Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Dziewczyna Misia

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Dziewczyna Misia | Autor: Klaudia IwanickaKrystyna Podleska

Wybierz opinię:

Pani M

Oglądaliście może Misia? Ja całkiem niedawno dopiero do niego dorosłam. Wcześniej nie potrafiłam zrozumieć, o co w nim chodzi. Nie rozumiałam, z czego tak śmieją się moi rodzice. Teraz już jestem tego świadoma. Dlaczego wspominam o tym filmie? Ze względu na jedną z aktorek, która w nim zagrała, a mianowicie na Krystynę Podleską.

 

Na okładce czytamy: „Do kultowego Misia Stanisława Barei Krystyna Podleska trafiła przypadkiem. Kręcono już sceny londyńskie, a prezes Ochódzki wciąż nie miał dziewczyny. I wtedy szczęśliwie przypomniano sobie o aktorce z polskimi korzeniami mieszkającej w Londynie. Jak zgodnie stwierdzili widzowie i recenzenci Miś bez tej zwariowanej dziewczyny nie byłby taki sam. „Niezwykły, egzotyczny motyl" – tak wspominał pojawienie się Krystyny Podleskiej w polskim filmie lat 70. jej przyjaciel Konrad Szołajski. Krystyna Podleska urodziła się w Wielkiej Brytanii, gdzie po kampanii wrześniowej znalazł się jej ojciec. Tam poznał córkę warszawskiego rzeźbiarza Mieczysława Lubelskiego. Tak zaczyna się historia rodziny o skomplikowanych losach i interesujących koligacjach. Jest ona równie ciekawa jak opowieści Krysi o jej występach w balecie, teatrze i filmie". Więcej na temat treści samej publikacji wam nie powiem, streszczanie jej nie ma większego sensu. Jeśli chcecie się dowiedzieć, jak wyglądało dotychczasowe życie aktorki, musicie przekonać się o tym sami.

 

Ten wywiad czytało się bardzo szybko, pochłonęłam ją w ciągu paru godzin. Miałam wrażenie, że przyglądam się rozmowie dwóch koleżanek przy kawie. Dziewczyna Misia została napisana w bardzo przystępny sposób. Kawał dobrej, dziennikarskiej roboty, którą zapoczątkował przypadek. Klaudia Iwanicka zetknęła się bowiem z aktorką po raz pierwszy w pociągu, gdzie rozmawiały o psach. Po jakimś czasie zrodził się pomysł wywiadu, jaki możemy przeczytać.

 

Urzekło mnie to, w jaki sposób Krystyna Podleska opowiadała o swoich kolejnych mężach. Przyznała się, że nie chce o nich mówić, bo to byłoby wobec nich nie w porządku. Pokazała w ten sposób klasę. Wiele osób na jej miejscu wykorzystałaby ten moment, by narobić szumu. Ona tego nie chciała. Wolała przemilczeć kwestie swoich rozwodów. Moje serce podbiły także opowieści o rodzinie aktorki. Biło od nich ciepło. Zwłaszcza wtedy, gdy na „tapecie" pojawiała się kwestia siostrzeńców głównej bohaterki opowieści.

 

Odpowiadając na pytania, Krystyna Podleska jest bardzo naturalna, charyzmatyczna. Jej wypowiedzi czyta się z przyjemnością. Uznanie należy się także Klaudii Iwanickiej za to, w jaki sposób ułożyła pytania. Wiedziała, czego chce dowiedzieć się od aktorki i nie marnowała czasu na pytanie o nieistotne fakty. To wywiad na wysokim poziomie. Całość uzupełniają zdjęcia z prywatnego archiwum aktorki. Bez nich tej opowieści zdecydowanie czegoś by brakowało. Każde z nich jest podpisane, dzięki czemu wiemy, co na nim się znajduje, i jakiego okresu życia Krystyny Podleskiej ono dotyczy.

 

Komu mogę polecić Dziewczynę Misia? Przede wszystkim tym czytelnikom, którzy dobrze znają dorobek artystyczny aktorki i są jej fanami. Im ta publikacja powinna jak najbardziej przypaść do gustu. Myślę, że nasi rodzice i dziadkowie, którzy byli świadkami jej dojrzewania na scenie, będą najbardziej zainteresowani tą książką. Będzie szczególnie bliska ich sercom. Wywiad z Krystyną Podleską polecam także wielbicielom tego typu gatunku literackiego. Publikacja nie jest obszerna, czyta się ją szybko i warto poświęcić jej uwagę.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial