania je przerastają. Starsze nie będzie się zaś nudzić.

 

Jeśli zatem dziecko uwielbia smoki, dinozaury i doskonałą zabawę przez wiele godzin, która poszerzy jego, przede wszystkim, matematyczno-logiczne umiejętności warto sięgnąć po 250 smoczych zagadek.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial