Okładka wydania

Inteligencja Trawienna. Holistyczne Spojrzenie Na Nasz Drugi Mózg

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Inteligencja Trawienna. Holistyczne Spojrzenie Na Nasz Drugi Mózg | Autor: Irina Matveikova

Wybierz opinię:

Pani M

W układzie pokarmowym znajduje się około 100 milionów neuronów, które wytwarzają serotoninę – hormon szczęścia i dobrego samopoczucia – nic więc dziwnego, że gdy narządy tego układu szwankują, czujemy się poirytowani i pozbawieni energii. Celem doktor Matveikovej jest pomóc czytelnikom zrozumieć inteligencję wnętrzności i nauczyć ich, jak radzić sobie z kwestiami trawiennymi. Dzięki przejrzystym wyjaśnieniom i praktycznym radom na temat rozwiązywania typowych problemów trawiennych, takich jak chroniczne zaparcia, zgaga, zespół jelita drażliwego, choroba refluksowa przełyku czy wrzody, zdobywamy nowe informacje na temat układu trawiennego i poznajemy szereg holistycznych metod leczenia tego rodzaju zaburzeń. Doktor Matveikova, lekarka szkolona w medycynie tradycyjnej, wykorzystuje mądrość niekonwencjonalnych form leczenia i łączy nauki medyczne z psychologią oraz podejściem zgodnym z medycyną naturalną.

 

Mieliście czasem tak, że przed ważnym egzaminem bolał was brzuch? Albo coś przeskrobaliście, nie do końca powiedzieliście prawdę i myśląc o tym czuliście, że zaczyna wam się robić niedobrze? Podejrzewam, że znajdzie się tu sporo tego typu osób. Sama do nich należę. Kiedy się denerwuję, nie mogę jeść, czuję się tak, jakby ktoś ścisnął mnie za żołądek i w żaden sposób nie chciał go puścić. Doktor Matveikova wyjaśnia w swojej publikacji dlaczego właśnie tak się dzieje. Radzi też, co można zrobić w stresowej sytuacji.

 

Wielokrotnie słyszałam o tym, że ciało człowieka jest fascynujące. Ta lektura uświadomiła mi to po raz kolejny. Co tak na dobrą sprawę wiemy o naszym układzie pokarmowym? Podejrzewam, że niewiele. Niespecjalnie przykładamy wagę do tego, co jemy. To nie odbija się korzystnie na naszym zdrowiu. Wręcz przeciwnie. O ile teraz nie odczuwamy zgubnych skutków nieodpowiedniej diety, o tyle za parę lat boleśnie się z nimi zderzymy.

 

Na początku miałam wrażenie, że autorka nie powie mi niczego odkrywczego na temat trawienia. Wydawało mi się, że wiem o nim już wszystko. Myliłam się. Fakt, niektóre odkrycia były dość oczywiste, jednak z większością miałam styczność po raz pierwszy.

 

Wielu z nas przyzwyczaiło się do tego, że ma kłopoty żołądkowe. Wychodzimy z założenia, że tak już mamy i nic się na to nie poradzi. To błąd. Autorka pokazuje, że można zmienić swoje nawyki żywieniowe, bo to, co jemy, wpływa nie tylko na nasz wygląd, ale również zachowanie. Drażliwość i senność zależą nie tylko od pogody czy stanu niewyspania, lecz także od tego, co siedzi w naszym żołądku.

 

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, jaki wpływ na trawienie ma przepona? Tak, dobrze widzicie, mówię o przeponie, nie przejęzyczyłam się. Ja nie miałam o tym pojęcia i dopiero z lektury dowiedziałam się, że jeśli uciska na lekko na żołądek i wątrobę, pobudza je do działania. Jakoś mi to na lekcjach biologii umknęło.

 

Ta książka to nie tylko suche fakty i porady dotyczące tego, co powinniśmy jeść, a czego lepiej unikać. Znajdziecie tutaj także komplet ćwiczeń, dzięki którym wasze brzuchy odżyją i przestaną sprawiać kłopoty. Warto przekonać się, co można zrobić, by ulżyć sobie w trawieniu.

 

Myślę, że to bardzo ważna publikacja dla osób cierpiących na przewlekłe zaparcia czy refluks lub zespół jelita drażliwego. Oni znajdą tu dla siebie najwięcej rad, choć inni czytelnicy także powinni być usatysfakcjonowani po lekturze.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial