Okładka wydania

Jak Powiedzieć Kocham Cię. Odkryj Praktyczne Sposoby Wyrażania Miłości W Małżeństwie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Josh Mcdowell
 • Tytuł Oryginału: 10 Ways To Say "I Love You"
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Joanna Kaniewska
 • Liczba Stron: 224
 • Rok Wydania: 2015
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 135x205 mm
 • ISBN: 9788364489174
 • Wydawca: Koinonia
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Ustroń
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Jak Powiedzieć Kocham Cię. Odkryj Praktyczne Sposoby Wyrażania Miłości W Małżeństwie | Autor: Josh Mcdowell

Wybierz opinię:

Pani M

Nieco ponad miesiąc temu wyszłam za mąż. Oczywiście przysięgaliśmy sobie wierność aż do śmierci. Co jednak zrobić, by nasze małżeństwo zawsze było takie, jak na początku? Zobaczcie, co proponuje wydawca książki Jak powiedzieć kocham cię? Josha McDowella.

 

Czy pragniesz dla swojego małżeństwa relacji miłości, która wszystko przetrwa?
'I ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że cię nie opuszczę aż do śmierci'.
Podjęliście decyzję, by być ze sobą. Mija miesiąc, rok, dziesięć lat... Aby utrzymać zdrową relację, będziecie musieli dokonywać mądrych wyborów dzień po dniu. Związek miłości pogłębia się i wzrasta, kiedy dwoje ludzi rozumie, czym jest miłość, i podejmuje świadome kroki potrzebne, by o tę miłość dbać. Nie chodzi tu tylko o emocje, a raczej o oddanie i o to, by kochać kogoś przez całe życie. Uczucia przychodzą i odchodzą, natomiast kochać kogoś to znaczy wybierać - są to drobne wybory miłości, jakie podejmujemy na co dzień.

 

Josh McDowell - mówca, pisarz chrześcijański i ewangelista. Od 1961 roku przeprowadził ponad 27 tys. wykładów dla ponad 25 milionów ludzi w 125 krajach. Jest autorem i współautorem 145 książek. Josh i jego żona, Dottie, są małżeństwem od ponad 40 lat i mają czwórkę wspaniałych dzieci oraz dziesięcioro wnucząt. Od kogoś takiego można uczyć się co zrobić, by małżeństwo przetrwało aż do śmierci małżonków.

 

Od razu muszę zaznaczyć, że ludzie niewierzący nie powinni sięgać po tę książkę. Josh McDowell mówi, że aby małżeństwo przetrwało, trzeba postawić na pierwszym miejscu Boga. Czy się z tym zgadzam? Powiedziałabym, że nie do końca, ale to moje zdanie. Macie prawo, by twierdzić inaczej.

 

Książkę czytało się szybko. Josh McDowell potrafi opowiadać w bardzo interesujący sposób, chociaż powiem szczerze, że nie wiem, czy dorosłam do tej lektury. Jestem mężatką stosunkowo od niedawna, więc nie mamy jeszcze tego problemu, że zaniedbujemy nasze uczucie, bo się do niego przyzwyczailiśmy. Staramy się dbać o to, co jest między nami. Myślę jednak, że więcej pożytku z tej lektury mieliby czytelnicy starsi ode mnie. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

 

Nie ze wszystkimi radami Josha McDowella się zgadzam. Mam do tego swoje prawo, dzieli nas całe pokolenie i podejrzewam, że za kilkanaście lat przyznam mu rację. Przeważnie tak mam, że najpierw się z kimś nie zgadzam, bo wiem lepiej, a potem dochodzę do wniosku, że miał on jednak rację. Mimo to uważam, że warto wysłuchać tego, co autor ma małżeństwom do powiedzenia.

 

Myślę, że po książkę powinny sięgnąć małżeństwa z nieco dłuższym stażem. Jak powiedziałam wcześniej, oni więcej wyciągną z tej lektury niż ja. Odradzam jej czytanie ateistom oraz młodzieży. Wątpię, by ci czytelnicy znaleźli tutaj coś dla siebie. Podejrzewam, że raczej szybko odłożą książkę na półkę i nie będą chcieli do niej wrócić.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial