Okładka wydania

Ilustrowany Atlas Zwierząt

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Ilustrowany Atlas Zwierząt | Autor:

Wybierz opinię:

Lolek90

Lubię książki opowiadające o zwierzętach. W czasach mojego dzieciństwa dosyć popularna była książka autorstwa Marka Carwardine „Atlas zwierząt świata”. Również i ja posiadałam ją na półce z książkami. Była ona dosyć cienka, zawierała zaledwie 64 strony. Jednak dla kilku, kilkunastoletnich wtedy dzieci była to prawdziwa skarbnica wiedzy na temat zwierząt żyjących na naszej planecie. Nie było wtedy Internetu(przynajmniej w domach prywatnych, bo w biurowcach już mógł być), a podzielone na kontynenty zwierzęta działały na wyobraźnię zarówno tych młodszych, jak i tych starszych.

„Ilustrowany atlas zwierząt” wydany nakładem wydawnictwa Arti zamówiłam z ciekawości. Kiedy zobaczyłam tą pozycję wspomnienia odżyły, a ja zaczęłam automatycznie zastanawiać się, czy w dobie współczesnej globalizacji książki w dalszym ciągu potrafią rozbudzić ciekawość świata u młodego czytelnika. Tym bardziej, że pozycja ta skierowana jest przede wszystkim do najmłodszych czytelników.

Kiedy wreszcie wzięłam do ręki książkę, dosłownie „zapiałam” z zachwytu. Przepiękna okładka zachwyci nawet najbardziej wybrednego czytelnika. Znajdziemy na niej przecudne zdjęcia m.in. pandy wielkiej, żyrafy, żaby czy łosia. Uwagę zwraca też sam tytuł książki napisany wypukłą czcionką. Moją uwagę zwrócił też fakt, że okładka jest twarda, co nada trwałości tej pozycji, a przez to sprawi, że nie będzie miała jednego właściciela.

Z ciekawością zaglądam do środka. Już na początku wita wszystkich duża mapa świata. Ciekawy pomysł, ale myślę, że byłby jeszcze lepszy, gdyby na przykład podzielono ją na omawiane w książce terytoria, lub na strefy klimatyczne? Byłoby to wspaniałe uzupełnienie zamieszczonych na jednych z pierwszych stron charakterystyk ważniejszych stref klimatycznych na całym świecie. Dzięki temu najmłodsi dowiadują się, po czym poznać sawannę, pustynię, makię śródziemnomorską, prerię, tundrę, góry, lasy deszczowe, Arktyka i Antarktyda, tajga oraz ogólnie lasy. To według tych kryteriów, jak również samych kontynentów, przedstawione zostały najważniejsze zwierzęta zamieszkujące daną strefę.

Cały świat został podzielony w książce na 15 terytoriów. Do każdego z nich prowadzi krótki wstęp, z którego czytelnik dowiaduje się podstawowych informacji na jego temat. Są tam umieszczone informacje przede wszystkim na temat stref klimatycznych i warunków naturalnych, gdyż to one są głównym wyznacznikiem, że na danym obszarze żyją takie, a nie inne gatunki. Tutaj poznajemy także główne gatunki zwierząt wraz z podstawowymi informacjami na ich temat, jak również prześliczne ilustracje, które je przedstawiają. I chociaż ilustracja to nie to samo co fotografia, to jednak muszę przyznać, że graficy bardzo się tutaj postarali, aby jak najbardziej przypominały rzeczywiste gabaryty zwierząt. Osobiście byłam nimi zachwycona, co nie często się zdarza.

Osobiście uważam, że książka jest najodpowiedniejsza dla dzieci z pierwszych klas szkoły podstawowej. Przepiękne ilustracje z pewnością zachwycą niejednego czytelnika. Piękny, kredowy papier sprawia, że pozycja jest w miarę trwała. Sam język przekazu informacji jest tak prosty, że najmłodsi bez problemu zrozumieją większość zamieszczonych w niej sformułowań. Dla bardziej dociekliwych i trochę starszych na końcu książki zamieszczono słowniczek z trudniejszymi słowami. Autorzy nie zapomnieli również o indeksie zwierząt, których opisy zamieścili w książce, dzięki czemu w miarę szybko można dotrzeć do interesującego nas gatunku. Jedyne czego mogę się przyczepić to tego, że zbyt mało gatunków opisano w pozycji. Ale to tylko dlatego, że naprawdę zachwycona jestem sposobem przekazania najmłodszym informacji o niektórych gatunkach zwierząt zamieszkujących naszą planetę.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto
  • Zobacz Mini Tutorial