Podziemnik. Szkicownik Odkrywcy Podziemnego Świata

Autor: Daniel MizielińskiAleksandra Mizielińska

Okładka wydania

Podziemnik. Szkicownik Odkrywcy Podziemnego Świata


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Jedne z najprzyjemniejszych wspomnień z mojego dzieciństwa, stanowią chwile spędzane nad pięknymi kolorowankami, które to prezentowała mi mama, babcia i starsza siostra:) I nie byłam w tej pasji odosobniona, gdyż wszystkie moje koleżanki i koledzy także uwielbiali wypełniać kolorami bajkowe ilustracje, przenoszące rysownika w swój magiczny świat...:) Czasy się zmieniły, ale pasja i miłość dzieci do rysowania, nie przeminęła:) Powiem więcej, dziś owe kolorowanki biją rekordy popularności nie tylko wśród najmłodszych, ale także i dorosłych, oddających się pasji antystresowego kolorowania całych ksiąg:) Z tym większą zatem chęcią i przyjemnością sięgnęłam po pozycję pt. "Podziemnik. Szkicownik odkrywcy podziemnego świata", autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich. I jak nie trudno się domyślić po tytule, pozycja ta zaprasza nas do świata podziemi, a czyni to za sprawą rysunków, kolorowanek i wielu innych pasjonujących zadań:)

 

Blok ten odkrywa przed jego czytelnika podziemny świat naszej planety, zarówno w warstwie geologicznej, geograficznej, biologicznej, jak i również pod postacią rozwoju technologicznego. Spotkamy tu żyjące pod ziemią owady, odwiedzimy kopalnie wydobywcze, poznamy strukturę podziemnej budowy korzeni drzew, dotrzemy do wnętrza największych gór, odkryjemy szkielety dinozaurów, jak i również trafimy do samego serca tokijskiego metra... A wszystko to będzie dane nam doświadczyć za pomocą fascynujących rysunków, intrygujących logicznych zadań i zagadek, oraz niezwykle interesujących ciekawostek, opisujących i wyjaśniających poszczególne elementy tego podziemnego świata...:)

 

Dzieło państwa Mizielińskich stanowi sobą doskonałe połączenie twórczej i intelektualnej zabawy rysunkowej, z pasjonującą i podaną tu w bardzo przystępny sposób edukacją o tym, jak wygląda nasz świat pod powierzchnią ziemi. Całość bloku składa się zaś z 36 łatwych do wyrwania kart, którymi to można swobodnie obdarzyć nie tylko członków naszej rodziny, ale chociażby i także uczniów w przedszkole lub szkole, którzy to z wielką pasją, radością i przyjemnością podejmą się wykonania zadań przypisanych danym kartom. To bajkowe, niezwykle radosne, jak i przede wszystkim twórcze spotkanie z przygodą na kartach literatury, które nie tylko zapewni długie godziny przedniej rozrywki naszym pociechom, ale także i przyniesie im ogromną porcję wiedzy o naszej planecie:)

 

Blok ten zachwyca nie tylko swoją merytoryczną zawartością w postaci ciekawostek, informacji i bardzo intrygujących zadań, ale także i wspaniałą szatą graficzną. I tak oto znajdziemy tu piękne, intrygujące i rozbudzające wyobraźnię czytelnika rysunki, które cieszą nasze oczy nie tylko świetną kreską, przyjemnymi kształtami i ładnymi kolorami, ale także i swym bardzo naturalnym charakterem, przypominającym dokonania rysunkowe najmłodszych miłośników tej sztuki. Ponadto imponująco prezentuje się tu także skala i rozmiar tychże ilustracji, które to często zajmują całą powierzchnię tych dużych kart bloku. Tym samym spotkanie z tą pozycją jest nie tylko niezwykle przyjemne, ale i wielce okazałe, efektowne, spektakularne:)

 

Jeśli chodzi zaś o stronę twórczo-zagadkową tej publikacji, to prezentuje się ona bardzo intrygująco, jak i również przystępnie dla różnych grup odbiorców tego bloku. Otóż znajdziemy tu zarówno proste i nieskomplikowane zadania polegające na pokolorowaniu m.in. podziemnych zwierząt i owadów, jak i również nieco bardziej trudne do wykonania zadania, chociażby w postaci narysowania z zamkniętymi oczyma nietoperza, zaprojektowania własnego jaskiniowego robota do eksploatowania podziemnych jaskiń, czy też chociażby wykonania projektu własnej kopalni. Znajdziemy tu także liczne labirynty, historyjki obrazkowe, wymagające dokończenia rysunki, których ostateczny wygląd zależy tylko i wyłącznie od wyobraźni czytelnika. Tym samym blok ten stanowi doskonałą propozycją zarówno dla najmłodszych przedszkolaków, jak i dla nieco starszych dzieci, które także znajdą w niej mnóstwo zabawy i twórczej rozrywki:)

 

Duże słowa uznania należą się także Wydawnictwu Dwie Siostry, które to zadbało o bardzo atrakcyjną oprawę niniejszego bloku. Mam tu na myśli zarówno wielki format tej pozycji, jego sztywną okładkę, doskonałej jakości papier i farbę drukarską, jak i również bardzo przejrzysty, inteligentny, zachęcający do zabawy układ treści i rysunków. które to wspólnie tworzą dzieło kompletne i bardzo atrakcyjne dla każdego czytelnika. Wszystko to sprawia, iż pozycja ta może być również niezwykle atrakcyjnym prezentem dla małego fana rysowania i logicznych zagadek, który to z pewnością będzie nim oczarowany:)

 

"Podziemnik. Szkicownik odkrywcy podziemnego świata" to wspaniała pozycja rysunkowa dla każdego miłośnika tej formy zabawy i spędzania wolnego czasu, w tym nie tylko tych najmłodszych, ale również i starszych czytelników. To doskonałe połączenie zabawy z edukacją o podziemnym świecie, która to w przyjemny sposób niesie nam pokaźną porcję wiedzy i informacji o tym, co dzieje się pod powierzchnią. Polecam z pełnym przekonaniem wszystkim sięgnięcie po tę fascynującą pozycję, która to z pewnością zaciekawi niejednego spragnionego wiedzy młodego czytelnika, starszym zaś pozwoli raz jeszcze poczuć się jak dziecko...:)

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!