Okładka wydania

Ptaki Polski. Encyklopedia Ilustrowana

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Andrzej G. Kruszewicz
 • Tytuł Oryginału: Ptaki Polski. Encyklopedia Ilustrowana
 • Gatunek: Przyroda i Ekologia
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 312
 • Rok Wydania: 2016
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 210x275 mm
 • ISBN: 9788377633915
 • Wydawca: Multico
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Ptaki Polski. Encyklopedia Ilustrowana | Autor: Andrzej G. Kruszewicz

Wybierz opinię:

Michał Lipka

PIĘKNO POLSKICH PTAKÓW

 

Każde miejsce na Ziemi ma swoją specyficzną, niezwykłą urodę. Swoją faunę i florę. Swój charakter. Polska nie jest wyjątkiem, chociaż żyjąc tu na co dzień nie potrafimy w pełni docenić uroków otaczającej nas rzeczywistości. Warto jest więc choć na chwilę zatrzymać się, rozejrzeć i przy okazji sięgnąć po książki, które pokażą nam to, czego sami nie zobaczymy. A w przypadku zainteresowania ptakami taką rolę doskonale spełnia niniejsza propozycja.

 

Kruki. Gawrony. Kaczki krzyżówki. Wróble. Bociany. Szpaki. Każdy z nas kojarzy co najmniej kilka rodzajów przedstawicieli skrzydlatych mieszkańców naszych terenów – sezonowych to, czy żyjących tutaj na stałe – ale czy mamy pojęcie jak rozległa jest to grupa i, przede wszystkim, jak barwna? Setki ptaków, bogactwo kolorów upierzenia i różnorodność zachowań. Doktor Andrzej , specjalista od ptasiej literatury, zbiera je wszystkie w jednym imponującym tomie, omawiając wszystkie najważniejsze aspekty ich fizjonomii i życia, od wymiarów, przez rodzaje pokarmów, którymi się żywią, po miejsca występowania. A wszystko to okraszone całym mnóstwem kolorowych ilustracji, szczegółowo prezentujących wygląd każdego z przedstawicieli ptasiego rodu.

 

Chyba nie ma człowieka, który – w mniejszym, bądź też większym stopniu – nie lubi wybrać się na łono natury i choć przez chwilę obcować z przyrodą. Czy to zieleń zamiejskich terenów, czy choćby jedynie niewielki, miejski park, lubimy obcować z naturą. To daje nam chwilę wytchnienia od betonowej dżungli i „uroków” cywilizcji. Z przyjemnością także spoglądamy na zwierzęta, a które z nich najłatwiej jest obserwować, jeśli nie ptaki? Wystarczy spojrzeć w niebo, na gałęzie drzew, a może gdzieś dalej, głębiej... Kiedy wie się, czego szukać i ma możliwość trafienia w odpowiednie miejsce, otwierają się niesamowite możliwości, a opracowanie takie ja właśnie „Ptaki polski” bardzo nam w tym pomaga.

 

Z jednej strony mamy tutaj multum faktów o ptakach zaprezentowanych w przejrzystej formie, dalekiej na szczęście od podręcznikowej, akademickiej suchości. Z drugiej znajduje się właśnie ta lekkość potraktowania tematu, dzięki czemu lektura zamiast nudzić czy być odbierana jako obojętna, naprawdę zaciekawia i wciąga. Są oczywiście też ilustracje, dokładne, szczegółowe, kolorowe - ilustracje każdego omawianego w książce ptaka, a zatem każdego, którego można spotkać w naszym kraju. Mam jednak do nich pewien drobny zarzut, ponieważ czasem trudno jest po samej grafice rozpoznać poszukiwane stworzenie, chociaż są to na szczęście przypadki sporadyczne i nie wpływające na odbiór ogółu. Co więcej na plus zaliczyć można także doskonałe wydanie. I nie chodzi mi tu tylko i wyłącznie o znakomity papier, świetną jakość ilustracji i twardą oprawę. Bardzo przyjemny i ciekawy jest bowiem dodatek w postaci płyty CD, na której znalazły się nagrania ptasich odgłosów.

 

„Ptaki Polski” to zatem świetne kompendium wiedzy, które zachwyci miłośników naszych skrzydlatych przyjaciół, a także wszystkich tych, którzy fascynują się rodzimą (i nie tylko) przyrodą. Poza tym jego kompleksowość i przystępność sprawiają, że publikacja nadaje się także, jako pomoc naukowa dla uczniów. Zatem jeśli należycie do którejś z powyższych grup, sięgnijcie koniecznie – nie zawiedziecie się, a przy okazji będziecie mieli możliwość poszerzenia w przyjemny sposób swojej wiedzy.Po lekturze natomiast z pewnością zechcecie także jeszcze bardziej zgłębić temat.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto
 • Zobacz Mini Tutorial