Okładka wydania

Rozmowa Z Bajką

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 4 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 4 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Rozmowa Z Bajką | Autor: Jacob Kotowski

Wybierz opinię:

Rudaczyta

"Tak. Jestem dziwką. Nie różnię się niczym od żon i kochanek sypiających z facetami, którzy nic o nich nie wiedzą".

 

Bajka to prostytutka. Wróć – Bajka to piękna, inteligentna kobieta, która pracuje jako prostytutka. Niby to samo, a jednak brzmi inaczej prawda? Jakub, w rozmowie z Bają (jak zdrobniale i uroczo ją nazywa), próbuje uzmysłowić dziewczynie, że to, czym się zajmuje i to kim jest to zupełnie inna para kaloszy.

 

"– Ja się nie wstydzę tego kim jestem.
Kręcę głową.
– Tego czym się zajmujesz. Bo to, kim jesteś to całkiem inna sprawa".

 

Rozmowa z Bajką to niemal w całości dialog dwóch wrażliwych osób, każde z własnym bagażem życiowym, pamięcią o krzywdach uczynionych przez nich i na nich w przeszłości. Ta zwykła – niezwykła rozmowa eksponuje ich uczucia, ich żale i ich obawy. Dzięki tej rozmowie nie tylko poznają siebie wzajemnie, ale na nowo odkrywają otaczający ich świat. I dzielą się tym dobrem z czytelnikiem...

 

Spotkaniu Jakuba z Bajką w zadymionym pubie towarzyszy przytłumiony gwar, brzęk ustawianych kufli, przyciszona muzyka. Papierosowe opary osnuwają zatopioną w rozmowie parę, a nas wprowadzają w klimat powieści. Wszystkie dźwięki, zapachy, postaci epizodyczne pojawiające się w powieści nie mogą nas rozproszyć, bo chwila nieuwagi spowoduje ominięcie, przegapienie pięknych słów, ukrytych znaczeń. Maksimum koncentracji, skupienia i oddania lekturze zaowocuje wewnętrzną przemianą – naszą przemianą i otwarciem na dobro w nas i dobro nas otaczające.

 

Niemal każde zdanie w Rozmowie z Bajką jest jak płatek śniegu na naszej skórze. Delikatny, subtelny, bardzo przyjemny i przede wszystkim – niepowtarzalny. To magia z nieba, prawdziwe piękno w najczystszej i najprostszej postaci... Ale trzeba pamiętać o tym, że o ile pojedynczy płatek śniegu jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju, to zbyt długie stanie na dworze w zimową śnieżyce może nas wyziębić... Bo śnieg jest piękny, ale zimny i niekiedy niebezpieczny. Bo prawdziwy...

 

Tak samo działają na nas czytane prawdy zamknięte w słowach – są piękne, ale smutne, bo prawdziwe, a niekiedy niebezpiecznie obnażają autentyczny obraz naszego świata, naszego życia.

 

"To nasza miłość, która obdarowujemy innych, sprawia, że płoniemy. Wypalamy się wtedy, gdy nie starcza nam siły, by pokochać kogoś kolejny dzień".

 

"Wiesz, są takie słowa, które usłyszałem wieki temu, a które docierają do mnie dopiero teraz".


"W życiu wiele rzeczy jest bardzo prostych, ale my sobie je niepotrzebnie komplikujemy. [...] ja to dopiero jestem specjalistą od labiryntowania".

 

Prócz perełek słownych, które tworzą przepiękną kolię Autor częstuje nas potężną dawką inteligentnego humoru.

 

"Podobno [pielęgniarki] są dobrymi kochankami. Nie wiem. Nie próbowałem. Zbyt wielka we mnie tkwi niechęć do służby zdrowia".

 

"Sikanie jest piękne. Poza szczegółami technicznymi, prawie jak seks".

 

"Brak jaj to nie fizyczna, a psychiczna dolegliwość, na ogół niestety uzewnętrzniająca się w ten właśnie sposób".

 

"Seks to coś więcej niż tylko ruch posuwisto-zwrotny".

 

To ciepła, dość krótka pozycja, którą naprawdę gorąco polecam. Lektura Rozmowy z Bajką poucza, bawi i sprawia, że na niektóre aspekty naszego życia spojrzymy z innej perspektywy.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto