Okładka wydania

Binta Tańczy

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Binta Tańczy | Autor: Benjamin ChaudEva Susso

Wybierz opinię:

Sonrisa

Znacie wydawnictwo Zakamarki? Jeśli macie małe dzieci z pewnością. A jeśli jednak nie znacie, czas najwyższy to nadrobić. Bo tytuły, jakie można znaleźć w ofercie tego wydawnictwa to prawdziwe perełki. To książeczki dla najmłodszych, które są nie tylko pięknie wydane, ale przede wszystkim niosą ze sobą niebywałe walory edukacyjne. Dlatego wcale nie dziwię się, gdy ktoś z moich znajomych – rodziców kilkulatków – twierdzi, że na półce w pokoju jego pociechy najwięcej jest właśnie książeczek z Zakamarków.

 

Wydawnictwo to przyzwyczaiło nas już do fantastycznych serii lektur, do których najmłodsi chętnie sięgają, a których wspólne czytanie z dzieckiem daje także radość dorosłym. Taka serią jest na przykład cykl książek o muzykalnej rodzince: o Lalo, Bobo i Bincie. Ta ostatnia jest główną bohaterką książeczki „Binta tańczy”. Podobnie jak inne pozycje z tego cyklu, „Binta tańczy” jest adresowana przede wszystkim do dzieci w wieku od osiemnastu miesięcy. Dzięki dużej liczbie obrazków, które właściwie już same w sobie opowiadają historię, można nieco puścić wodze fantazji i tworzyć swojemu maluchowi kolejne opisy wydarzeń, jakie zostały zawarte w treści książeczki. Ponadto obrazki zachęca też dziecko do podjęcia aktywności (w tym przypadku na pewno będzie próbowało tańczyć, jak bohaterowie opowieści) oraz rozwiną wyobraźnię młodego czytelnika.

 

Sam tekst również zasługuje na pochwałę. Dużo tu wyrazów dźwiękonaśladowczych. Takich, które małe dzieci chętnie powtarzają. Krótkie opisy, w których co i rusz pojawiają się takie słowa, jak „Pom pom” czy „pam pam” sprawią, że dziecko samo będzie „czytało” książeczkę. I gwarantuję, że sprawi mu to wiele radości! Dodatkowo pytania, zawarte w tekście, takie jak na przykład „Gdzie jest Binta?” zmuszą dzieci do podjęcia pewnej aktywności. Naturalne jest, ze po usłyszeniu takich słów maluch będzie chciał wskazać nasza bohaterkę na obrazku. Taka forma „interaktywnego” czytania z dzieckiem oczywiście także wpływa na jego wszechstronny rozwój.

 

Mnie podoba się jeszcze jedno – Binta i jej rodzina nie są Polakami. Mogę nawet stwierdzić, że raczej pochodzą z afrykańskiego kręgu kulturowego. Są to przy tym tak niesamowicie sympatyczne postaci, że dziecko, które będzie czytało tę książkę nie tylko nauczy się wydawać różne dźwięki, nie tylko będzie ćwiczyć koncentrację i rozwijać wyobraźnię, ale nauczy się również tolerancji. Tego, że choć ludzie różnią się od siebie, na przykład kolorem skóry, kulturą, sposobem zachowania, zawsze zasługują na nasz szacunek. Nie wiem, czy nauka tolerancji była tutaj zamierzona przez autorów. Ale niewątpliwie jest jednym z tych aspektów, za które należą się brawa. I autorom książeczki, i wydawnictwu, które zdecydowało się na wprowadzenie tej książki na polski rynek.

 

Jestem pewna, że czas spędzony razem z dziećmi podczas czytania, czy też zabawy z tą książką, na pewno będzie udany. Pozycja ta dostarczy maluchom i ich opiekunom wielu radości i sprawi, a przy okazji będzie wspierać rozwój najmłodszych na różnych płaszczyznach. Mogę więc zaryzykować stwierdzeniem, że jest to absolutny must have w każdym domu, w którym niedawno urodziło się dziecko. Tej książki po prostu nie może zabraknąć w żadnej biblioteczce. To także pozycja idealna dla wszystkich przedszkoli, nowoczesnych żłobków czy klubów malucha. Być może tylko strony mogłyby być twarde, by małe dziecięce rączki ich szybko nie zniszczyły. Poza tym książeczka wydaje się być po prostu idealna!

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto