Okładka wydania

Połącz Kropki. Paryż

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Połącz Kropki. Paryż | Autor: Agata Toromanoff

Wybierz opinię:

Książkolub

Mawia się żartobliwie, że zwiedziliśmy jakiś zakątek świata, wodząc palcem po mapie. Tym razem możemy oddać się zwiedzaniu, wodząc ołówkiem od kropki do kropki.

 

Paryż. Któż choć raz nie marzył o odwiedzeniu tego miejsca? To francuskie miasto nazywane jest jedną z najpiękniejszych europejskich stolic. Kryje w sobie wiele niezwykłych miejsc:zabytkowych budowli, które wzniesione kilkaset lat temu stały się świadkami ważnych wydarzeń historycznych, kolorowym, bajkowych uliczek z klimatycznymi kawiarenkami, w których posilić się można kawą i croissantami. To stolica, obfitująca w modne sklepy z markową odzieżą, gdzie projektują i ubierają się znane osobistości. To wreszcie jedno z największych miast, oddanych sztuce, będących od stuleci inspiracją dla artystów, miasto bogate w liczne muzea, galerie, kina, księgarnie, teatry.
Kiedy słyszymy Paryż, od razu przed oczami widzimy Wieżę Eiffla, Sekwanę, impresjonistów, Luwr, zakochanych ludzi, wino, bagietki- po prostu piękne, kolorowe i tętniące życiem miejsce.

Paryż oczywiście można odwiedzić. Miasto stoi otworem o każdej porze roku, zapraszając turystów. Co jednak zrobić, kiedy z różnych powodów nie możemy tam pojechać? Oczywiście możemy posłuchać śpiewu Edith Piaf, obejrzeć film Luca Bessonaczy przeczytać powieść Michela Houellebecqa.

 

Teraz możemy jednak zrobić coś jeszcze! Zajrzeć do książeczki Agaty Toromanoff „Połącz kropki. Paryż”, która ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa Egmont Polska. I niech pierwsza część tytułu Was nie zwiedzie. Nie jest to zwykła kolorowanka dla najmłodszych. Owszem, książka zawiera obrazki, gdzie sunąc ołówkiem kolejno po liczbach odtwarzamy zarys paryskich zabytków. Jednak są to obrazki dość skomplikowane, gdzie połączyć należy wspólnie nawet kilkaset kropek. Jest to więc zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W parze z tymi obrazkami znajdziemy informacje oraz zdjęcia. Przykładowo, zanim połączymy kropki w Wieżę Eiffla, zobaczymy jej kolorowe zdjęcie oraz, z dołączonych informacji dowiemy się, iż jest to najbardziej rozpoznawalna budowla Paryża. Przeczytamy, że skonstruował ją Gustave Eiffel w 1889 roku, że zrobił to, aby zademonstrować inżynierskie możliwości epoki. Dowiemy się, ile metrów mierzy wieża i z czego została wykonana. Tym samym sposobem odwiedzimy takie paryskie miejsca, jak Pola Elizejskie, Łuk Triumfalny, Luwr, Ogrody Tuileries, Muzeum Orsay, Place de la Concorde, Grand Palais, Bazylikę Sacre Coeur, Katedrę Notre- Dame, Operę Garnier, Centre Pompidou, L’hotel de Ville, Pont des Arts, De Defense, Plac Bastylii, Pałac Inwalidów i Wieżę Montparnassse. Dodatkowo pospacerujemy brzegiem Sekwany, usiądziemy we francuskiej kawiarence oraz przejedziemy się metrem.

 

Połączenie zdjęć, informacji oraz praktyki, a więc samodzielnego odrysowania obiektu pozwala łatwiej przyswoić ciekawostki o Paryżu. Ta książeczka nie tylko rozwija manualną precyzję,nie tylko kształtuje kreatywność, ale także poszerza naszą wiedzę o tej europejskiej stolicy. A więc bawi i uczy.

 

„Połącz kropki. Paryż” to rozrywka w najlepszym wydaniu, zarówno dla dużych, jak i małych, a więc dla całej rodziny. To czas, spędzony na manualnych i intelektualnych ćwiczeniach. To zabawa, ale i nauka dokładności i skrupulatności, artystycznej pomysłowości orazinformacji o mieście. To wycieczka do samego serca Francji, do jednej z najpiękniejszych europejskich stolic. Wodząc ołówkiem od kropki do kropki poznajemy miasto, zgłębiamy uroki Paryża. Kto wie, być może kiedyś naprawdę się tam znajdziemy?A tymczasem chwytajmy ołówki w dłoń i łączmy kropki. Koniec, kropka.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial