Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Masz Prawo Do Bogactwa

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Masz Prawo Do Bogactwa | Autor: Napoleon Hill

Wybierz opinię:

Paweł Warowny

O Napoleonie Hillu słyszałem niewiele. Kiedy decydowałem się na lekturę zbioru jego wykładów Masz prawo do bogactwa wiedziałem tylko, że autor jest kimś w rodzaju „mentora sukcesu”. Jego nazwisko gdzieś wcześniej słyszałem, ale nie potrafiłem powiedzieć ani jednego zdania na temat jego filozofii pomyślności i życiowego dobrobytu.

 

Podtytuł książki poinformował mnie już z okładki, że jest to „sprawdzony program Napoleona Hilla na osiąganie dobrobytu i szczęścia”, a przedstawiona na ilustracji dłoń, na której błyszczał złoty klucz jawiła się wprost jako „klucz” do mojego sukcesu. Prawie 350 stron mądrości Napoleona Hilla było w moich rękach. Nie zwlekając, zabrałem się do lektury.

 

Domyślałem się, że program wykładów będzie podzielony na konkretne tematy i nie pomyliłem się. Książka to zbiór siedemnastu esejów – wykładów. Każdy z tych tematów jest omówieniem jednej z zasad, prowadzących czytelnika do tytułowego bogactwa. Co ciekawe, autor postrzega i przedstawia pojęcie bogactwa w dość oryginalny i nieoczekiwany sposób. Bogactwo bowiem jest według dr Hill’a nie tylko nagromadzeniem dóbr materialnych, ale również wykorzystaniem pełni możliwości, jakie daje człowiekowi życie we wszystkich możliwych aspektach: współistnieniu z innymi ludźmi,pracy nad samym sobą, działaniu nakierunkowanym na osiąganie założonych celów.

 

Bardzo ważnym, przemawiającym ze stron książki przesłaniem autora jest to, że tylko wspólne stosowanie wszystkich omawianych przez niego zasad daje gwarancję powodzenia misji i osiągnięcia zamierzonego celu – dobrobytu materialnego, duchowego i szczęścia. Wykłady Napoleona Hilla to drogowskaz w drodze do konkretnego, dowolnego celu, jaki postawi przed sobą czytelnik. Istnieje wiele obszarów, które w drodze do osiągnięcia bogactwa należy rozwijać i pielęgnować. W czasie lektury dowiedziałem się, jak ważne jest wyznaczenie sobie konkretnego celu, co to jest przymierze umysłów i jak go stosować dla własnych korzyści. Przeczytałem wykład o znaczeniu wiary w życiu człowieka i jej wpływie na powodzenie; dowiedziałem się, co to znaczy wyjść ponad normę i dlaczego należy to robić.

 

Autor zwraca uwagę czytelnika na obszary psychiki i osobowości, które jego zdaniem należy traktować i trenować w sposób szczególny. Okazuje się bowiem, jak ważna jest praca nad własną osobowością w taki sposób, aby była ona, jak to określa Hill – „ujmująca”; jak ważne jest przejęcie inicjatywy, pozytywne nastawienie mentalne, samodyscyplina, entuzjazm utrzymywany na odpowiednim poziomie, uczenie się na przeciwnościach losu i własnych porażkach. Autor na każdym kroku podkreśla i przypomina czytelnikowi, że warunkiem możliwości stosowanie się do wszystkich prezentowanych przez niego zasad jest utrzymywanie ciała w dobrym zdrowiu i trzeźwości umysłu.

 

Masz prawo do bogactwa to autoryzowany przez Napoleon Hill Foundation zbiór wykładów, które dr Hill wygłosił przed publicznością w Chicago w 1954 roku. Siedemnaście zasad przedstawionych w książce jako całościowy program prowadzący do bogactwa jest wielce przekonująca i stymulująca do działania. Jak wszystko, co wymaga od człowieka większego zaangażowania niż proza życia do której jest przyzwyczajony, program dr Hill’a nie jest dla każdego. Jest to tylko moja opinia, a śmiem tak twierdzić dlatego, że to ciężka praca na całe życie, a ludzie z reguły są leniwi, niezdyscyplinowani i niekonsekwentni. Chcąc wprowadzić zasady sukcesu Napoleona Hilla do swojej przestrzeni życiowej musiałbyś już dzisiaj, bez zwlekania, zmienić cały sposób postrzegania rzeczywistości, jaki kultywowałeś do tej pory. Czy jesteś na to gotowy? Ja spróbuję i Ciebie też gorąco zachęcam do osiągnięcia dobrobytu i szczęścia, które obiecuje Napoleon Hill.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial