Okładka wydania

Przytul Mnie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Przytul Mnie | Autor: Nick Vujicic

Wybierz opinię:

Agraaafka

Nick Vujicic jest głównym bohaterem krótkiej powiastki z przesłaniem. Nick jest niezwykłym człowiekiem. Urodził się w świecie kangurów, w Australii. Na co dzień motywuje ludzi swoją historią, doświadczeniem, przygodą w dniu codziennym. Przede wszystkim, co warto podkreślić na początku, urodził się bez kończyn; rąk oraz nóg. Od swojego pierwszego dnia życia cierpi na fokomelię. Nasz bohater wiele przeszedł w swoim życiu. Jego droga do sukcesu była trudna, okupywana bólem, wieloma przeszkodami oraz cierpieniem, które ludzie mu dostarczali. Cóż miał począć Nick? Miał wybór. Poddać się albo zawalczyć o siebie. Całe szczęście, wybrał to drugie rozwiązanie!

 

Tak, Nick urodził się inny, ale w żaden sposób uniemożliwiło mu to na godne przeżywanie własnego życia, doświadczania go po swojemu.

 

Ta krótka powieść wiele wnosi ważnego. Powiastki są opisane banalnym, prostym i jasnym językiem, ale to ta treść, mimo wszystko konkretna, zmusza Czytelnika do głębszych przemyśleń chociażby dotyczących własnego postępowania, zachowywania się wśród innych, czy ogólnie, po prostu udzielając sobie odpowiedzi, jakim jest się człowiekiem.

 

Każdy z nas jest inny. Niemniej, należy okazywać ludziom szacunek, akceptować ich takich, jacy są, co robią, czym się interesują. Po prostu, w rozumieniu całej osoby. Nie wolno zapominać o bliskich, o tych, na którym nam zależy i na rożny sposób okazują nam ciepło, dobroć i miłość, która ta potrafi przezwyciężyć wszelkie trudności.

 

Gdyby Nick nie zdobył w sobie wystarczającej ilości odwagi, nie starał się przezwyciężać swoich lęków, obaw i słabości, na pewno nikt o nim by nie słyszał. Nie wolno poddawać się, uciekać. To ciężka praca.Zdeterminowanie pozwala osiągnąć sukces.

 

Bowiem, szczęśliwe życie to tylko i wyłącznie nasz wybór. My decydujemy, kim jesteśmy, czego pragniemy. My jesteśmy kreatorami naszych marzeń. Skupmy się na tym, co potrafimy, co przychodzi nam lepiej. Bądźmy wdzięczni za wszystko, co daje nam życie, ludzie. Cieszmy się tym, co mamy i starajmy się to dobrze wykorzystać.

 

Należy żyć pełnią życia. Bo jedno życie zostało nam dane. Na początku tej drogi, warto po prostu pokochać siebie. Później, może będzie trudniej, ale z wewnętrzną siłą zawsze raźniej. Nie ma, nad czym więcej się roztkliwiać. Gdyby nie determinacja, upór, siła, walka o siebie a także poszanowanie i dobroć okazywana innym, kto wie, czy ktoś słyszałby o Nicku, mówcy motywacyjnym, który jest szczęśliwy, mimo że jest nieco inny. Ale, czy to ma jakiekolwiek znaczenie?:)

Olkuszanka76

"Przytul mnie" jest książką opartą na prawdziwej historii australijskiego mówcy motywacyjnego, Nicka Vujicica, który urodził się kaleki, bez rąk i nóg.
"Szczęśliwe życie to twój wybór.
Wiele osób uważa że nie jest mi dane żyć normalnie, ponieważ nie mam rąk i nóg.
Mogę w to uwierzyć i przestać się starać.
Mogę zostać w domu i czekać aż inni się mną zajmą.
Jednak zamiast tego, wybrałem wiarę w to, że będę robić co zechcę, zawsze na moich warunkach.
Wybrałem szczęście.
I dlatego jestem zawsze szczęśliwy, nieustannie wdzięczny."
Nick mógłby czuć złość, ponieważ nie ma rąk ani nóg, ale woli dziękować za swoją
"kurzą stópkę". Na drodze życia wszyscy napotkamy trudności, ale jeśli się nie poddamy,
jeśli będziemy próbowali działać, spróbujemy zmienić perspektywę, wszystko będzie możliwe!
Możesz mieć wątpliwości: Bez rąk? Jak w takim razie kogoś przytulić?
Jeśli Nick to potrafi, to Ty również!
"Przytul mnie" jest opowieścią o tym jak wielkie znaczenie w naszym życiu ma miłość.
Nieważne czy jesteś dzieckiem czy dorosłym, naucz się szanować i doceniać każdy dzień.
I co najważniejsze, niech twoje życie będzie wypełnione wdzięcznością.
Kochaj bliźniego jak siebie samego i obdarzaj innych będących w potrzebie, mocnym, ciepłym uściskiem!

 

Nick Vujicic znany na całym świecie mówca motywacyjny istny "Gigant Życia", człowiek udowadniający, że nie ma barier nie do przekroczenia.

 

"Przytul mnie" to pozycja dla młodszych czytelników. Napisana prostym i przejrzystym językiem. Zachwyca uroczymi i słodkimi obrazkami stworzonymi przez Dreamergo Ding.
Całość podzielona na osiem inspirujących lekcji, a każda z nich przekazuje nam uniwersalne wartości bez których życie było by smutne i niepełne.
Prawie każdy rodzic dla własnego dziecka zrobił by, jeśli nie wszystko to na pewno wiele. Co muszą, więc czuć mama i tata, gdy okazuje się, że ich dziecko rodzi się bez kończyn? Nie ma rąk i praktycznie pozbawiony jest nóg - posiada coś, co po dorośnięciu nazywa kurzą nóżką. Oni są przerażeni, a mały Nick, bo o nim mowa walczy. I choć często ma pod górkę, jego życie pełne jest zakrętów, kpin i wyzwisk. I choć niejednokrotnie uciekał i się chował pełen smutku i strachu dzięki pewnej osobie, a mianowicie nauczycielowi panu McKaganowi znajduje siły. To właśnie Nick - przez niektórych zwany kadłubkiem - uczy innych jak docenić to, co mamy, jak korzystać z tego co potrafimy i co możemy, a nie martwić się tym co nieosiągalne.

 

Tym razem Nick skupia się na przyziemnych sprawach, a nie roli Boga i wiary w naszym życiu. Pokazuje dzieciom, że w życiu bardzo ważne jest mieć kogoś, w kim mamy oparcie, kto pomoże, gdy upadniemy, kto poda rękę i poprowadzi, gdy wokół zapanuje ciemność. To Nick pokazuje, że mimo braku kończyn potrafi grać w piłkę czy w golfa, jeździć na deskorolce, a nawet nurkować! Daje nam siłę i udowadnia, że człowiek może wiele. Ważne byśmy nie poddawali się za pierwszym, drugim i trzecim razem. Byśmy byli odważni i próbowali do skutku, jeśli tylko nam na czymś zależy.

 

Przesłanie, jakie niesie ta książka brzmi: nie ważne czy jesteś dzieckiem czy dorosłym, naucz się szanować i doceniać to co masz, każdy dzień i osoby, które są Twoją podporą.

 

Książka choć polecana dzieciom nadaje się do czytania także przez młodzież i dorosłych. Myślę, że właśnie jej prosty przekaz spowoduje, że na moment się zatrzymamy i zastanowimy nad pewnymi aspektami w naszym życiu. Pozycja poza tym ułatwia nam odbycie rozmowy z dziećmi na takie tematy jak niepełnosprawność, przemoc w szkole czy odpowiedzialność za siebie i swoje decyzje. Polecam nie tylko dzieciom, bo każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nawet ja, kobieta lat 41.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial