Okładka wydania

Felix, Net I Nika Oraz Pułapka Nieśmiertelności

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Felix, Net I Nika Oraz Pułapka Nieśmiertelności | Autor: Rafał Kosik

Wybierz opinię:

Michał Lipka

Felix, Net i Nika i szalone RPG

 

Trójka warszawskich gimnazjalistów, Felix, Net i Nika, nigdy nie miała łatwo. Walczyli już z tajemniczymi gangami, podróżowali w czasie, odkrywali nazistowskie tajemnice, zwiedzili pałac snów... Teraz jednak sytuacja jest gorsza, niż kiedykolwiek. Oto w trakcie szkolnej halloweenowej zabawy tajemniczy Ponury Żniwiarz wciąga bohaterów w grę wyglądającą jakby uczestniczyli w realnym RPG. Zamieszani w sprawę serii wypadków drogowych i tajemnicę nagłego pojawienia się w podziemiach miasta Bazyliszka, próbują jednocześnie poradzić sobie z chorobą babci Felixa, szkolnym konkursem i zagrożeniem ze strony policji, która bliska jest odkrycia sekretu Niki...

 

Czwarty tom bestsellerowej polskiej serii dla młodzieży przenosi czytelników w sam środek wspaniałej fantastyczno-przygodowej opowieści z elementami horroru i komedii. Dużo akcji, dużo zabawy, mnóstwo intrygujących pomysłów – jednym słowem fani dostają wszystko to, czego oczekiwali. Na dodatek otrzymują jeden z najdłuższych tomów serii, a więc przyjemność z lektury nie kończy się tak szybko.

 

Fabuła, tradycyjnie już, prezentuje intrygującą zagadkę, która ze strony na stronę staje się coraz bardziej zawiła i ciekawa. Wątków pobocznych, splatających się w tej układance, także jest wiele. Felix wreszcie zaczyna szukać sobie dziewczyny, poznaje przy tym tajemniczą Paulę, a także bliźniaczki, z których jedna jest nim zainteresowana, a druga szczerze nienawidzi. Poza tym choroba babci powoduje najazd krewnych, dybiących na spadek emerytki. A jakby tego było mało, mamę Felixa nękają poważne problemy w pracy. Pomóc może tylko odnalezienie legendarnego skarbu Złotej Kaczki, ale wszelkie próby tylko pogarszają sytuację.

 

Można by pomyśleć, że tego typu misz masz będzie niejadalny, na szczęście Kosik jest autorem pomysłowym i utalentowanym. Autorem, który doskonale zna się na swojej pracy i wie, jak wybrnąć z podobnej plątaniny nie tylko z twarzą, ale przede wszystkim z uznaniem ze strony czytelnika. Jego lekki styl natomiast nie pozwala rozstać się z książką, sprawiając że chce się czytać więcej i więcej. Niezależnie od wieku.

 

Wiem, że pisałem już nie raz o podobieństwach do twórczości Makuszyńskiego czy Niziurskiego, bądź też filmów Maleszki, ale sądzę, że nie zaszkodzi tego powtórzyć. Kosik bowiem jest ich godnym następcą, który literaturę rozrywkową, połączoną z przesłaniem, mądrościami i klasycznym „bawiąc-uczy”, przeniósł na dwudziestopierwszowieczny grunt technologicznego boomu, bliższy współczesnym czytelnikom, niż wspomniane wyżej książki-legendy.

 

Co zaś się tyczy jeszcze samej „Pułapki nieśmiertelności”, książka otrzymała nagrodę Małego Donga Dziecięcy Bestseller 2007 i to chyba najlepsze podsumowanie wartości tej powieści, i mojej opinii. Dlatego też zachęcam Was do zapoznania się z tym, jak i każdym innym tomem serii FNiN, a wydawnictwu Powergraph składam serdeczne podziękowania za udostępnienie mi egzemplarza do recenzji.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto