Okładka wydania

Gdy Ucicha Ocean

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Renata L. Górska
 • Tytuł Oryginału: Gdy Ucicha Ocean
 • Gatunek: Literatura Piękna
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 544
 • Rok Wydania: 2016
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205 mm
 • ISBN: 9788376745565
 • Wydawca: Replika
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Zakrzewo
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Gdy Ucicha Ocean | Autor: Renata L. Górska

Wybierz opinię:

Pani M

„Podjęcie nowej pracy, połączone z przeprowadzką do innego kraju, stwarza wiele szans, lecz także niesie ze sobą ryzyko. Nadia szybko się o tym przekonuje. Choć zdawała sobie sprawę, że piastowane przez nią stanowisko nie przysporzy jej przyjaciół, to nie sądziła, że rzeczywistość okaże się dla niej aż tak mało łaskawa. Polka często zaczyna bowiem spotykać się z przejawami ludzkiej nieżyczliwości i dwulicowości, a jej plany ostatecznie przekreśla misternie przygotowana intryga. Pomimo to Nadia, zauroczona nadmorską krainą, nie opuszcza Bretanii. Podjęcie tej decyzji ułatwiają jej nowo poznani ludzie. Nie wszyscy okażą się tymi, którymi wydają się z pozoru; część z nich ma swoje drugie oblicze lub skrywa bolesne sekrety. Oprócz tego Nadia zawrze też inne ciekawe znajomości, między innymi z atrakcyjnym barmanem tawerny oraz paryżaninem, wnukiem dawnego latarnika. Czy przed którymś z nich otworzy swoje serce? Czego nauczy się od mądrych życiowo Bretonek? Jak wpłynie na zbuntowaną nastolatkę Zoé i dlaczego obydwie zostaną zamieszane w groźną dla nich akcję przemytniczą?” – tak o powieści Kiedy ucicha ocean pisze jej wydawca. Jak wyglądało moje spotkanie z nią?

 

Nadia szuka swojego miejsca na ziemi. Wyjeżdża do innego kraju, gdzie niekoniecznie zostaje przyjęta z otwartymi ramionami. Każdy z nas pewnie zna kogoś takiego jak ona. Może ktoś z waszych bliskich wyjechał za granicę za chlebem i nie potrafił odnaleźć się na obczyźnie. Autorka w swojej powieści porusza problem emigrantów. Tego, jak wygląda ich życie i z jakimi problemami przychodzi im się zmierzyć. Mam wrażenie, ze wciąż za mało się na ten temat mówi. Początkowo myślałam, że opowieść o Nadii to będzie lekka lektura. Nic z tych rzeczy. Ta historia wymaga od czytelnika pełnego zaangażowania i stawia przed nim wiele pytań. Jakich? Musicie sobie odpowiedzieć na to sami w trakcie lektury.

 

Początkowo przytłaczały mnie opisy przyrody. Nieco obawiałam się tego, że czeka mnie spotkanie z nowocześniejszą wersją Orzeszkowej. Na szczęście szybko przyzwyczaiłam się do tego. Owszem, momentami autorka mogła sobie nieco dać na wstrzymanie, zwłaszcza wtedy, gdy akcja nabierała tempa, ale w gruncie rzeczy właśnie za pośrednictwem opisów przyrody w pełni przeniosłam się do Bretanii, w której nigdy w rzeczywistości nie byłam. Niepotrzebnie na początku zniechęciłam się do lektury przez przyrodę. Okazała się całkiem przyjemna dla oka.

 

„Gdy ucicha ocean” to powieść skierowana raczej do pań. Nie wiem, czy panowie znajdą tu coś dla siebie. Mój mąż tylko obejrzał okładkę, przeczytał opis i odłożył książkę na półkę. Potem zapytał, czy była ciekawa i czy podrzucę ją do czytania teściowej. Na tym jego zainteresowanie się skończyło. Był zdziwiony, że zabrałam się za taką lekturę. Gustuję raczej w krwawych opowieściach, ale ta akurat przypadła mi do gustu i chętnie przeczytam jeszcze jakąś książkę autorki, gdyż wcześniej nie miałam z nią do czynienia.

 

Może się mylę, ale w moim odczuciu to nie jest powieść dla nastoletnich czytelniczek. Nie to, że obrażam ich inteligencję, lecz nie jestem pewna, czy będą w stanie zrozumieć rozterki Nadii. Nie mają jeszcze takiego doświadczenia życiowego, więc lepiej, żeby podsunęły tę książkę swoim babciom i mamom. One powinny zrozumieć główną bohaterkę i czerpać przyjemność z lektury.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial