Życie Ma Smak

Autor: Mariola Bojarska Ferenc

Okładka wydania

Życie Ma Smak


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Obsesja Kasiulka

Marioli Bojarskiej-Ferenc chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Pomimo wszystko wspomnę tylko, że to dziennikarka i trenerka fitness. Autorka ponad 2000 programów telewizyjnych promujących zdrowy styl życia oraz wielu książek i płyt DVD z ćwiczeniami. Uczestniczka ponad 40000 kongresów amerykańskich organizacji zajmujących się rozwojem zdrowia i fitnessu IDEA i ECA.

 

Ja ją pamiętam jeszcze z telewizyjnej Dwójki i jej programów z ćwiczeniami. Po Życie ma smak sięgnęłam z czystej ciekawości. Od jakiegoś już czasu zbieram publikacje z przepisami i stwierdziłam, że i tego tytułu nie powinno u mnie zabraknąć.

 

W swojej najnowszej książce autorka przedstawia nam nowe smaki jakie poznała w czasie swoich podróży. Każdą swoją podróż planuje bardzo dokładnie, sprawdza wcześniej gdzie będzie mogła dobrze i smacznie zjeść, jakie restauracje mogą ją zaskoczyć nieznanymi dotąd potrawami.

 

Szczególną uwagę należy zwrócić na rozdziały w tej książce, każdy jest poświęcony czemu innemu, każdy wnosi wiele ciekawych informacji i nie raz zaskakuje. Dużo uwagi autorka poświęca rozdziałowi dotyczącemu ziół, bo żadna kuchnia nie może się bez nich obejść. Najlepiej oczywiście aby były one świeże, jeśli jednak takich nie posiadamy to suszone również sobie poradzą. Zabawa ziołami może odkrywać w nas nowe smaki, które pozostaną z nami na dłużej w kuchni. Jest również rozdział poświęcony „nie przejadaniu się” , śniadaniu któremu musimy poświęcić jak najwięcej uwagi. Oczywiście nie są to puste słowa, dziennikarka dzieli się z nami wieloma przepisami na przepyszne śniadania jaja, owsianki, omlety itp. Oczywiście po śniadaniu i drugim śniadaniu (o którym również wspomina), przychodzi czas na obiad. Tutaj możemy się popisać i zainspirować wieloma recepturami autorki, a uwierzcie mi jest w czym wybierać. Nie zabraknie przepisów na zdrowe słodkości i kolacje i przede wszystkim to co mnie najbardziej zainteresowało to rozdział poświęcony diecie dla aktywnych.

 

Życie ma smak to pięknie wydana pozycja pełna wielu ciekawych receptur, historii autorki, mądrych porad i przede wszystkim pięknych zdjęć potraw.

 

Jeśli lubicie zdrowo się odżywiać, a czasami nie macie pomysłu na posiłek to polecam serdecznie tę książkę.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!