Okładka wydania

Buffy Tom 2 Hotel Złamanych Serc

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Buffy Tom 2 Hotel Złamanych Serc | Autor: Deborah Moggach

Wybierz opinię:

Lucca

Książka lekka i doskonała na lato

Po najnowszą książkę Deborah Moggach sięgnęłam z prostego powodu. Otóż chciałam przeczytać coś lekkiego i nie zobowiązującego, coś, co czytałoby się przyjemnie i szybko „wkręciłabym" się w rozgrywające się wydarzenia.

 

No i właśnie książka Hotel Złamanych Serc spełniła wszystkie moje oczekiwania.

 

Kiedy emerytowany aktor postanawia porzucić Londyn i przeprowadzić się na walijską wieś, nie ma pojęcia, w co się pakuje. Jako właściciel podupadającego pensjonatu, któremu bliżej do staroci niż staroświeckości, musi zapełnić pokoje i zacząć zarabiać. Poznajcie jego genialny plan „Kursów dla rozwodników" oraz barwną zbieraninę gości. Pod życzliwym okiem Buffy'ego różniący się od siebie, samotni nieznajomi przekonują się, że mają ze sobą więcej wspólnego, niż sądzili, a małe miasteczko ma magiczną moc przyciągania...

 

Moim zdaniem to książka, która jest niezwykle lekka i prosta. Dzięki temu szybciej się ją czyta. To doskonała propozycja dla tych, którzy szukają przede wszystkim lekkiej lektury na czas wakacji, urlopów.

 

To co spodobało mi się najbardziej to zabawne dialogi, co powodowało, że często śmiałam się pod czas lektury tej książki. Kolejną rzeczą jest to, że mimo iż jest napisana w dość zabawny sposób, to jednocześnie zmusza do refleksji nad sposobem na życie. To także opowieść o próbie jego zmiany.

 

Ten jeden jedyny raz Buffy nie użalał się nad sobą. Los dawał mu szansę na nowe życie i tylko od niego zależało, czy ją wykorzysta.

 

Na wartość dodaną książki wpływ mają także postaci. Na kartach powieści przewija się ich bowiem bardzo wiele, co moi zdaniem nie do końca miało sens. Każda z nich jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Dzięki temu otrzymujemy naprawdę szeroki wachlarz różnorodnych postaci. Moim zdaniem to ciekawe rozwiązanie, ponieważ pokazuje, że każdy z nas jest inny i dąży do innych celów.

 

Buffy już wcześniej zauważył, że coś w tym domu sprawia, że ludzie się otwierają, a może była to zasługa wina. Rozmowy stawały się często tak osobiste, ze następnego ranka czuł się dziwnie, inkasując zapłatę od gości.

 

W książce znalazłam niestety jedną rzecz, która za bardzo nie przypadła mi do gustu. Mowa tutaj – o czym wspomniałam już wcześniej – o zbyt dużej ilości wątków i przywoływanych postaci. Często przez to gubiłam się w całej opowieści i musiało minąć trochę czasu, zanim pozbierałam je wszystkie do kupy. Moim zdaniem kilka z tych postaci można uznać za zbędne, które nie wnosiły nic do fabuły.

 

Gdy człowiek jest młody, to wygląda inaczej. Ktoś łamie mu serce, a on bierze się w garść i zakochuje znowu, ma z czego wybierać, przebierać nawet, a w naszym wieku, mówiąc szczerze, nie ma wyboru. Nie dla kogoś takiego jak ja. A ci nieliczni, którzy są dostępni, mają już ugruntowane nawyki, wszyscy mamy, wszyscy dźwigamy za dużo cholernego bagażu. Lepiej nawet nie próbować. Oszczędzimy sobie mnóstwo żalu.

 

Reasumując powyższe słowa, chciałabym podkreślić, że Hotel Złamanych Serc jest książką dla każdego. Moim zdaniem nawet ci najbardziej wymagający Czytelnicy znajdą coś dla siebie i z pewnością będą usatysfakcjonowani. To lekka opowieść, która bardzo wciąga. Jest doskonała w celu zrelaksowania się po dniu w pracy.

 

Szczerze polecam lekturę książki Deborah Moggach, na pewno nie pożałujcie.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto