Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

13 Lekcji Jogi

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Agnieszka Passendorfer
 • Tytuł Oryginału: 13 Lekcji Jogi
 • Gatunek: PoradnikiZdrowieSport
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 296
 • Rok Wydania: 2016
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140x205 mm
 • ISBN: 9788328329553
 • Wydawca: Sensus
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gliwice
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

13 Lekcji Jogi | Autor: Agnieszka Passendorfer

Wybierz opinię:

Freya

Agnieszka Passendorfer jest dziennikarką, tłumaczką i coacherką. Szczęśliwą mamą i instruktorką jogi. Jej teksty można przeczytać w „Sensie”, „Cosmopolitan”, „Shape’ie”, na portalu o jodze i zdrowym trybie życia bosonamacie.pl a także na jej prywatnej stronie internetowej yes4yoga.pl. W listopadzie 2016 roku nakładem wydawnictwa Helion ukazała się jej debiutancka książka „13 lekcji jogi”.

 

Ponieważ prawie dwa lata temu sama miałam kilkumiesięczny epizod z jogą (który skończył się po tym, jak skręciłam prawą kostkę w czasie wyprowadzki z akademika), z ciekawości postanowiłam sięgnąć po tę pozycję. Tęsknię za jogą, ale nie potrafię się zmobilizować do tego, by znów zacząć z nią swoją przygodę, dlatego pomyślałam, że właśnie ta książka da mi pozytywnego kopniaka do działania.

 

Przedstawiam Wam książkę-kalendarz, która może posłużyć za jogowy dziennik. Agnieszka Passendorfer opowiada swoją historię z jogą, dzieli się z czytelnikami wspaniałymi przepisami kulinarnymi, a nawet linkami do filmów na youtube. Znajdziecie w niej zadania domowe na każdy z trzynastu księżycowych miesięcy oraz miejsce, w którym zanotujecie własne spostrzeżenia i refleksje.

 

Dlaczego 13 miesięcy księżycowych, a nie 12 miesięcy kalendarzowych? Otóż każdy z księżycowy miesiąc ma 28 dni, a to, zdaniem psychologów, czas, który potrzebny jest do tego, aby zmienić swoje nawyki. W dodatku księżyc ma ogromne znaczenie w praktykowaniu jogi, ale o tym przeczytacie więcej już w książce Agnieszki Passendorfer.

 

Autorka nie próbuje narzucić czytelnikowi swojego stylu życia, co bardzo mi się podoba. W świetny sposób próbuje zareklamować jogę i przedstawia jej zalety. Jestem przekonana, że zainteresuje każdego, kto nigdy wcześniej nie miał do czynienia z jogą. Po lekturze książki rozwinęłam swoją matę i zaczęłam się powoli rozciągać. Myślę, że wkrótce z powrotem zawitam na zajęciach u mojej dawnej instruktorki. Dość tego lenistwa. Styl, jakim została napisana książka jest przyjemny, łatwo trafia do czytelnika, zachęca do spróbowania czegoś nowego w swoim życiu. Jest to tak naprawdę lektura na jeden wieczór, ale z pewnością będzie się do niej wracać z każdym kolejnym księżycowym miesiącem, jeśli tylko podejmie się rzucone w niej wyzwanie.

 

Joga jest dla każdego i przynosi pozytywne zmiany. Wpływa nie tylko na samopoczucie, ale również na zdrowie fizyczne i nakłania do pozytywnego myślenia. Nie jest to miejsce, w którym powinnam reklamować ten rodzaj aktywności fizycznej, a tym bardziej filozofię, więc jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o jodze, poszperajcie w sieci. Zajrzyjcie też na strony, które wymieniłam w pierwszych zdaniach recenzji.

 

Wracając do książki – podzielona jest ona na 13 rozdziałów, a w każdym z nich, jak wspominałam wcześniej znajdziecie krótką opowieść autorki, której podsumowaniem będzie zadana Wam praca domowa, następnie pozycja (asana) na dany miesiąc, przepis na zdrowy posiłek, kilka pytań, które pomogą usystematyzować informacje zdobyte po danym rozdziale oraz kalendarz na 28 dni z miejscem na Wasze notatki. Oprawa graficzna jest po prostu cudowna. W środku znajdziecie zdjęcia Agnieszki Passendorfer, na których joginka pokazuje, jak powinna wyglądać dobrze wykonana asana. Zaś fotografie dań sprawiają, że ślinka cieknie na sam ich widok. Na końcu książki znajduje się też wkładka z kuponami promocyjnymi, które można wykorzystać do końca lutego lub do końca 2018 roku.

 

„13 lekcji jogi” to książka idealna dla osób, które zastanawiają się nad rozpoczęciem swojej przygody z jogą, a także dla tych, którzy tak jak ja, przerwali ją z różnych przyczyn. Jest to doskonałe wprowadzenie do tematu. Autorka motywuje, opowiadając o jodze w bardzo ciekawy sposób, a forma, w jakiej została wydana książka, od razu zachęca czytelnika do działania.

 

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial