Krüger Tom 1 Szakal

Autor: Marcin Ciszewski

Okładka wydania

Krüger Tom 1 Szakal


Dodatkowe informacje

 • Autor: Marcin Ciszewski
 • Tytuł Oryginału: Krüger Tom 1 Szakal
 • Gatunek: KryminałSensacja
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 320
 • Rok Wydania: 2016
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 147x202 mm
 • ISBN: 9788364523656
 • Wydawca: Ender
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Ustroń
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Pani M

Poznajcie Wilhelma Krügera. Jak pisze wydawca: „Stworzono go, by zadziwiał Świat, lecz on ten Świat postanowił podbić. Inteligentny, bezwzględny, drapieżny. Złodziej. Doskonale przystosowany do czasów, w których przyszło mu żyć. Wszystko zaczęło się w ponury październikowy ranek 1918 roku...
W roku, w którym narodziła się Polska i jeden z jej największych bezimiennych obrońców.

 

"Krüger. Krüger odrzucił karabin precz, przeturlał się w bok, by zejść napastnikom z linii ognia, klęknął, jednocześnie sięgając pod płaszcz. Płynnym ruchem wyciągnął Mausera, odbezpieczył go kciukiem, po czym w ciągu dwóch sekund wystrzelił cztery pociski. Dwa pierwsze, przeszywszy na wylot najbliższego z żołnierzy, pozbawiły go życia, nim jeszcze bezwładne ciało dotknęło ziemi. Niemal identyczny los spotkał drugiego Ukraińca: jedna z kul przeszła gładko przez lewą komorę serca, w ciągu sekundy zatrzymując jego pracę. Ciało żołnierza upadło niemal u stóp Krügera, który właśnie przesuwał lufę w prawo, ku ostatniemu z napastników...”

 

Kompletnie nie wiedziałam, czego mogę spodziewać się po tej książce. Nie znałam wcześniejszej twórczości autora, ale postanowiłam zaryzykować. Krüger wydawał mi się intrygującą postacią. Czy udało mu się sprostać moim oczekiwaniom? Tak. Nie jestem w stanie porównać go z żadnym innym znanym mi bohaterem literackim. Swoje za uszami miał, ale podbił moje serce.
Ta książka to prawdziwa mieszanka wybuchowa. Mamy tu połączenie wielu gatunków: thrillera, powieści historycznej i powieści społeczno-obyczajowej. Przewinęły się nawet wątki miłosne. Do takich mieszanek podchodzę dość ostrożnie, bo często autorom zdarza się, że z takiego mixu wychodzi wielka klapa. Nie w tym przypadku. Książka ma ponad 300 stron, jednak pochłonęłam ją jednym tchem. Marcin Ciszewski skonstruował misternie utkaną intrygę, dopracowaną w każdym szczególe. Nie byłam w stanie przewidzieć tego, co za chwilę się wydarzy, więc siedziałam z książką w ręce napięta jak struna.

 

Historię poznajemy z kilku perspektyw. Parę razy cofamy się w czasie. Czy sprawia to trudności w trakcie lektury? Nie powiedziałabym. Ani razu nie pogubiłam się w tym, w jakim roku aktualnie dzieje się akcja. Jedyne, co może niektórym czytelnikom przeszkadzać, to opis sytuacji politycznej na ówczesnej Ukrainie. Nie zrozumcie mnie źle, nie zostało to opisane w nieciekawy sposób. Nic z tych rzeczy. Po prostu nie każdego zainteresuje ta tematyka. Mnie to zaintrygowało. W sumie niewiele wiedziałam na ten temat i czegoś się dowiedziałam. Autor przyłożył się do pracy. To widać. Miał pomysł na fabułę i w pełni go zrealizował.

 

Krüger. Szakal jest powieścią, która otwiera cykl powieści o Wilhelmie Krügerze. Przyznam szczerze, że seria zapowiada się ciekawie. Byłam pełna obaw, rozpoczynając lekturę. Zostały one jednak rozwiane. Spędziłam bardzo interesujący wieczór z tą książką. Jestem ciekawa tego, co znajdę w kolejnych tomach. Mam nadzieję, że będą na równie wysokim poziomie jak ten.
Nie lubię podziału na literaturę męską i kobiecą, ale wydaje mi się, że Krüger. Szakal to pozycja, która zainteresuje bardziej panów niż panie. Mogę się mylić, to tylko moje subiektywne zdanie. Nie jestem pewna, czy czytelniczki odnajdą się w tym świecie. Jest męski i brutalny. Nie musicie jednak sugerować się tym, co napisałam. Podkreślam, to tylko moje odczucia. Jeśli jesteście zainteresowani wojenną tematyką i nie przeszkadza wam przemoc, możecie sięgnąć po tę książkę.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!