Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Mały Książę Kalendarz 2017

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Mały Książę Kalendarz 2017 | Autor: Antoine de Saint Exupery

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

"Mały Książę" Antoine de Saint-Exupery, to bez wątpienia jedna z najpiękniejszych, najmądrzejszych i najbardziej poruszających książek w historii literatury, którą to poznały i pokochały miliony czytelników na całym świecie. Ta ponadczasowa opowieść o dorastaniu, poszukiwaniu sensu życia, budowaniu i sile wartości relacji międzyludzkich, może towarzyszy nam każdego dnia nie tylko pod postacią egzemplarza książki francuskiego pisarza, ale także w formie pięknie wydanego i niezwykle praktycznego kalendarza - notatnika, który to ukazał się nakładem Wydawnictwa Znak.

 

"Mały Książę. Kalendarz 2017", to niezwykle udane, intrygujące, inteligentne połączenie funkcji tradycyjnego kalendarza w formie notatnika, z tą jakże piękną opowieścią losach małego, złotowłosego chłopca, poszukującego miłości, przyjaźni i swojego miejsca w życiu... Tym samym otrzymujemy tu tradycyjny, przejrzysty, czytelny podział całego roku na miesiące, tygodnie i dni, jak i również najpiękniejsze fragmenty dzieła Antoine de Saint-Exupery. Całość zaś opatrzona jest dodatkowo wieloma cennymi i praktycznymi dodatkami (m.in. wykaz świat ruchomych, nazwy stolic, tabele rozmiarów, wag, przeliczników), a także pięknymi ilustracjami, pochodzącymi oczywiście z dzieła francuskiego pisarza.

 

Jeśli tylko można powiedzieć o kalendarzu, iż stanowi on arcydzieło literackie, to z pewnością słowa te mogą odnosić się do niniejszej pozycji. Mamy tu bowiem do czynienia z piękną bajką i baśnią, która ubrana została w karty praktycznego kalendarza i notatnika, a rezultatem tego mariażu jest piękne, mądre, niezwykle emocjonalne dzieło, jakie to każdego dnia będzie dbało za nas o to, byśmy nie zapomnieli o planach na najbliższe dni i imieninach naszych bliskich, ale także i oto byśmy cały ten najbliższy rok spędzili z uśmiechem na twarzy i pogodą ducha, jaką to wzbudzają w nas słowa bohaterów "Małego Księcia". I choć to tylko słowa i obrazki, to jednak potrafią one zamienić nawet najbardziej ponury i zimny poniedziałek, w dzień emanujący ciepłem, słońcem, szczęściem...;)

 

Rok z Małym Księciem - tak można nazwać nasz kontakt z tym kalendarzem, który to od strony literackiej prezentuje się iście wybornie. Otóż co kilka stron mamy przyjemność poznać kolejny fragment opowieści o Małym Księciu, a wraz z nim towarzyszyć mu w jego niezwykłej podroży po świecie i wszechświecie... Naszymi przyjaciółmi w tej drodze będą zarówno sam Mały Książę, jak i inne postacie z tej opowieści, z Królem, Latarnikiem, Liskiem i Różą na czele... Nie przypadkowy jest także wybór owych fragmentów, gdyż znajdziemy tu najpiękniejsze, najmądrzejsze i najbardziej emocjonalne sceny z książki francuskiego pisarza, jak i również idealnie wkomponowujące się pod kątem czasowym, a dokładniej rzecz biorąc do danej pory roku, z których to każda budzi przecież inne emocje, podobnie jak i poszczególne rozdziały "Małego Księcia".

 

Nie mniej okazale prezentuje się strona praktyczna tego kalendarza, a więc wszystko to, co w danym roku kalendarzowym może nam się przydać;) Pomijając już takie kwestie jak rzetelny układ tabel kalendarzowych, czy też praktyczne miejsce na nasze notatki, zapiski, plany..., chciałabym zwrócić uwagę na kilka pozycji, które nie zawsze goszczą na kartach kalendarzy w formie notatnika,. Mam tu na myśli wspominane już powyżej tabele rozmiarów, wag, ich przeliczników, czy też wykaz świąt ruchomych, ale także i takie perełki jak tabela ważnych numerów telefonów, oraz chociażby wzorce spisywania oświadczeń w sprawie kolizji drogowej, Myślę, że to absolutny "strzał w dziesiątkę" ze strony wydawcy, który w ten sposób znacznie uatrakcyjnił praktyczną formę tego pięknego kalendarza.

 

A o tym, iż kalendarz ten jest piękny, świadczy już sama forma jego wydania, a konkretniej rzecz biorąc - twarda okładka. Okładka podana nam tutaj w pięknym, zielonym kolorze, oraz widniejącej na niej bajkowej ilustracji rodem z opowieści o Małym Księciu. Co do ilustracji, to prezentują się one po prostu wspaniale, przyciągając sobą wzrok czytelnika, ciesząc nasze serce, i pobudzając wyobraźnię do jak największej pracy:) Na ilustracjach jednak atrakcyjność tego wydania się nie kończy, gdyż równie okazale prezentuje się przejrzysty i bardzo czytelny układ graficzny tej pozycji, doskonałej jakości papier, czy też bardzo dobra farba drukarska. Wszystko to wspólnie składa się na pięknie i okazale wydany kalendarz, który tym samym może stanowić chociażby doskonały prezent dla bliskiej nam osoby, zwłaszcza jeśli ta jest miłośnikiem pięknej literatury:)

 

"Mały Książę. Kalendarz 2017" to bez wątpienia najlepszy możliwy wybór kalendarza, jakiego tylko możemy dokonać na ten nowy, nadchodzący coraz większymi krokami, rok. Wspaniałe połączenie praktyki z piękną literaturą, którego efektem jest dzieło nie tylko efektowne pod względem wizualnym, ale także i bogate w mądre, silne i prawdziwe emocje... Polecam, gdyż z tym kalendarzem każdy dzień nowego roku będzie dla nas piękniejszy i radośniejszy...:)

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial