Okładka wydania

Spotkaliśmy Się Za Wcześnie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 92% - 2 votes
Akcja: 80.5% - 2 votes
Wątki: 86% - 2 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 84.67% - 3 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 3 votes
Polecam: 98% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Spotkaliśmy Się Za Wcześnie | Autor: Marek Chrzanowski

Wybierz opinię:

Książkomaniaczka

"Przeczytał gdzieś kiedyś, że tam gdzie jest tęsknota, jest tajemnica, a w jej głębinach mieszka Bóg".

 

Nigdy bym nie pomyślała, że ksiądz może napisać tak piękną historię o miłości. Myślałam, że o tym pięknym uczuciu napisano już wszystko, ale zostałam pozytywnie zaskoczona! Ks. Marek Chrzanowski, autor powieści "Spotkaliśmy się za wcześnie" sprawił, że zaczęłam postrzegać miłość trochę inaczej niż do tej pory. Przede wszystkim skupiłam się na sferze duchowej i zagłębiałam się w przeżycia wewnętrzne bohaterów.

 

"Spotkaliśmy się za wcześnie
Ty taka nieopowiedziana jeszcze
wierszem nienaznaczona
ja zamyślony marzyciel
..."

 

On trzydziestosiedmioletni poeta, pracownik korporacji, analityk. Małomówny, zakochany w wyśnionej kobiecie. Sam o sobie mówi, że jest "zimny drań".
Ona dwudziestosiedmioletnia nie do końca rozgarnięta, spóźnialska, zapominalska kobieta z duszą artystki. Maluje, śpiewa, szkicuje. Animatorka kultury.
Książka pełna niedopowiedzeń, uczucia, emocji, poezji (wiersze krótkie, ale niektóre przepiękne), niekonwencjonalnego romantyzmu.
Nasi bohaterowie spotykają się w malowniczych mazurach. Konrad, gdy pierwszy raz widzi Kingę jest pewien, że to kobieta z jego snów, marzeń. Zakochuje się w niej "po uszy". Kinga natomiast (niestety) ma narzeczonego i jest w trakcie planowania ślubu, jednakże poznając bliżej Konrada zaczyna się w nim zakochiwać i staje przed bardzo trudnym wyborem, czy zostać z Mateuszem, czy dać szansę Konradowi. Czy zwycięży wieloletnia miłość, czy może miłość romantyczna? Czy bohaterom uda się przezwyciężyć wszystkie trudności? Czy będą mogli żyć bez siebie? Żeby znaleźć odpowiedzi na te pytania, koniecznie zajrzyjcie do powieści "Spotkaliśmy się za wcześnie" autorstwa Ks. Marka Chrzanowskiego. Osobiście mogę pwiedzieć, że kibicowałam bohaterom do ostatniej strony. Z Kingą przeżywałam wszystkie jej rozterki. Dziewczyna stanęła na rozstaju dróg i musiała podjąć niezwykle trudną decyzję. Zastanawiałam się co ja bym zrobiła na jej miejscu, czy wybrałabym miłość długotrwałą, czy wręcz miłość jak ze snów.
Bohaterowie bardzo przypadli mi do gustu, bardzo ich polubiłam, choć chwilami mnie drażniło, ale jak powszechnie wiadomo nie ma ludzi idealnych, nawet w książkach. Doskonale dobrane charaktery do danych postaci. Świetne opisy wewnętrznych rozterek, czy też przyrody (nie przynudzają). Choć powieść ma też duży minus. Niestety momentami język jakim książka została napisana mnie irytował. Po prostu momentami np. w zdaniach słowa były przestawione, co dla mnie było denerwujące. Całe szczęście nie było tego tak dużo, a po za tym jakby nie patrzeć większość dialogów była prowadzona między artystami i to miało na pewno bardzo wpływ na stylizację językową.

 

"A może wymarzona miłość miłością wcale nie jest?"-pomyślał. "Może gdybym spotkał ją później, wszystko byłoby wymarzone do końca i miłość też byłaby do końca?". A mo ze spotkał ją po prostu trochę za wcześnie."

 

Reasumując powieść bardzo dobra. Polecam każdemu, kto pogubił się w życiu i stanął na rozstaju dróg, nie mogąc się zdecydować, którą z nich wybrać. Książka "Spotkaliśmy się za wcześnie" ukazuje nam miłość nie tylko ze strony emocjonalnej i erotycznej, ale również ze sfery duchowej. Dzięki tej powieści możemy przekonać się, że nasze życie w każdej chwili może nas zaskoczyć, a Bóg jest w nim obecny na każdym kroku i często mimo, że może tego nie dostrzegamy to On pomaga nam podejmować właściwe decyzje.

 

Na koniec pragnę Wam przytoczyć wiersz, który zawładnął moim sercem:
"To miało być proste
jeden telefon
nieskończone słowo
ja jak zamknięcie bramy
milczenie i cisza
palec na ustach
bez słów i ludzi
pustka"

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial