Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Praktyczny Kurs Języka Angielskiego

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Praktyczny Kurs Języka Angielskiego | Autor: Beata Pawlikowska

Wybierz opinię:

Agraaafka

„Praktyczny kurs języka angielskiego” – to autorska metoda nauki zaproponowaną przez samą Beatą Pawlikowską! W jaki sposób autorka proponuje powzięcie pierwszych kroków z językiem?

 

Przede wszystkim, należy sobie uświadomić, jak dzisiaj prowadzone są zajęcia z języka w szkole. Pierwsze, co przychodzi mi do głowy z takowych wspomnień jest powtarzanie w kółko niezliczonych ilości czasów „stosowanych” przez Anglików oraz beznamiętne wkuwanie struktur gramatycznych oraz słówek. To jest męczące. Taka nauka tak naprawdę niewiele wnosi. Owszem, na jakiś czas z powodzeniem spamiętamy to, co udało nam się przyswoić, ale wiedza niepowtarzana oraz nieciekawie przyswajana, nie wniesie na trwale pożądanych efektów.

 

Cóż z tego, że znamy wiele czasów oraz rozbudowanych struktur językowych, kiedy przyjdzie do praktycznego zastosowania i nic nie jesteśmy w stanie powiedzieć? W dzisiejszych czasach nie chodzi o pisanie, czytanie ze zrozumieniem, (chociaż niemniej, ale również są ważne). Istotne jest to, że jesteśmy zewsząd uderzani językiem. Wszędzie. W miejscach publicznych, telewizji czy Internecie. Język angielski jest wszędzie wymagany i w wielu miejscach też jest traktowany, jako obowiązkowy podstawowy język, w którym należy, powinno się wręcz w miarę posługiwać. Jeśli nie biegle, to, chociaż należy znać jego podstawy, ważniejsze zwroty, tak, abyśmy nie zginęli w tym świecie.

 

Tylko, w jaki sposób można przyjemnie, łatwo, szybko i skutecznie przyswoić język? Wkuwanie na pamięć? Zdecydowanie szybko nas odstraszy od nauki. Beata Pawlikowska przychodzi z pomocą. Po cóż wypisywać słówka, podkreślać je i automatycznie przyswajać? Przede wszystkim, autorka poradnika stawia na praktyczność. Korzystając ze swojego wieloletniego doświadczenia, podróżowania po świecie, postanowiła przedstawić podstawowe zwroty a przede wszystkim formułki stosowane w codziennym obiegu. Przy każdym zwrocie znajduje się tłumaczenie oraz właściwe odczytanie słówek. Z kolejną stroną, kolejną lekcję zasób słownictwa oraz długość zdania poszerzają się. Autorka proponuje naukę stopniowego, ale zarazem treściwego przyswajania wiedzy. Między wersami można połapać się, w jakich rejonach świata pani Beata bywała i co skrzętnie wykorzystała w swoim poradniku.

 

Książka zawiera 68 mini-lekcji po kilka stron każda. Na samym końcu, już w większym skrócie przedstawia najczęściej występujące w komunikacji interpersonalnej zwroty oraz czasy, którymi posługują się rozmówcy. Podręcznik zawiera autorską płytę, w której przedstawione są ćwiczenia, do których warto już sięgnąć podczas pierwszego sięgnięcia po książkę. Istotne jest to, aby uczyć się na głos, powtarzać, ale przede wszystkim mówić oraz rozmawiać, do czego też zachęca nas już sama Pani Beata Pawlikowska.

 

Poradnik przyda się na pewno tym, którzy mają pierwszy raz takową styczność z językiem angielskim. Rozezna się, w tym jak się nim posługiwać, na co warto zwrócić uwagę, co jeszcze we własnym zakresie można poszerzyć.

 

Języka angielskiego można łatwo i bezstresowo się nauczyć, ale należy też się nim posługiwać, w miarę możliwości stosować i nie poddawać się przy lepszej okazji „Ćwicz codziennie. Ćwicz mówienie na głos”, a wówczas efekty nauki niebawem mogą przynieść spektakularne efekty.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial