Okładka wydania

Jacy Jesteśmy Nasza Oficjalna Autobiografia

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Jacy Jesteśmy Nasza Oficjalna Autobiografia | Autor: One Direction

Wybierz opinię:

Magia Słowa

Dzień dobry!

Każdy z Was ma inne gusta, prawda? Ja, będąc w gimnazjum, miałam bzika na punkcie jednego zespołu. Natrafiłam na jedną piosenkę na yt, zaczęłam słuchać wszystkich, jakie mieli i przepadłam... To nic, że był styczeń, a urodziny mam w maju. Już wtedy poprosiłam mamę, że gdy wyjdzie ich debiutancki album, żeby mi go dała w prezencie. I tak się doczekałam. Chyba nawet wcześniej niż na swoje urodziny - dokładnie nie pamiętam. Jest to zespół, który w VII edycji brytyjskiego X Factor zajął trzecie miejsce.

 

Od razu chcę nakreślić, że to nie będzie strikte recenzja, jak wszystkie inne. Jest to inny typ lektury, więc i recenzja może być nieco inna, chaotyczna? Zobaczymy, jak uda mi się zebrać myśli. Zaczynajmy więc.

 

Zayn Malik - urodził się 12 stycznia 1993r., w Bradford; brytyjski wokalista, obecnie były członek zespołu One Direction. W X Factor połączono go z czwórką innych solistów. 25 marca 2015 oficjalnie odszedł z zespołu.

Liam Payne - urodził się 29 sierpnia 1993r., w Wolverhampton; brytyjski wokalista, obecnie członek zespołu One Direction, uważany za najrozsądniejszego członka boysbandu.

Niall Horan – urodził się 13 września 1993r., w Mullingar; irlandzki wokalista zespołu One Direction, miłośnik golfa.

Harry Styles – urodził się 1 lutego 1994 r., w Redditch; brytyjski wokalista popowy, obecny członek zespołu One Direction, w latach dziecięcych był członkiem zespołu White Eskimo. W tym roku otrzymał rolę w filmie Dunkirk.

Louis Tomlison – urodził się 24 grudnia 1991r., w Doncaster; najstarszy członek zespołu One Direction, jest patronem hospicjum dziecięcego Bluebell Wood, fundacji The Eden Dora Trust, Niamh’s Next Step.

 

One Direction – Jacy jesteśmy – nasza oficjalna autobiografia

 

Lektura ta jest podzielona na rozdziały, w których każdy z członków zespołu wraz z Zaynem Malik, wypowiadają się na temat swoich przeżyć, zespołu. Po tej książce dowiadujemy się, co czuli za każdym razem wychodząc na scenę, jak wyglądała ich codzienność, trasy koncertowe. Obserwujemy ich zachowania oraz dostajemy informacje dotyczące dzieciństwa wraz ze zdjęciami.

 

Muszę przyznać, że kolorystyka tej okładki jest trafiona. Tak samo jak zdjęcie tego boysbandu. Jak już [przeczytaliście uwielbiałam ten zespół, w gimnazjum szalałam wręcz za nimi. Nawet dostałam tą płytę od rodziców jako prezent. Na koncert niestety nie było mnie stać. Co do samego wydania jestem zadowolona. Twarda oprawa, dobre jakościowo zdjęcia, jest ich sporo, a sama już czcionka, odstępy, czy marginesy są odpowiednie. Nie dojrzałam również żadnych błędów w druku, więc jestem jak najbardziej zadowolona z tego albumu, a zarazem autobiografii.

Muszę przyznać, że wielki zaszczyt kopnął Olgę Mysłowską, która przekładała tę lekturę. Muszę też ją pochwalić, bo zrobiła to perfekcyjnie. Dzięki niej czytało się ją naprawdę przyjemnie, Tekst nie był nudny, przeładowany niepotrzebnym tekstem. Uważam, że gdyby zdradzili więcej swych porażek, to byłoby jeszcze lepsze. Bo jak ostatnio czytałam biografię Lindsey Stirling – to dowiedziałam się o wiele więcej. Ale rozumiem, że gdyby to miało być jednego członka zespołu, byłoby więcej informacji.

 

"Jeszcze zanim zaczęliśmy śpiewać, ochroniarze wynosili na zewnątrz mdlejące dziewczyny. Pomyślałem sobie :'To trochę dziwne'. My stoimy na scenie i staramy się z tego cieszyć, a jednocześnie widzimy, jak dziewczyny na widowni płaczą i krzyczą, bo zaraz zostaną zgniecione. Prawdę mówiąc, poczułem się nieswojo." - Liam

 

W głównej mierze są to fakty dotyczące zespołu, nagród, kariery w X Factor, początki, które nie są łatwe. Każdy opowiadał w głównej mierze o tym samym, tylko ze swojej perspektywy i to sprawiało, że mogliśmy porównywać ich reakcje. Jeden kupował sobie za każdym razem zegarek, gdy zdobywali nagrody, a drugi szedł na pizzę by to uczcić – ot taki przykład. Podobało mi się również to, że byli sobą pisząc swój rozdział. Nikogo nie udawali i w sumie dziwiło mnie, że dziwne dla nich było widok mdlejących dziewczyn. W sumie zawsze tak jest, przy jakichś gwiazdach, ale rozumiem, mogli nie zdawać sobie sprawy z tego, że są aż tacy super. :D Wątek dzieciństwa – również trafny, wielu rzeczy się po nich nie spodziewałam, po niektórych zdjęciach kompletnie nie powiedziałabym, że to oni, wiele się zmienili, ale nie wszyscy.

 

"Czuję, że cokolwiek się zdarzy w przyszłości i cokolwiek z nami będzie, zawsze pozostanie świadomość, że przeszliśmy przez to RAZEM." - Zayn

 

Gdy są jakieś zespoły, ja przeważnie nie uwielbiam wszystkich, moim „guru” jest jedna, maksymalnie dwie osoby i tutaj ja byłam totalnie zakręcona na punkcie Zayna, który odszedł z zespołu w 2015 roku. Z jednej strony szkoda, ale z drugiej w sumie to dobrze, że się rozwija. Chociaż i tak mi go brakuje. :D

 

Mimo, że nie obserwuję zespołu tak jak innych artystów, których słucham, to fajnie jest mieć ich oficjalną autobiografię w domu, u siebie na półce. Wiadome jest, że poznajemy jakąś ich część, którą nie znają wszyscy – no dobra, teraz znają bo pewnie też czytali ten egzemplarz, ale i tak jest to coś więcej, coś od nich dla nas – czytelników, fanów, lub przypadkowych ludzi.

 

"Dla mnie tatuaż jest nie tyle deklaracją, ile pamiątką - tak, jakbym mówił coś sam do siebie, przypominając sobie jakąś ważną chwilęz mojego życia. To taki cichy symbol." - Zayn

 

Reasumując polecam ją obowiązkowo fanom – jak jeszcze jej nie czytaliście. Fajnie jest poczytać o pozytywnie zakręconej grupie chłopaków, którzy są młodzi, pochłonięci pasją i mimo wszystko jeszcze szaleństwem. Uważam, że każdy kto ma chęć może sięgnąć – jednak pamiętajcie, że nic na siłę.

 

Dziękuję Stowarzyszeniu Sztukater za egzemplarz recenzencki

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial