Okładka wydania

Zanim Się Pojawiłeś Tom 2 Kiedy Odszedłeś

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Jojo Moyes
 • Tytuł Oryginału: After You
 • Seria: Zanim Się Pojawiłeś
 • Gatunek: Literatura Piękna
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Nina Dzierżawska
 • Liczba Stron: 496
 • Rok Wydania: 2016
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205 mm
 • ISBN: 9788324035731
 • Wydawca: Znak
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Kraków
 • Ocena:

  3/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 38 votes
Akcja: 100% - 42 votes
Wątki: 100% - 48 votes
Postacie: 100% - 39 votes
Styl: 100% - 51 votes
Klimat: 100% - 55 votes
Okładka: 100% - 56 votes
Polecam: 100% - 41 votes

Polecam:


Podziel się!

Zanim Się Pojawiłeś Tom 2 Kiedy Odszedłeś | Autor: Jojo Moyes

Wybierz opinię:

Lucca

Wielka porażka

Kiedy coś się kończy, coś nowego się zaczyna.
Nie myśl o mnie za często.
Po prostu żyj dobrze,.
Po prostu żyj.
Will

 

Kiedy na rynku wydawniczym pojawiły się zapowiedzi nowej książki Jojo Moyes zatytułowanej Kiedy odszedłeś, byłam jej bardzo ciekawa z dwóch powodów. Po pierwsze, chciałam przekonać się, w którym kierunku autorka pociągnęła losy głównych bohaterów poprzedniej powieści, czyli Zanim się pojawiłeś. Natomiast drugim powodem było to, czy książka ta dorówna swojej poprzedniczce. Jednakże z całym swoim przekonaniem muszę przyznać, że zawiodłam się na tej książce. Zaraz powiem Wam dlaczego...

 

Kiedy odszedłeś to powieść, która opowiada o dalszych losach Lou po stracie ukochanego Willa. Od wydarzeń z pierwszej części cyklu minęło już trochę czasu, ale pamięć o nim nie zanika. Dziewczyna ma nową pracę, nowych znajomych i nowe problemy, z którymi musi sobie jakość radzić.

 

Podczas tych pierwszych kilku miesięcy czułam się tak, jakby pozbawiono mnie jednej warstwy skóry – odczuwałam wszystko bardziej intensywnie. Budziłam się ze śmiechem albo z płaczem i widziałam świat jakby po zdjęciu jakiegoś filtra.

 

Książka wzbudziła zainteresowanie przede wszystkim dzięki rozgłosowi, który przyniosła ze sobą ekranizacja wcześniejszej książki autorki, czyli wspomnianej Zanim się pojawiłeś. Pierwszą część przeczytałam i bardzo mi się spodobała, wzruszyłam się przy niej i śmiałam do rozpuku. Jednak o jej kontynuacji tego nie mogę powiedzieć. Według mnie pisana była jakby z musu, po to tylko, by zadowolić rzesze domagających się o to Czytelników. Nie wyczułam już tej pasji w konstruowaniu postaci głównych bohaterów. Niektóre fragmenty książki są wręcz nudne i niektóre wątki z pewnością można byłoby pominąć.

 

Moim zdaniem był to błąd, ponieważ powstało coś, co w ogóle nie zachwyca. Historia jest mocno naciągana, a główna bohaterka, czyli Lou jest jeszcze bardziej zagubiona niż była w pierwszej części. W mojej opinii autorce zabrakło pomysłu, jak skończyć historię wspomnianej Lou i Willa.

 

Gdy wracam myślą do tamtego czasu, stwierdzam, że pierwsze dziewięć miesięcy po śmierci Willa upłynęło mi w dziwnym oszołomieniu. Pojechałam prosto do Paryża i zwyczajnie nie wróciłam do domu, upojona wolnością i pragnieniami, które zaszczepił mi Will.

 

Jeżeli chodzi o Lou, to tak, jak wspomniałam wyżej, jest zagubiona bardziej niż była. Nie ma pomysłu na swoje życie. W pewnym sensie chce dorównać postaci Willa, którego znała i kochała.

 

Niekiedy miałam wrażenie, że on nadal mi towarzyszy, jakby patrzyła na to wszystko jego oczami, słyszała w uszach jego głos.
„No i co o tym sądzisz, Clark?"
„Mówiłem ci, że będziesz zachwycona".

 

Podsumowując, książka Jojo Moyes jest moim tegorocznym rozczarowaniem, ponieważ nie spełniła wszystkich moich przewidywań. Historia Lou nie wzrusza, nie bawi. Brak w niej iskry, ironii, które znamy z poprzedniej części. W mojej opinii Czytelnik może przejść obok jej historii obojętnie.

 

Chociaż tak na spokojnie to mogę stwierdzić, że chyba wobec tej książki ustawiłam za wysoko poprzeczkę, której nie była w stanie pokonać. Mimo to, stwierdzam, że liczyłam na więcej i przeliczyłam się. Chociaż książka cieszy się uznaniem Czytelników, ja jednak pozostaje wobec niej sceptyczna, ponieważ uważam, że czegoś w niej zabrakło, czegoś ważnego, co spowodowało, że nie zachwyciła mnie tak, jak tego oczekiwałam.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto