Świat Według Clarksona 6. Tak Jak Mówiłem...

Autor: Jeremy Clarkson

Okładka wydania

Świat Według Clarksona 6. Tak Jak Mówiłem...


Dodatkowe informacje

 • Autor: Jeremy Clarkson
 • Tytuł Oryginału: The World According To Clarkson Volume 6. As I Was Saying . . .
 • Seria: Świat Według Clarksona (Tom 6)
 • Gatunek: EsejeFelietony
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Michał Strąkow
 • Liczba Stron: 406
 • Rok Wydania: 2016
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140x210 mm
 • ISBN: 9788365315786
 • Wydawca: Insignis
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Kraków
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Pani M

Dzisiaj będzie coś dla fanów Jeremy’ego Clarksona. Oto, co na temat jego najnowszej książki mówi wydawca: „Zanim Jeremy Clarkson stał się chwilowo „nieco mniej zajęty”, w pewnym głośnym programie motoryzacyjnym pokazywał nam, jak jego zdaniem powinien wyglądać idealny świat, czyli świat według Clarksona. Na szczęście przez cały czas o nim pisał! W swojej najnowszej książce Tak jak mówiłem... Jeremy zgłębia mechanizmy rządzące naszym życiem – w skali lokalnej i globalnej – i odkrywa, jak je ulepszyć, by codzienność stała się przynajmniej znośna. To pomysły genialne w swojej prostocie! Oprócz tego z najnowszego Świata według Clarksona dowiemy się między innymi:
- jak z wieszaka na ubranie zrobić wykrywacz idiotów
- dlaczego największe szanse na przeżycie apokalipsy mają najmniej męscy z mężczyzn
- w jakiej branży najłatwiej zbić kapitał na oszustwie
- co Niemcom najbardziej przeszkadza w Anglikach
- jak powinna wyglądać nowa flaga Wielkiej Brytanii”.

 

Jak wyglądał mój pobyt w świecie według Clarksona? Nie jestem jakąś wielką fanką tego człowieka, widziałam parę jego programów i na tym właściwie się kończy moja przygoda z nim. Przyznaję, że nie czytałam poprzednich Światów. To moje pierwsze literackie spotkanie z tym autorem. Czy było udane? Jak najbardziej. Ta książka może i jest napisana prostym, uszczypliwym językiem, jednak ma drugie dno. Powiedziałabym, że w trakcie lektury czytelnik może śmiać się przez łzy. Weźmy na przykład sytuację w Wielkiej Brytanii. Brexit nie został co prawda wzięty pod uwagę (jeśli mnie pamięć nie myli, nie był wtedy jeszcze faktem dokonanym), ale autor pisze o tym, że Szkocja może odłączyć się od reszty kraju. Nie jest to wcale fikcja literacka. Szkotom byłoby na rękę odłączenie się od Królestwa. Pozostaje tylko pytanie, co zrobić wtedy z flagą? Potrzeba matką wynalazków i na pewno w takiej sytuacji coś się znajdzie. Co dokładnie? Tego musicie dowiedzieć się z lektury. Clarkson wysunął bowiem pewną propozycję.

 

Największą zaletą tej książki jest to, że można ją czytać na raty. Nie trzeba przykuć się z nią do fotela. Po jednym felietonie czytelnik spokojnie może odłożyć ją na półkę i wrócić do niej za jakiś czas. Nie będzie miało to wpływu na lekturę. Teksty nie są jakoś specjalnie ze sobą powiązane. To dobra propozycja dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu na lekturę i szukają czegoś, co po paru stronach można odłożyć bez większej szkody. Powiem więcej, dawkowanie sobie Clarksona jest nawet dobre. Sama musiałam sobie zrobić przerwę, bo w pewnym momencie wydawało mi się, że autor zaczął się powtarzać i po raz drugi czytam o tym samym. Kilka dni przerwy dobrze mi zrobiło.

 

Nieco żałuję tego, że nie czytałam poprzednich książek tego autora. Jestem ciekawa, jak ta wypadłaby na ich tle. Będę musiała nadrobić zaległości w lekturze. Mam nadzieję, że znajdę kiedyś na to czas, bo moja lista książek do przeczytania wydaje się nie mieć końca. Czy polecam tę publikację? Oczywiście. Wiek czytelnika nie powinien grać tu większej roli. Każdy znajdzie coś dla siebie. Płeć odbiorcy również nie ma znaczenia. Zarówno panie jak i panowie będą dobrze bawić się z tą książką. Jeśli nie przeszkadzają wam ironia i sarkazm, możecie rozejrzeć się za wspomnianą przeze mnie publikacją.

 

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!