Efekt Domina. Moc Pomagania Opowiadania O Dzieciach Z Całego Świata

Autor: Dominika Kulczyk

Okładka wydania

Efekt Domina. Moc Pomagania Opowiadania O Dzieciach Z Całego Świata


Dodatkowe informacje

 • Autor: Dominika Kulczyk
 • Tytuł Oryginału: Efekt Domina. Moc Pomagania Opowiadania O Dzieciach Z Całego Świata
 • Gatunek: Literatura Popularnonaukowa
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 192
 • Rok Wydania: 2016
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 165x215 mm
 • ISBN: 9788379454617
 • Wydawca: Edipresse Książki
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  3.5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Agraaafka

Każdy z nas pragnie kochać, ale również być kochanym. I to nie od zaraz na jakiś czas, a od zawsze na zawsze. Podobnie jest z przeżywaniem życia. Każdy pragnie najlepiej je przeżyć, jak tylko potrafi, z całych sił czerpać garściami na miarę swoich możliwości. No właśnie. Kiedy zastanowimy się nad przeżywaniem życia w aspekcie własnych możliwości, zastanówmy się, czy faktycznie każdy takowe posiada?

 

„Efekt Domina” to krótka książka, która w swej treści i licznie przedstawionych kolorowych fotografiach przenosi nas do miejsc, w których te możliwości godnego, spokojnego i szczęśliwego przeżywania w tym aspekcie – dzieciństwa, nie ma lub jest to niemalże graniczące z cudem.

 

Pani Dominika Kulczyk, autorka wspomnianej książki zabiera nas do Bangladeszu, na Laos, do Malezji, Polski, Etiopii, Rumunii, Zambii.

 

Każda historia spotkanego dziecka jest wyjątkowa, ale niezwykle smutna. Dzieci żyją w skrajnym ubóstwie, zaniedbaniu i wiele z nich, na co dzień pała się trudną fizyczną pracą. Co więcej, dzieci nie uczęszczają do szkół, raz, że nie ma, kto edukować, dwa, one same są już na tyle zmęczone wielogodzinną pracą w polach, że ciężko im dotrzeć do szkoły, której w praktyce nie ma. W wielu krajach dzieci nie mają szansy zdobyć wykształcenia. Każdy zarobiony grosz nie jest przez nie odkładany do skarbonki, lecz na bieżące wydatki, na utrzymanie rodziny, przede wszystkim wyżywienie.

 

Mimo tego, tak wiele dzieci marzy o nauce, o wyrwaniu się z ponurej codzienności i poznaniu wielkiego, nieznanego im świata. Kiedy widzą panią Dominikę, nie mogą uwierzyć, że właśnie los daje im szansę na osiągnięcie czegoś ważnego! Jedna dziewczynka opiekuje się babką, ale sama pragnie, aby jej życie odmieniło się, by mogła uczyć inne dzieci, by zostać nauczycielką..

 

Całe szczęście, że na świecie istnieją ludzie dobrej woli, którzy bezinteresownie pragną oddać innym kawałek swojego serca, podzielić się miłością oraz pokazać, że warto się starać, działać, bowiem plony mogą być owocne. W omawianych wyżej krajach działają organizacje pozarządowe, które wychodzą naprzeciw szczególnie potrzebującym i robią wszystko, aby odmienić ich los. Otwierają szkoły dla pracujących dzieci, ściągają lekarzy, aby przeprowadzali rutynowe przeglądy oraz kontrole lekarskie, na które nie stać mieszkańców. Wolontariusze tworzą też szkoły na lądzie. Zdobywają materiały dydaktyczne, książki oraz inne akcesoria umożliwiające naukę. Fundacja Pomocy Wzajemnej „Barka” pomaga ludziom, których życie legło w gruzach z różnych powodów. Fundacja stworzyła domy dla ludzi bezdomnych.Pani Nigisti i wolontariusze z Yenege Tesfa troszczą się w szczególności o dziewczynki, ponieważ im zagraża największe niebezpieczeństwo – w młodym wieku zmuszane są do małżeństwa, w których często zdarza się krzywda, występuje przemoc. Fundacja „Drawing Your Own Future”- pomaga w odzyskaniu wiary w siebie. Założyciel tej fundacji opowiadając swoją historię, w której wiele jest przeciwności losu, niefortunnych zdarzeń, daje świadectwo tego, że godność można odzyskać i spełniać marzenia!

 

Życie może być piękne, wypełnione dobrymi, emocjonującymi wydarzeniami! Nie mniej, nie zapominajmy o najmłodszych, o przedstawicielach, którzy będą reprezentować i budować przyszłość następnych pokoleń. Nie zamykajmy się na swoje troski i problemy, bowiem gdzieś dalej w świecie, są osoby, które bardziej potrzebują pomocnej dłoni oraz miłości. Czasami tylko zwykłego zainteresowania, uśmiechu. Nie bądźmy tylko dla siebie, bądźmy dla innych, otwórzmy serca dla dzieci, niech i one doświadczą tego, co piękne, wartościowe. Bądźmy świadkami ich spełniania marzeń;)

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!