Okładka wydania

O Dzieciach, Które Kochają Książki

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

O Dzieciach, Które Kochają Książki | Autor: Peter Carnavas

Wybierz opinię:

Krzywa Prosta

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.” - Wisława Szymborska

 

Książki są bądź być powinny bardzo ważnym elementem w życiu każdego współczesnego człowieka. Uczą, bawią, poszerzają horyzonty, pokazują świat z różnych punktów widzenia, uczą szerokiego spojrzenia na otaczających ludzi, uczą tolerancji, szacunku wobec innych. Książki dają do myślenia. Pobudzają szare komórki. Często są prawdziwą inspiracją. W końcu dają też nie lada przyjemność, odprężają, dają chwilę wytchnienia od otaczającej, czasem dość szarej, rzeczywistości. Książki zatem uczą, bawią, wzruszają, poruszają, czasem wręcz wstrząsają. Książki są ważne. Warto, by były stałym elementem naszej rzeczywistości.

 

By jednak książki stały się wiernym kompanem, warto miłość do nich zaszczepić już od najwcześniejszych lat. Warto pokazywać dzieciom, jak wspaniałą i pożyteczną zabawą jest czytanie. A najłatwiej jest zrobić to poprzez zaproponowanie ciekawej i mądrej lektury. Jedną z takich właśnie lektur może stać się książka autorstwa Petera Carnavasa pt. „O dzieciach, które kochają książki”, wydana nakładem Wydawnictwa Adamada.

 

„O dzieciach, które kochają książki” to krótka opowieść o rodzeństwie – Antku i Lusi. Dzieci nie miały w życiu zbyt wiele. Nie było w nim ani telewizora, ani samochodu, ani nawet domu. Było zaś bardzo wiele książek. Wkrótce okazało się jednak, że książek jest tak dużo, że pochłonęły całą otaczającą dzieci i ich rodziców przestrzeń, nie mieściły się już w żadnym zakamarku ich skromnej przyczepy i dlatego musiały z życia zaczytanej rodziny zniknąć. Niestety rodzina bardzo szybko przekonała się o tym, że codzienność bez książek jest po prostu okropna. Zrobiło się co prawda dużo więcej miejsca, ale zwiększyło się jednak również uczucie pustki pomiędzy domownikami. Na szczęście nie potrzeba wcale ogromnej domowej biblioteki, by w życiu człowieka zagościły książki. Wszak można je wypożyczyć z biblioteki. Odkryła to pewnego dnia Lusia i dzięki niej nagle rodzina książkowych moli stała się na nowo sobie bliższa. Bo książki mają przecież magiczną moc zbliżania do siebie ludzi.

 

Książka „O dzieciach, które kochają książki” autorstwa Petera Carnavasa to opowieść krótka, jednakże bardzo w swym przekazie wymowna. Mały czytelnik odnajdzie w niej samą esencję przesłania autora. Nie będzie jednak zawiedziony. Nie spotka go rozczarowanie. W nielicznych acz mądrych słowach autor przekazał bowiem to, co jest dla każdego czytelnika, czy to małego czy dużego, najważniejsze. Pięknie wskazał, że książki i czytanie to wspaniała, niezwykła przygoda, która wzbogaca każdego człowieka i jego życie. Bez książek życie nie ma tylu barw, nie jest tak bogate, tak pełne. Książki mają też magiczną moc sprawiania, że ludzie są sobie bliżsi. W książkach tkwi prawdziwa magia, która sprawia, że życie staje się lepsze. Również my, czytelnicy stajemy się lepsi.

 

Warto po książkę „O dzieciach, które kochają książki” wraz z młodym adeptem sztuki czytania sięgnąć. To mądra lektura, która przekazuje wartościową naukę w przystępny i przyjemny dla dziecka w odbiorze sposób. Nie ma tu zbędnych słów. Jest za to prosta i pouczająca historia opatrzona miłymi dla dziecięcego, i nie tylko dziecięcego, oka ilustracjami autorstwa Petera Carnavasa.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto