Okładka wydania

Jak Przekręcać I Przeklinać

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Michał Rusinek
 • Tytuł Oryginału: Jak Przekręcać I Przeklinać
 • Gatunek: Literatura Dziecięca
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 196
 • Rok Wydania: 2016
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 144 x 205 mm
 • ISBN: 9788324039821
 • Wydawca: Znak emotikon
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Kraków
 • Ocena:

  6/6

 • Ilustracje: Michał Rusinek

Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Jak Przekręcać I Przeklinać | Autor: Michał Rusinek

Wybierz opinię:

Anna Wójcik

Niezbędnik małego łobuza

 

Michał Rusinek swoją książkę kieruje do najmłodszych. Tę kolorową i niebanalną pozycję dzieci z pewnością pokochają. Zwłaszcza, że dzięki niej będą mogli nauczyć się przeklinać, denerwować innych i przekręcać to, co usłyszą. Wszystko to w ramach kreatywnej rozrywki i doskonałej zabawy.

 

Książka na pierwszy rzut oka niepozorna. Znajdziemy w niej zbiór wierszyków i ilustracje które wręcz kipią kolorem. Gdy jednak rozpoczniemy lekturę natychmiast zrozumiemy, że jest to niezwykle dobrze przemyślany twór. Michał Rusinek zebrał bowiem przesłane od czytelników dziecięce neologizmy i do ciekawszych z nich dopisał krótkie historyjki. Ich zobrazowaniem zajęła się natomiast Joanna Rusinek, siostra autora.

 

Poradnik podzielony jest na dwie zasadnicze części. W pierwszej pociechy będą mogły poznać tajniki przekręcania. Druga pokaże im jakich przekleństw najlepiej używać w konkretnych sytuacjach. Trzeba przyznać, że każda z rymowanych i niezwykle rytmicznych historii pełna jest humoru, który docenią nawet największe zrzędy. Ponadto wiersze są pełne dynamizmu, przez co dziecku zdecydowanie łatwiej będzie je sobie wyobrazić, a tym samym staną się one wyrazistsze i warte zapamiętania.

 

Najciekawszym elementem książki Rusinka jest niewątpliwie zbiór słów umieszczony na końcu każdej z części. Dziecięce przekleństwa i przekręcenia autor podzielił na osobne kategorie. Znajdziemy więc np. „Kącik patriotyczny” czy też „katechetyczny”. Czytając te spisy wielokrotnie śmiałam się głośno przypominając sobie swoje neologizmy i przekręcenia z okresu dzieciństwa. Autor również o tym pomyślał i umieścił także pustą stronę, na której zachęca młodych czytelników do wypisania własnych propozycji.

 

„Jak przekręcać i przeklinać” to idealny przewodnik dla małych urwisów. Dzieci będą mieć nie lada frajdę przy czytaniu i zapamiętywaniu poszczególnych słów i wyrażeń. Te najistotniejsze autor zaznaczył innym kolorem, aby dziecko właśnie na nie skierowało swoją uwagę. Najmłodsi będą mogli nie tylko zwiększyć zasób słownictwa, ale i poćwiczyć wymowę zwłaszcza w przypadku przekręconych wyrazów. Wypowiadane na głos mogą być świetnym sposobem np. na poprawę dykcji.

 

Kolejnym atutem wierszy jest ich rytmiczność. Wersy mają zbliżoną do siebie długość, rymy są dokładne, a to sprawia, że świetnie nadają się do śpiewania! Dzięki temu książka może otrzymać „drugie życie” w momencie gdy dziecku znudzi się jej czytanie i oglądanie ilustracji. Wspólne śpiewanie z rodzicami może być świetną zabawą. Przekręcone słowa z pierwszej części książki dodatkowo utrudnią nieco muzyczne poczynania, co z pewnością doprowadzi do wybuchów śmiechu, po których rozbolą Was brzuchy. Nie trzeba zresztą zostać tylko przy wokalu. Wspólne granie na zaimprowizowanych instrumentach, czy też odgrywanie teatrzyków na podstawie wierszy może być równie ciekawym zajęciem. Wystarczy odrobina kreatywności.

 

Książka Rusinka jest więc dziełem, które można odczytywać na niezliczoną ilość sposobów. Jestem pewna, że czas spędzony na lekturze nie będzie czasem straconym, ale pełnym rozrywki i uśmiechu.

 

Kilka słów zachwytu należy się także Joannie Rusinek, ilustratorce zbioru. Jej obrazki idealnie komponują się z tekstem i opisywanymi sytuacjami. Mnogość kolorów sprawia, że podczas lektury czytelnikowi towarzyszy optymizm i pozytywne emocje. Gdyby część z nich dziecko mogło samo pokolorować, to byłoby wręcz idealnie. Niewątpliwie jest to książka, która powinna się znaleźć w każdym domu. Polecam!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial