Historia Złego Chłopca. Świadomość, Szczęście, Pasja

Autor: DJ AdamusPiotr WitwickiAdam Jaworski

Okładka wydania

Historia Złego Chłopca. Świadomość, Szczęście, Pasja


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Pani M

Nie jestem wielką fanką DJ-a Adamusa. Powiem więcej – dość długo właściwie nie wiedziałam, kim on jest (tak, wiem, pewnie się zastanawiacie, gdzie ja się uchowałam. Uwierzcie mi, każdego dnia zadaję sobie to pytanie). Chcecie przekonać się, jakie są moje wrażenia po lekturze jego autobiografii?

 

Według wydawcy to historia bez cenzury. Alkohol leje się tu strumieniami, narkotyki są wszechobecne, a dziewczyny łatwe i szybkie. Autor przyznaje się do wszystkich "grzechów", choć wcale ich nie żałuje. Bez ogródek i mocnymi słowami odziera polską scenę klubową z blichtru i kolorów. Autor ma czterdzieści lat. Wytrzeźwiał, dojrzał i nie ma złudzeń. Wie, czym się rządzi rynek, ale nie goni za pieniędzmi. Zwolnił, bo zyskał świadomość tego, co się w życiu liczy. Jego pasją stały się podróże i... kuchnia. Ale prowokuje jak zawsze... Świadomość, szczęście, pasja to pasjonujący zapis historii sceny klubowej w Polsce uwieczniony przez jej prekursora, a także trudnej drogi i wreszcie tryumfalnego pochodu przez parkiety taneczne, kiedy DJ był już... Bogiem.

 

Książkę czyta się szybko. Muszę jednak przyznać, że miałam wrażenie, że gdzieś już takie wątki w literaturze spotkałam. Wiem, że scenariusz do publikacji dało samo życie, lecz wiele znanych osób może „pochwalić się” podobnymi wyczynami. Mało to jest celebrytów, którzy żyli tak, jakby piekła nie było? Nie chcę tutaj sypać nazwiskami, ale mam nadzieję, że przyznacie mi rację. Pojawiło się też kilka książek, które pozwalają czytelnikom zajrzeć za kulisy show-biznesu. Nikomu nie trzeba mówić, że wielki świat to nie tylko wielkie pieniądze, lecz również wielkie problemy. Nie wszyscy są w stanie wytrzymać w takim środowisku. Najłatwiej wtedy oddać się nałogom.

 

Dziś DJ Adamus nieco spuścił z tonu. Szaleńcze wybryki ma za sobą. Jest znany, ale nie ma jakiegoś specjalnego parcia na szkło. Od czasu do czasu trafi się na jakiś artykuł o nim i tyle. Nie upija się do nieprzytomności, nie robi burd, nie zmienia kobiet jak rękawiczki – takich ludzi nie lubią portale plotkarskie. O nudziarzach się nie pisze.

 

Całość uzupełniają zdjęcia. Jak dla mnie jest ich oczywiście za mało, ale jestem w stanie to przeżyć. Fotek ze ścianek bym nie zniosła. To nie na moją psychikę. Trudno mi mówić, czy książka jest ciekawa czy nie. Napisało ją życie, redaktor wygładził język, by dało się go czytać. Raczej nie sądzę, by coś dopowiadano. Nie liczcie zatem na wartką akcję, choć na początku działo się sporo niekoniecznie pozytywnych rzeczy. Jakich? Przekonajcie się sami. I tak opis, który przytoczyłam, sporo zdradza.

 

Ta książka przybliżyła mi nieco postać DJ-a Adamusa. Dowiedziałam się kim był, co go interesuje i jakie grzechy ma na sumieniu. Podejrzewam, że te informacje dość szybko wyparują z mojej głowy, ale co tam. Nie żałuję, że zdecydowałam się na lekturę. Nieco podniosła mnie na duchu. Doszłam do wniosku, że moje życie wcale nie jest tak tragiczne, ja uważałam. Czy polecam tę publikację? Powiem tak, zła nie jest, ale zachęcanie kogokolwiek, by po nią sięgnął na siłę, mija się z celem. Jeśli znacie i lubicie DJ-a Adamusa, myślę, że książka powinna spełnić wasze oczekiwania. Może czegoś nowego się o nim dowiecie. Tego wam życzę.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!