Okładka wydania

Winni Holokaust I Fałszowanie Historii

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Dariusz Walusiak
 • Tytuł Oryginału: Winni Holokaust I Fałszowanie Historii
 • Gatunek: Historia Powszechna
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 448
 • Rok Wydania: 2016
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205 mm
 • ISBN: 9788375698619
 • Wydawca: Rafael
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Kraków
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Winni Holokaust I Fałszowanie Historii | Autor: Dariusz Walusiak

Wybierz opinię:

Pani M

Dariusz Walusiak jest historykiem, pisarzem, reżyserem, scenarzystą i dziennikarzem zaangażowanym w odkrywanie prawdy z przeszłości, w pełnej pasji analizie przyczyn i faktów jednej z największych zbrodni w historii ludzkości – zagłady i prześladowania Żydów w XX wieku. W swojej książce przywołuje mity, które narosły wokół Holokaustu, i wskazuje prawdziwych winnych. Celnie rozprawia się z ignoranctwem i coraz powszechniej powtarzanym kłamstwem o współwinie Polaków. Publikację cechuje rzetelność faktograficzna, spójne logiczne wnioskowanie oraz rzeczowe wskazanie stereotypów, które dziś funkcjonują w świecie, zakłamując rzeczywistość, a także odbierając Polakom właściwe miejsce w historii czy wręcz należną godność ofiarom i bohaterom – to opinia wydawcy na temat książki Dariusza Walusiaka. Czy się z nią zgadzam?
Przyznam, że nie wiedziałam, czego mogę spodziewać się po tej publikacji. Wiem, nie ocenia się książek po okładce, ale gdy na nią spojrzałam, kiedy rozpakowałam paczkę, pomyślałam, że wpakowałam się w nudną lekturę. Powinnam się teraz za to publicznie ubiczować. Dariusz Walusiak wykonał kawał dobrej roboty. Obalił wiele mitów związanych nie tylko z holokaustem. Pokazał, co właściwie siedziało w głowie Hitlera. To, co powiedział na temat Żydów, może zjeżyć włos na głowie. Autor pokazuje, że winę za śmierć tylu osób ponoszą wyłącznie Niemcy, którzy dali się omotać swojemu przywódcy i jego chorej ideologii. Polacy nie dawali cichego przyzwolenie na mordowanie Żydów, choć wielu ludzi tak właśnie uważa. Nasi przodkowie ryzykowali czasem życiem całej rodziny, by pomóc w ukrywaniu prześladowanych osób. Za to groziła przecież kara śmierci. To było ogromne ryzyko. Polacy niespecjalnie się tym przejmowali, choć czasem przyłapywano ich na tym, że nie pomagają w oczyszczaniu świata z narodu, który jest niegodny, by żyć. Dariusz Walusiak w tej publikacji przytacza nazwiska Polaków, którzy postanowili pomóc w trakcie II wojny światowej Żydom. Jak potoczyło się ich życie? Czy udało im się umknąć śmierci? Tego musicie dowiedzieć się sami.
II wojna światowa przyczyniła się do tego, że Polska dość długo musiała podnosić się z kolan. Żadne inne państwo nie ucierpiało tak bardzo jak my. Polacy stawiali Niemcom opór, w przeciwieństwie do innych krajów, które nie wahały się przed wydaniem Żydów na śmierć. Ich przedstawiciele potrafili nawet zapłacić za pozbycie się problemu.
Ta książka jest wstrząsająca. Autor przyłożył się do jej napisania. Chciał wstrząsnąć społeczeństwem i udało mu się to, przynajmniej w moim przypadku. Do tej pory wierzyłam w wiele obalonych przez Dariusza Walusiaka kłamstw. Nieco mi z tego powodu wstyd, ale w naszych szkołach brakuje w programie miejsca na tego typu rozważania. Może powinno się to zmienić. Młodzież ma prawo znać prawdę na temat II wojny światowej. Nie pogniewałabym się, gdyby fragmenty „Winnych. Holokaust i fałszowanie historii” były czytane podczas lekcji z historii. O tej książce powinno zrobić się głośno. Daje do myślenia i otwiera oczy na sprawy, które do tej pory były zamiatane pod dywan. Nie mówiło się o nich głośno i nie starano się obalić mitów. Tak było prościej. Czy nadal chcemy żyć w społeczeństwie, które czasem idzie na łatwiznę, bo nie trzeba się napracować. Nie wiem jak wy, ale ja jestem tym zmęczona i chciałabym, żeby na naszym rynku wydawniczym pojawiło się więcej tego typu publikacji.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial